Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BEKO WMD 76105 - Urwane mieszaki w bębnie pralki

madstorm 09 Sty 2016 09:29 1788 2
  • #1 09 Sty 2016 09:29
    madstorm
    Poziom 10  

Witajcie,
    mam ten sam problem w bliźniaczym modelu pralki BEKO WMD 76105. Kupiłem używaną pralkę, ale po pierwszym praniu okazało się, że 2 z 3 mieszaków odczepiły się bo zaczepy boczne po jednej stronie są wyłamane. Osoba sprzedająca zgodziła się pokryć koszt nowych mieszaków, ale czy jestem to w stanie założyć je sam, bez rozkręcania pralki? Na mieszakach nie widać żadnego otworu na śrubę, ale tak jakby był otwór na śrubę w bębnie (żółta strzałka), więc czy te mieszaki trzymają się tylko na zewnętrznych zaczepach (czerwona strzałka)? I czy trzeba odginać któreś z tych blaszek (zielona strzałka) w bębnie żeby mieszaki ponownie się nie zsunęły?

Założyłem nowy temat, bo podlinkowany jest już zarchiwizowany. Niestety po fakcie widzę że powinienem zaznaczyć 'początkujący', ale w opcjach edycji postu nie widzę możliwości zmiany,

Z góry dziękuję za poradę.

BEKO WMD 76105 - Urwane mieszaki w bębnie pralki BEKO WMD 76105 - Urwane mieszaki w bębnie pralki

0 2
  • Pomocny post
    #2 09 Sty 2016 10:08
    nares
    Specjalista AGD

madstorm napisał:
    czy te mieszaki trzymają się tylko na zewnętrznych zaczepach (czerwona strzałka)?

Tak, więc trzeba je podgiąć do góry przed montażem mieszacza.

2
  • #3 15 Lut 2016 19:13
    madstorm
    Poziom 10  

nares napisał:

Tak, więc trzeba je podgiąć do góry przed montażem mieszacza.

Dzięki, było jak napisałeś i nowe mieszacze wstrzeliły się swoje miejsce po podgięciu blaszek do góry.

TLTR: Jeśli masz podobny problem z mieszaczami, sprawdź czy w bębnie pralki nie ma jakiegoś przedmiotu, który je zrywa, np. druta fiszbiny od stanika.

A teraz uwaga dla potomnych którzy będą mieli podobny problem w jakimkolwiek modeli pralki. Otóż uprzejmy Pan jednej z hurtowni AGD zasugerował że przyczyną zaistniałego problemu, czyli urwanych mieszaczy, może być jakiś przedmiot tkwiący wewnątrz bębna i jest to najprawdopodobniej drut fiszbiny od stanika. I miał rację! Przez niewielkie otworki w bębnie widoczne na zdjęciu w pierwszym poście udało mi się jakoś wymanewrować śrubokrętem i wyjąć drut którego zdjęcie zamieszczam. Bez usunięcia przyczyny nowe mieszacze nie posłużyłyby zbyt długo, bo zostałyby szybko ponownie zerwane przez ów drut który zaczepiłby się pewnie podczas wirowania o zaczepy mieszaczy.

3