Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei P8 Lite, Asus Zenfone 2 Laser czy Meizu M2 Note?

Anmitsu 09 Jan 2016 00:48 1125 3
    Anmitsu
    Level 9  
    Otóż chce sobie kupić telefon, tak do 1000 zł.
    Moją uwagę przykuły trzy modele, jak nie trudno się domyśleć jest to
    Huawei P8 Lite, Asus Zenfone 2 Laser oraz Meizu M2 Note.
    Na czym mi zależy?
    Przede wszystkim na wydajności oraz dobrej baterii.
    Wszystko inne jest raczej drugorzędne.
    Do czego najczęściej będę go używał?
    Prawdopodobnie do gier, przeglądania internetu i oglądania filmów.
    Oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje, nie muszą być tylko te trzy modele.
    Za wszelką chęć pomocy z góry dziękuje.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    Krystian1909
    Level 11  
    To tak w przybliżeniu powiem Ci jak to wygląda. Wszytkie trzy telefonu, patrząc ze względu na same dane techniczne można zobaczyć tutaj:
    1.Huawei http://www.mgsm.pl/pl/katalog/huawei/p8lite/
    2.Asus http://www.mgsm.pl/pl/katalog/asus/zenfone2laser5.0/
    3.Meizu http://www.mgsm.pl/pl/katalog/meizu/m2note/

Porównywując wszystkie trzy telefony przy własnym wyborze sam patrzyłem raczej na karte graf. oraz na wielowątkowość.

Jeśłi ma Ci on służyć wyłącznie do gier to polecam osobiście Huawei P8 Lite, jest tani ~900 zł, ma dużo rdzeni bo aż osiem które takują do 1,2 GHz, karta graficzna też jest spoko. Na testach benchmarkowych wypada dobrze jak za te pieniądze. Masz tam dużo ciekawych bajerów i niedługo będzie aktualizacja androida do wersji 6.0 :D

Co do reszty telefonów się nie będę wypowiadał gdyż nigdy ich na oczy nie widziałem, aczkolwiek meizu odradzam :P
    Słyszałem że nie jest to dobry telefon, mimo tego że jest tani i porównywalny jeśli chodzi o procesor z P8 Lite...
    Anmitsu
    Level 9  
    Rozumiem, więc w takim razie zdecyduje się na Huawei P8 Lite, od początku byłem do niego najbardziej przekonany. No chyba, że ktoś wyskoczy z jakąś lepszą opcją, jeśli takowa istnieje.
    Mam jeszcze pytanie...
    Czy zamawiając go przez internet, muszę coś osobno do niego dokupić lub jest wskazane żebym coś dokupił?
    I dzięki Krystian1909 za zainteresowanie się tematem, bardzo pomogłeś:D
    Krystian1909
    Level 11  
    Nic nie musisz dokupywać oprócz etui jeśli chcesz :D

Mi osobiście przypadło do gustu etui za 20/25 zł, przezroczysty pokrowiec z gumy (czy coś podobnego do tego). Odradzam plastik, no ale jak kto uważa... o metalowych nie wspomnie - Nie kupuj metalowych pokrowców!

Metalowe etui (nie wiem czy moge nazwać to pokrowcem) blokuje sygnał który dociera do naszego telefonu, także jeśli nie mieszkasz w mieście gdzie w pobliżu masz nadajnik to szczerze odradzam.

Co do akcesoriów to masz spory wybór, od pokrowców, hartowanych szybek na ekran po akcesoria samochodowe takie jak uchwyt do P8 przyczepianą na szybę...