Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Yoga 3 14" - Rozłącza WiFi

08 Sty 2016 21:39 1794 15
  • Poziom 16  
    Witam. Posiadam od sierpnia tablet bądź jak kto woli laptop Lenovo Yoga 3 14". Od pewnego czasu występuje problem z WiFi ponieważ bardzo często rozłącza, naprawdę uprzykrza to pracę. W domu mam jeszcze 2 telefony i 2 inne laptopy, które z Wifi problemu nie mają. Sterownik od WiFi jest najnowszy jaki jest dostępny na stronie Lenovo. System Windows 10 na bieżąco aktualizowany. Czy da się to jakoś rozwiązać ten problem, czy zgłaszać na gwarancji?
  • Poziom 12  
    Odbiornik Wi-Fi najprawdopodobniej jest uszkodzony i gubi sygnał. Gwarancja będzie tu najlepszym rozwiązaniem .
  • Poziom 16  
    Teraz mam drugi problem. Po przeinstalowaniu sterowników WiFi działa okej póki co, ale za to w Windowsie nie działają na pasku przyciski: START, przycisk od WIFI, od głośnika, od daty.. ale przyciski przypięte do paska jak np EDGE, lupa, kalkulator itp działają. Czym to może być spowodowane?
  • Poziom 12  
    Możliwe że problem z kalibracja ekranu. Spróbuj zainstalować Driver Booster i może po aktualizacji wszystkich sterowników problem zniknie ;-)
  • Poziom 9  
    Tak jak kolega wyżej napisał, problemem może być kalibracja. Spróbuj skalibrować ekran w ustawieniach ekranu. Jeżeli to nie pomoże, przeinstaluj sterowniki od grafiki. Możesz poszukać ich na stronie driverscape.com. Jeżeli to nie przyniesie skutku, polecam zainstalować system Windows 7. Wcześniej jednak, wejdź do BIOS'u i zobacz, jak w nim zachowuje się dotyk (czy nie ma problemu z kalibracją).
  • Poziom 16  
    Hej dzięki za zainteresowanie. Driver Booster nie pomógł. Jak klikam prawym na pulpicie i wybieram ustawienia ekranu to dostaję komunikat: Z PLIKIEM TYM NIE JEST SKOJARZONY ŻADEN PROGRAM...

Dodano po 15 [minuty]:

Kalibracja nie pomogla. Tak jak mowilem klikanie na start nie działa ale prawym jak klikne lista się wysuwa czyli ekran jest chyba prawidłowo skalibrowany..
  • Poziom 12  
    Skoro z plikiem tym nie jest skojarzony żaden program to rozwiązanie brzmi : problem z plikami systemu Windows :)
    Wejdź w cmd jako administrator i wpisz:
    sfc /scannow
    Jeżeli nie pomoże czeka cię instalacja Windows.

Dodano po 3 [minuty]:

Dodano po 20 [minuty]:

Jeżeli Ci wyskoczy coś takiego jak mi, znaczy to że program sfc(SystemFileChecker) nie był w stanie naprawić błędów i czeka cię reinstalacja Windows.
    W innym wypadku naprawi błędy lub poprosi o wsadzenie płyty z instalką systemu :) Inną rzecz jaką możesz spróbować to uruchomić instalator systemu Windows z Bios-u i zamiast Zainstaluj teraz masz na dole Napraw teraz (drobnym drukiem) i wybierz przywracanie systemu. Od razu mówię że to jeszcze nigdy mi się nie udało mianowicie albo problem nie jest rozwiązany albo brakuje jakiegokolwiek punktu przywracania.
  • Poziom 16  
    Robiłem już ten skan :(

No cóż zrobię przywrócenie ustawień fabrycznych.

P.s. ten laptop nie ma DVD, czy mogę kupić jakiś tani pendrive i na nim utworzyć wrazi czego instalacyjny nośnik za pomocą media creation tool?
  • Poziom 12  
    Możesz kupić pendrive i ściągnąć taki sam system operacyjny.
    Wgrać go na pendriva i zrobić przywrócenie ustawień fabrycznych pod warunkiem, że ściągniesz taki sam System tzn. np. Windows 10 Pro 64bit.
    Mogę pomóc przy tworzeniu pendriva.
    Istnieje jeszcze inna opcja, widzę że jesteś z Poznania :)
    Format to koszt u mnie 20zł, a formatowanie z instalacją aktualizacji , sterowników i kilku podstawowych programów oczywiście za zgodą klienta to 50 zł .

Dodano po 14 [minuty]:

Zapomniałem :( przed przejściem do procedury przywracania, system może poprosić o podanie ponownie klucza, więc trzeba go odzyskać.
    Programem WinKey Finder .
  • Poziom 16  
    No własnie tylko jedna sprawa :) Na stacjonarce robiłem z Windowsa 8.1 upgrade do Windowsa 10. Po najnowszej aktualizacji Windows 10 przejmuje klucz z Windowsa 8.1, wiec utworzyłem nośnik DVD i zainstalowałem na czysto podając klucz od właśnie Windowsa 8.1. Niestety winkeyfinder jak i winproductkey, nie pokazują klucza który podałem... tym bardziej obawiam się o Yogę, która nośnika żadnego nie miała chyba nawet nalepki z kluczem nie ma. Po zakupie miała już Windows 10 (z tego co widzę aktualizowany z WIn 7)... hmmm

Do tego naklejkę ma pod spodem Windows 8 ale tylko sam napis i znaczek.
  • Poziom 12  
    Ta moja wersja winkey Finder pokazuje klucz który wpisałem instalując win 8.1 a potem aktualizujac go do win 10 także nie wiem czemu miałeś takie problemy :)
    Nie wiem jak kolega ale mój Windows jest zarejestrowany na stronie Microsoft także nie ma problemu przy instalacji.

Dodano po 2 [minuty]:

Zawsze możesz złożyć reklamację do producenta, że nie jesteś w stanie zainstalować systemu i że chcesz klucz. Pewnie będą chcieli numer seryjny urządzenia
  • Poziom 12  
    Lub też sklonować dysk. Przystąpić do procedury formatowania, a jeżeli coś pójdzie nie tak można przywrócić wszystkie dane.
  • Poziom 16  
    wujmenel napisał:
    Ta moja wersja winkey Finder pokazuje klucz który wpisałem instalując win 8.1 a potem aktualizujac go do win 10 także nie wiem czemu miałeś takie problemy :)
    Nie wiem jak kolega ale mój Windows jest zarejestrowany na stronie Microsoft także nie ma problemu przy instalacji.

Dodano po 2 [minuty]:

Zawsze możesz złożyć reklamację do producenta, że nie jesteś w stanie zainstalować systemu i że chcesz klucz. Pewnie będą chcieli numer seryjny urządzenia

Też nie wiem. Nie pokazuje mojego klucza z Windows 8.1 żaden z programów.

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

Nie moge nawet przywrocic Win 10 do ustawien fabrycznych bo nie mogę w to wejść!!! Już nie wiem co zrobić.
  • Poziom 12  
    Format i dzwoń do sprzedawcy urządzenia że chcesz serial number!!!!!
  • Poziom 16  
    Dzięki pomocy z innego forum nacisnąłem CTRL + ALT + DEL, w prawym dolnym rogu wybrałem uruchom ponownie ale przytrzymując SHIFT. Dzięki temu pojawiły się 3 opcje, a jedna z nich to przywrócenie ustawień fabrycznych. Jednak podczas tego procesu wszystko totalnie się skopało. Lapek uruchamiał się był napis LENOVO i znowu się resetował i tak w kółko. Po paru minutach odpuściłem. Stworzyłem na drugim kompie za pomocom Windows Media Creation Tool nośnik na pendrive. Na Lenovo wcisnąłem przycisk z prawej strony służący to przywracania systemu, dzięki temu włączyło się menu BOOT, wybrałem z pendrajwa, Windows się zainstalował na czysto, nie prosił o klucz. Jest aktywowany. Wszystko działa póki co :)
  • Poziom 12  
    Jak mnie uczono w szkole Windows ma wiele funkcji :D przywracanie do ustawień fabrycznych, czy też ten system file checker ale rzadko kiedy to działa :) Format najlepszy :P mam nadzieję, że nie utraciłeś jakiś ważnych danych i że choć trochę pomogłem :)
    Pozdrawiam ;)