Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

saeco 8750 intuita - nie płucze, nie pobiera wody

09 Jan 2016 11:18 2595 6
 • Level 10  
  witam, saeco 8750 intuita - bez wyswietlacza. Nie pobiera wody przy włączaniu, oczekuje przez jakies 10s a potem zapalają sie i mrugają wszystkie kontrolki. ekspres ma 3 lata i do tej pory wszystko super. Od jakiegos miesiaca nie odkamieniany mimo kontrolki. Wczesniej nie zauwazylem zadnych zmian w zachowaniu. dobrze spieniał etc.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 21  
  wszystko wskazuje na zakamienienie,czy słychać jak startuje pompka?
 • Level 10  
  Pompka nie startuje. Po włączeniu guzikiem expresu migają przez 10s środkowe 2 lampki - jak zawsze, a potem powinna wystartować pompka i lecieć woda z płukania ale nic sie nie dzieje tylko zaczynaja wszystkie lampki na czerwono mrugać. Po włączeniu slychac tez jak w bloku kawy cos się przestawia- normalny dźwięk jak zawsze.
  Gdzie moze byc największe zakamienienie? Ew jakas usterka? Kiedys cześciowo rozebralem ekspres zeby wyczyścić z pyłu.
 • Level 21  
  Zdejmij tylną obudowę i jak włączysz ekspres połóż palec na pompie i wtedy sprawdzisz czy pompa drga.
 • Level 10  
  zrobiłem test zgodnie z tą instrukcją http://expert-cm.ru/images/stories/shemy_tehnich/philips_saeco_hd8750_19_teh_list.pdf. na stronie 54 jest opcja sprawdzenia heatera po nacisnieciu guzika espresso, ale moj ekspres nie reaguje nawet jak dluzej przytrzymam owy guzik. Nie zostaje zapalony po zwolnieniu przycisku. Reszta rzeczy działa ( pompa tez ). Wydaje mi sie, że nie grzeje "bojler" stąd pompa się nie załącza...
 • Level 20  
  bryllu wrote:
  Wydaje mi sie, że nie grzeje "bojler" stąd pompa się nie załącza...


  witaj,

  w takim razie musi być winne zabezpieczenie termiczne. Musisz rozebrać górną pokrywę, dojść do bloku i zresetować nadprądowe zabezpieczenie termiczne (są dwa), tj. wcisnąć przycisk na zabezpieczeniu (tak zakładam, bo mogą być też jednorazowe - rzadziej już stosowane).

  ps.
  ... z tym, że zabezpieczenie nie działa ot tak sobie - zawsze jest przyczyna. Jeśli długo nie odkamieniałeś, to z czasem następuje zawężenie średnicy obwodu i przegrzewanie wody w bloku. To trzeba sprawdzić i odkamienić porządnie.
 • Level 21  
  Prościej multimetrem zmierzyć oporność grzałki i czy jest przejcie na zabezpieczeniach termicznych ,praktycznie zero ohmów.Mogło polecieć zabezpieczenie na płycie głównej.