Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gsm G510 pobieranie czasu

09 Sty 2016 08:39 1515 2
 • Poziom 14  
  Witam ma taki oto problemik:
  Posiadam moduł GSM G510 mam problem z pobieraniem czasu z tego modułu a dokładnie z korektą czasu Lato Zima.W dokumentacji strona 76 , 77. Po pobraniu z modułu czasu komendą AT+CCLK? otrzymuję obecnie godzinę zawsze przestawioną o jedną w tył
  AT+CCLK?
  +CCLK: "16/01/10, 22 : 10 : 01 +40"
  OK
  Chciałem wykorzystać funkcjonalność jaką ma ten moduł w postaci zwracania czasu i daty do okresowego nastawiania zegarka RTC współpracującego z mikro kontrolerem AVR. Zna ktoś może jakąś funkcję wyliczającą czy mamy czas letni czy zimowy na podstawie daty lub jakąś inną sugestię która może mi pomóc.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 39  
  Twój pdf strona 77 opis parametru zz: "zz - (optional) time zone offset from GMT, in quarter-hours [-47...+48]. If
  this value is not specified, the time zone offset will be 0."
  Według tego opisu czas wskazywany przez GSM jest przesunięty o 10 godzin do przodu (+40 * 15 minut). Popraw to.
 • Poziom 14  
  Hmm może ze zdjęcie będzie prościej.Jak to wygląda. Po włączeniu zasilania moduł uruchamia się i potem odpytuje go od razu o czas.


  Gsm G510 pobieranie czasu


  Ja mogę zmienić parametr zz jedynie z wysłaniem do modułu komendy w określonym formacie tj. data czas i zz.Wiec jeżeli ja chce za pomocą tego modułu nastawiać zegar RTC to nie mam w chwili załączenia tej właściwej daty i godziny a tym bardziej minut czy sekund.A moduł zachowuje się już później tak że nie zwraca mi czasu aktualnego czy nawet tego przesuniętego o jedną godzinę w tył tylko liczy od czasu wysłanego razem z nastawianiem tego parametru zz.

  Gsm G510 pobieranie czasu