Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kwalifikacja E.13 Egzamin zawodowy maj czerwiec lipiec 2016 Technik Informatyk

psejta3 08 Jan 2016 22:39 106206 440
Computer Controls
    psejta3
    Level 11  
    Piszcze tutaj na temat egzaminu na E.13 który odbędzie się w sesji letniej ;)
    Oczywiście jeśli ja będę coś wiedział to będę pisał :)
  • Computer Controls
    reg_edit
    Level 12  
    Popieram, bardzo dobra inicjatywa :D
    psejta3
    Level 11  
    Jutro wstawię skany książek do zawodowych jakby ktoś potrzebował i może jakieś testy jak coś znajdę w pdf na kompie :D

Jeśli ktoś chce to zapraszam do grupy na FB
    https://www.facebook.com/groups/441636159346155/

Tutaj macie podręczniki do zawodowych i jakiś testy do E.12 i E.13 :)
    https://drive.google.com/folderview?id=0B5C1GYXgkYx4SmtuXzRJSWVzLTQ&usp=sharingTutaj#list

https://www.dropbox.com/sh/gtpg307wps98kiw/AAAcI3KBe7AxsYB2sqB-Ky-Qa?dl=0
    psejta3
    Level 11  
    W mojej szkole praktyczny mamy 10-16 czerwca w grupach po 2 osoby. Ja mam 11 czerwca o 16:00 czyli w sobotę :P A teoria 17 czerwca o 10:00 Wy kiedy macie? Posty dotyczące sesji letniej piszcie w tym temacie.
    psejta3
    Level 11  
    Tephilin wrote:
    Rozumiem, że 17 czerwca w całej Polsce jest teoria - z E.12, E.13 i E.14?

Prawdopodobnie tak ;) Ale poczekajmy aż ktoś jeszcze się wypowie.
    psejta3
    Level 11  
    A wy jakie macie terminy praktycznego?
  • Computer Controls
    info_11
    Level 9  
    U mnie w szkole jest 13 i 14 czerwca praktyczny i podzieleni po 3 osoby na jedna grupe a pisemny 17 czerwca
    Nieruchomość
    Level 12  
    Na tym egzaminie jeśli chodzi o konfiguracje ról / domeny etc , to jest tylko next next i nic innego nie ma. Wystarczy wiedzieć gdzie się dodaje role. Cała reszta to prawidłowe zaprawianie kabli / patchcordu , gniazd .. i to koniec filozofii.
    psejta3
    Level 11  
    Chyba, że będziesz też musiał zaplanować adresację. Wtedy już nie będzie Next...
    Nieruchomość
    Level 12  
    Adresacja to prosta matematyka a właściwie jej brak.. to tylko schemat i nawet głupek matematyczny ją wykona. Poza tym Wy nigdy nie mieliście adresacji bezklasowej (np. zmienna długość podsieci VLSM ) a całą resztę można policzyć w pamięci.

P.S E.13 to nacisk głównie na zarabianie kabli. Tym się zajmuje monter sieci (technik informatyk) , strona logiczna jest dla inżynierów i nikt w pracy i tak Wam nie pozwoli tego robić, bo będziecie mieć za niskie kompetencje .

Inżynier = sieć logiczna - projektowanie.
    Technik = sieć fizyczna - wykonanie.

Warto poszerzyć swoją wiedzę jak to wygląda w praktyce.

Po techniku możecie zostać certyfikowanym monterem jakiejś tam firmy, która zajmuje się kompleksową produkcją okablowania strukturalnego. Taki monter certyfikowany to nawet ciekawa sprawa . Gdyby ktoś chciał potem dorobić sobie tytuł do inżyniera to będzie miał prościej.
    Radek3684
    Level 1  
    Nie wiem czy wy też ale u mnie na egazminie będzie konfiguracja tego routera :D
    Kwalifikacja E.13 Egzamin zawodowy maj czerwiec lipiec 2016 Technik Informatyk

Chciałem wrzucić link ale za mało postów ;c
    Falwack
    Level 11  
    Adresacja sama w sobie na egzaminie jest banalna, bo zawsze jest z góry ustalona. Jedyne co musisz SAMEMU zrobić to dopisania numeru stanowiska pod XX, bo reszta jest wypisana na arkuszu, jaka maska, jakie IP, jaka brama, jaki DNS itd. itd.
    Coś mnie w tym roku doszło, że będą patchpanele, nie będzie klasycznego zarabiania kabli z zaciskarką i RJ45, tylko własnie patchpanel i jakieś gniazdko abonenckie z tego co kojarze.

Do tego doszły mnie słuchy (przynajmniej u mnie w szkole PODOBNO tak ma być), że będziemy mieli do konfiguracji router i switch i coś tam poszperać w Serwerze 2008. O ile to nie jest problemem, bo na tych routerach i switchu co będę ja miał robie cały rok i już znam tam wszystko od podstaw, to jedyny ten patchpanel troche mnie stresuje, bo nigdy w życiu tego nie robiłem, ba nawet nie widziałem jak się to robi.
    Z E13 w sumie jestem noga, jakoś nigdy mnie to nie interesowało, te babranie się w kablach, adresacjach i innych rzeczach tego typu. Jakoś wole E14 ;x
    SebeX2012
    Level 9  
    O ile dobrze pamiętam, dwa lata temu miałem na egzaminie patchpanel, jedyne co trzeba było zrobić to podłączyć się, zrobić 2 rzeczy które miałem wypisane na arkuszu. Więc luz nie ma się czego bać. A robienie kabli to zadanie na 100% Bo jest to podstawa
    psejta3
    Level 11  
    Robienie patchpanela jest banalne. Poproś nauczyciela od sieci aby dał wam poćwiczyć. My ćwiczyliśmy już kilka razy.
    majkel36
    Level 8  
    Ma ktoś może 12 czerwca egzamin ?
    User removed account
    Level 1  
    Nieruchomość
    Level 12  
    Jeszcze trzeba pamiętać o maksymalnym rozplocie kabla. Aby żyły nie były od siebie rozstawione za daleko (13 mm) Jak się trafi jakiś nadgorliwiec Pan egzaminator to będzie z linijką mierzył. We wtyczce 8P8C tego problemu nie ma, bo musicie i tak pilnować aby izolacja zewnętrzna była na wysokości klipsa , inaczej zamiast osłony to zmiażdżycie żyły i będzie po zawodach :)))

Jak Wam każą wskazać różnicę między kablem krosowanym a ręcznie robionym (np. przez Was) to odpowiadacie, że krosowany NIE JEST robiony ręcznie gdyż kabel ten jest szczególnie narażony na eksploatacje administratora sieci i musi być WYTWORZONY fabrycznie . Każdy zarobiony kabel przez[was] na dzień dobry posiada straty w impedancji co zmniejsza jego przepustowość.

Więc generalnie jeśli Wam każą robić kabel i nazywają go " krosowany " to popełniają fundamentalny błąd. Opisany i regulowany w dokumentacjach sieci strukturalnej.
    Falwack
    Level 11  
    Poprosiliśmy już nauczyciela ale to jest tak, że ... mamy 3 nauczycieli: A,B,C.
    Nauczyciel A mówi,że nauczyciel B powinien to z nami zrobić. Nauczyciel B powiedział, że nie zrobi z nami tego bo nie mamy już z nim lekcji w tym roku bo nam dni odpowiadają i odsyła nas do nauczyciela A. Nauczyciel A mówi żebyśmy poszli do nauczyciela C, a nauczyciel C mówi, że tego z nami nie zrobi, bo szkoła nie ma odpowiednich rzeczy czy czegoś tam.

Nauczycieli od E13 to ja miałem niezłych. W tym roku z nauczycielem A zrobiliśmy w 45 minut wszystko to, co robiliśmy przez cały zeszły rok na dwóch modułach z inną nauczycielką.
    Nieruchomość
    Level 12  
    Falwack wrote:
    Poprosiliśmy już nauczyciela ale to jest tak, że ... mamy 3 nauczycieli: A,B,C.
    Nauczyciel A mówi,że nauczyciel B powinien to z nami zrobić. Nauczyciel B powiedział, że nie zrobi z nami tego bo nie mamy już z nim lekcji w tym roku bo nam dni odpowiadają i odsyła nas do nauczyciela A. Nauczyciel A mówi żebyśmy poszli do nauczyciela C, a nauczyciel C mówi, że tego z nami nie zrobi, bo szkoła nie ma odpowiednich rzeczy czy czegoś tam.

Nauczycieli od E13 to ja miałem niezłych. W tym roku z nauczycielem A zrobiliśmy w 45 minut wszystko to, co robiliśmy przez cały zeszły rok na dwóch modułach z inną nauczycielką.

Zweryfikuj ich wiedzę . Zadaj im pytania o tym co Was uczą i bardzo szybką zauważysz, że nie mają zielonego pojęcia o tym. Improwizują jak większość "doklejanych" nauczycieli o wątpliwym wykształceniu. Oczywiście nie generalizuje, ale zdecydowana większość jest w szkole po łatwe pieniądze.
    Falwack
    Level 11  
    Jedne z lekcji to są jakieś prezentacje, a dokładniej zeskanowana książka. Mówi nam tylko, że mamy zrobić tematy 30-35 (foldery o takich nazwach w których jest około 3-4 screenów) i potem na podstawie tego co jest w tych tematach mamy zrobić jakieś zadanie. Nauczyciel oczywiście znika na całe 2 godziny i efekt jest taki, że przez cały rok na jego lekcjach udało mi się odrabiać lekcje i robić projekty do innych nauczycieli. Niestety sam z tych jego lekcji nic nie pozyskałem, bo jest taki ogarnięty, że jak robił test to dawał możliwość zrobienia 5 prób a po jednej niezaliczonej można było obejrzeć odpowiedzi.

Chętnie i bym zweryfikował, ale aktualnie sam chciałbym jakąś wiedzę z tego posiadać. E13 mnie nigdy nie interesowało a nauczyciele skutecznie mnie zniechęcali, więc nawet nie wiem czego mam się uczyć na egzamin, albo jak mam się na tą praktykę przygotować, żeby mieć przynajmniej to 75%. Więcej z tego nie chce, ale mniej też nie.
    psejta3
    Level 11  
    Wie ktoś jak zrobić te punkty z tego arkusza:
    - załóż na dysku C: katalog o nazwie profile i udostępnij go jako ukryty dla otoczenia sieciowego z pełnymi prawami dla wszystkich,
    - zdefiniuj ścieżkę profilu i ścieżkę lokalną do folderu macierzystego w udostępnionym katalogu profile, dla użytkownika mkowalski?
    Nieruchomość
    Level 12  
    Ukrywasz go przy użyciu -> $ na końcu nazwy katalogu.
    Ścieżki profilu i ścieżkę lokalną do folderu macierzystego robisz w jego profilu (tam gdzie stworzyłeś to konto jest miejsce do wpisania ścieżki docelowej) Musisz skopiować adres sieciowy danego katalogu - udostępnionego.
    psejta3
    Level 11  
    Nieruchomość wrote:
    Ukrywasz go przy użyciu -> $ na końcu nazwy katalogu.
    Ścieżki profilu i ścieżkę lokalną do folderu macierzystego robisz w jego profilu (tam gdzie stworzyłeś to konto jest miejsce do wpisania ścieżki docelowej) Musisz skopiować adres sieciowy danego katalogu - udostępnionego.

Dzięki.
    User removed account
    Level 1  
    krychapl1997
    Level 8  
    Proszę o pomoc:
    1.Stwórz zasób na serwerze \\egzaminx\HOME zawierający katalogi domowe użytkowników
    2.Dodaj stację roboczą do domeny oraz zrób tak aby automatycznie podłączały się katalogi domowe użytkowników pod literkami x i y
    Technik.Informatyk
    Pupil
    Praktyczny 14.06 16:00
    Teoria 17.06 12:00

Ktoś wie coś na temat arkuszy?