Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessman - Wybuchowe zapalanie kotła VIESSMAN VITOGAS 100/84kW

09 Sty 2016 10:26 1308 4
  • Poziom 29  
    Kocioł VIESSMAN VITOGAS 100/84kW zapala się mocno wybuchowo, jak już się zapali to pracuje bardzo głośno.Sprawdziłem ciąg kominowy oraz nawiew jest w porządku. Jeżeli wystygnie zapala się prawidłowo.Boję się go włączać bo nie wiem kiedy nastąpi następne zapalanie z wybuchem , a nie mam cały czas dostępu do niego bo jest to w szkole. Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 16  
    Jaki rodzaj gazu ? Kiedy ostatnio czyszczony i co było wymieniane? Może być kilka przyczyn, jedną z nich odpowiednia wentylacja(a raczej jej brak).
  • spec od auto-elektro
    Chyba trzeba by go przeswrwisowac
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Jedną z przyczyn wybuchowego startu/pracy jest uszkodzona rura palnikowa.
    Brak odpowiedniej konserwacji, źle wyregulowane ciśnienie na dyszach lub brak odpowiedniej wentylacji.
    Płomień schodzi zbyt nisko i rura się przegrzewa i przepala.
  • Poziom 29  
    Witam ponownie.Z kontaktowałem się z serwisantem który podjął się usunąć usterkę . Serwisant przeprowadził regulacje ciśnienia gazu w dyszach,mocy min i max które parametry minimalnie odbiegały od podanych w instrukcji serwisowej . Ponadto stwierdził że prawdopodobnie coś się działo z nie prawidłowo działającą w tym czasie wentylacją . Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomocy w moim temacie.