Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DVDR 3510V - Pasek na spodzie ekranu

08 Sty 2016 22:42 1089 2
  • Poziom 19  
    Witam
    Posiadam combo Philips DVDR3510V. Problem polega na tym, że na nagrywanych kasetach na dole ekranu pojawia się taki biały, półprzeroczysty pasek. Nie jest to trackingowy "śnieżący" pasek. Taśma po bębnie prowadzona jest prawidłowo (wysokości holderów są ustawione poprawnie), głowica audio/synchro ustawiona jest też ok. Magnetowid poprawnie przełącza się między SP a LP, licznik pracuje ok. Cały tor prowadzenia taśmy jest dokładnie wyczyszczony, łącznie z bębnem. Paski oraz rolka dociskowa zostały wymienione.
    Podejżewam złe ustawienie punktu przełączania głowic.
    Tu jest moje pytanie: w jaki sposób należy go poprawnie ustawić? Dodam, że dysponuję oscyloskopem. Próbowałem na PCB znaleźć punkt pomiarowy z tzw. kopertą, lecz nistety nic nie znalazłem :( W jaki sposób może być to ewentualnie oznaczone?
    W przypadku tych kaset (nie na wszystkich nagrywanych występuje ten problem), nie da się także przegrać na DVD. Wyświetla się komunikat "Słaba jakość sygnału, proszę sprawdzić połączenia"
    Mechanizm magnetowidu to Funai MK12.

Pozdrawiam,
    Karol
  • PCBway
  • Serwisant
    Typowe oznaczenia to Env,RF,FM+regulacja w trybie serwisowym.Nie licz,że znajdziesz je w Funaju.Delikatnie poluźnij blokadę płytki silnika drum i obracaj ją ,by zminimalizować ten pasek.To metoda zastępcza,aczkolwiek skuteczna.
  • PCBway
  • Poziom 19  
    Witam
    Rozumiem, że chodzi o ten mosiężny pierścień do którego przykręcona jest płytka silnika?

Pozdrawiam,
    Karol