Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-J4420DW - zmiana języka lub firmware

08 Sty 2016 23:31 4320 21
  • Poziom 11  
    Witam. Poszukuję instrukcji serwisowej i firmware do urządzenia ( z możliwością wyboru języka polskiego lub angielskiego ). Urządzenie ma firmware z wgranym tylko językiem niemieckim a w menu nie ma opcji zmiany języka.
  • Poziom 11  
    Tam można tylko zrobić update firmware za pomocą asystenta ( takiego jaki masz wgrany - jest niemiecki to zostanie niemiecki tylko nowszy ) a mi chodzi o wgranie firmware z innymi opcjami językowymi
  • Poziom 2  
    Zmian języka w drukarkach BROTHER DCP-J4120DW/MFC-J4320DW/J4420DW/ MFC-J4520DW/ MFC-J4620DW / MFC-J4525DW

UWAGA !!! Poniższy tutorial dział na 100%, ale robisz go na własną odpowiedzialność...

1. Trzeba wejść w menu serwisowe:
    1.1. Wchodzimy w ustawienia/settings/Einstellungen
    1.2. Następnie naciskamy i trzymam klawisz Home (domku), tak długo aż nie zapali nam się czarny ekran podzielony na 4 sekcjami poziomymi kreskami
    1.3. Naciskamy i trzymamy ostanie 4 puste pole, aż nie zapali nam się pole z klawiaturą oraz z górnym wierszem do wpisywania
    2. Wpisujemy z klawiatury „*2864”
    3. Drukarka potwierdzi dźwiękiem i zapali się komunikat MAINTENANC
    4. Następnie wpisujemy „74” -> drukarka wyświetli komunikat „Select 74?”
    5. Naciskamy na ekranie MONO START
    6. Wybieramy region tylko dla MFC-4420DW !!! (inne drukarki mają inne kody):
    NIemiecy/Niemiecki – 0303
    UK/Angielski – 0304
    Francja/Francuski – 0305
    Belgia/Belgijski(nie testowane) – 0308
    Holandia – 0309
    Szwajcarja – 0310
    Włoski/Hiszpaniski/Portugalski -0316/0315/0318
    Izrael/Hebrajski – 0304
    Australia/Angieslki – brak
    Finlandia/Szwecja/Duński – brak
    7. Następnie ponownie klikamy MONO START ( działa na firmware „K” i „M” lub nowsze od 2014 roku >)
    8. Po restarcie mamy język z regionu ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od drukarek
    A nie pojawił się jakiś błąd ?
    Typu otwarta klapka od atramentów czy nierozpoznany atrament ?
  • Spec od drukarek
    Wpisujesz *2864 i nie pojawia się maintenance ?
  • Spec od drukarek
    Po wpisaniu numeru (strony kodowej) trzeba wcisnąć mono start ( strzałkami >> poszukaj mono start)

MFC-J4420DW Belgium 0308 --- ---
    Brazil 0342 --- ---
    Canada 0302 --- ---
    CEE-General 0354 --- ---
    Chile 0336 --- ---
    France 0305 --- ---
    Germany 0303 --- ---
    Israel 0304 --- ---
    Italy/
    Iberia 0366 Italy 0316
    Portugal 0318
    Spain 0315
    Netherlands 0309 --- ---
    Switzerland 0310 --- ---
    U.S.A 0301 --- ---
    UK 0304 --- ---

Czyli język polski, a w Twojej drukarce na pewno go nie ma występuje pod numerem 0354.
  • Spec od drukarek
    Nie jest to możliwe.
    Wgrywałem język do ponad 200 urządzeń Brothera i nigdy taka sytuacja się nie wydarzyła
  • Spec od drukarek
    Flimek napisał:
    ludzie nie kombinujcie z brotherami.... bo to podpucha..... kod nie zmieni języka i sam sie o tym przekonałem..... a przez "przypadek" zawiesisz system to będziesz zmuszony wysłać do czarodzieja i zapłacić 100 zł plus przesyłki. Mi udało się z tego wyjść i nie będę już kombinował. Dr Majster najpierw pisał aby wejść w system serwisowy a jak nie udało mi się zmienić języka to napisał że się nie da bo trzeba go wgrać.... więc omijajcie gościa...

Wyjście z maintenance to 99

Nie ma czegoś takiego jak zawieszenie.

Może pojawić się komunikać please PLR prog ale wtedy trzeba wrócić do starej strony kodowej i mieć taki język jak się miało.
    Nie da się zmienić języka kodami !
    Powtarzam tysięczny raz !
    Zmieniasz stronę kodową, wgrywasz firmware i dopiero jest język polski !
  • Poziom 22  
    Witam
    mam j4410 dw , była próba podjęcia zmiany języka ( nie udana ). Jaki jest kod regionu dla tego urządzenia na język niemiecki ?
  • Spec od drukarek
    azarach napisał:
    Witam
    mam j4410 dw , była próba podjęcia zmiany języka ( nie udana ). Jaki jest kod regionu dla tego urządzenia na język niemiecki ?

Germany 0303
  • Poziom 2  
    Witam!

Mam następujący problem z drukarką Brother MFC-J4420DW Przy zmianie języka z Niemieckiego na Polski wyskoczył mi komunikat "please dl rom" Także chyba uwaliłem firmware języka polskiego nie było w systemie :( Nie mogę cofnąć zmian, wyjść z menu, czy wgranie firmware przez
    oficjalne narzędzie aktualizacji Brother pomoże? Czy w tym wypadku serwis jest niezbędny? Proszę o szybką odpowiedź.
  • Poziom 22  
    Wróć do poprzedniego języka i będzie wszystko ok. Jeśli miałeś niemiecki to kod 0303 a jeśli angielski to kod 0304.
  • Spec od drukarek
    Przypomnij się Kolego wieczorem to podeśle język polski wraz z instrukcją wgrania.
  • Poziom 2  
    Tylko pytanie czy da się powrócić do starego języka według wcześniejszej instrukcji ? Wczoraj próbowałem i niestety bezskutecznie .
  • Spec od drukarek
    Link

W instrukcji serwisowej masz całą procedurę wgrywania języka.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie!

Wrócę do domu wieczór to będę z tym walczył
    Mam nadzieję że ogarnę.

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

fifek62 napisał:
    Wróć do poprzedniego języka i będzie wszystko ok. Jeśli miałeś niemiecki to kod 0303 a jeśli angielski to kod 0304.

Niestety powrócić próbowałem ale nie da się wpisać całego kodu ostatniej liczby, także chyba pozostaje programowo wgrać firmware.

Dodano po 9 [godziny] 12 [minuty]:

No i ogarnięte :D

Wielkie dzięki za pomoc!