Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C360-3P - zwiększenie obrotów wałka wom

08 Sty 2016 20:53 1641 2
  • Poziom 13  
    Jestem w trakcie remontu świeżego nabytku. Wpadłem na pomysł podniesienia obrotów na wałku wom. Nie jest to jakiś wielki problem wystarczy zmienić wałek sprzęgłowy 2 stopnia oraz tryb obrotów niezałeżnych. Dogadałem się już z markowym zakładem produkującym części zamienne. Trwają wyliczenia optymalnych obrotów.

Ciągnik będzie pracował w sadzie. Według mnie 540 obrotów na wałku przy 1600 obrotów silnika byłaby optymalna.
    Co wy na to? Może jakieś sugestie?

Jeżeli ktoś jest zainteresowany taką przeróbką mogę pomóc w załatwieniu takiego zestawu.
  • Poziom 23  
    Szczerze jest to moje zdanie to bym sobie taką przeróbkę darował , ze względu na koszty a i brak możliwości wykorzystania ciągnika do innych prac [ z zapotrzebowaniem na moc i obroty ustalone fabrycznie .
    Natomiast proponowałbym dorobienie przystawki coby zwiększało obroty wałka WOM , może to być na kołach zębatych [ trochę skomplikowane ] jak również na dwóch kołach pasowych , uważam że bardzo proste i tanie w wykonaniu . Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    W ciągniku sadowniczym nie ma miejsca na takie udziwnienia na zewnątrz. Zwiększenie obrotów o około 20% nie dyskwalifikuje ciągnika z innych prac.