Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic I phII - Wpada pedał hamulca.

09 Sty 2016 13:56 1929 3
 • Poziom 10  
  Witam.
  Pacjent. Renault Scenic I phII 1999r. 2.0, 140KM

  Mam problem. Po przeglądaniu tylnych hamulców stwierdziłem, że trzeba wymienić wszelkie gumki itp przy okazji wymieniłem tłoczki bo były skorodowane. Standardowy zabieg po przełożeniu tłoczków i środków do nowych, zamontowaniu wszystkiego na swoje miejsce (klocki stare bo jeszcze oblecą), zabieram się za odpowietrzanie. Standardowa procedura odpowietrzania. Gdy odpowietrzyłem brak pęcherzyków powietrza, pedał nadal wpada w podłogę. (bierze od połowy - hamulec jest) za drugim wciśnięciem rośnie i jest taki jak powinien, lecz po odczekaniu paru chwil jest to samo za pierwszym razem wpada w podłogę następne wciśnięcia - rośnie i jest ok. Ewidentny objaw zapowietrzenia mimo, że nie ma powietrza w układzie. Teraz jest moje pytanie.

  Dlaczego przed zabiegiem który wykonałem pedał był niesamowicie dobry (po lekkim wciśnięciu natychmiast hamował), po wymianie tłoczków nie potrafię go odpowietrzyć. Czy jest możliwość zapowietrzenia pompy bądź ABS jeśli mi płynu w zbiorniczku nie brakło? Proszę o pomoc bo przy odpowietrzaniu przelałem już go około 700ml płynu i dalej pedał jest nie taki jak powinien. Dodam że auto hamuje ale gdyby przyszło hamować gwałtownie to pedał z pierwsze strzała wpada strasznie w podłogę. Może miał ktoś podobną sytuacje ? Wczoraj odpowietrzałem jeszcze pompę i abs po kolei, przewodami dalej jest to samo. ://
 • Poziom 31  
  Zaciśnij przy zacisku wąż gumowy kleszczami samozaciskowymi najpierw z jednej potem z drugiej strony i wciśnij hamulec będziesz mógł wykluczyć zaciski.
 • Specjalista grupy V.A.G.
 • Poziom 10  
  Hmmm.. winą prawdopodobnie była zapowietrzona pompa abs. Kleszczami nie zacisnę bo tam zbrojone przewody. Wycieków nie ma, wykluczyłem zaciski na początku już poprzez zakręcenie zaślepionych nakrętek z kapturkami. Odpowietrzałem na odpalonym i na zgaszonym. Następnie leciałem poklei po pompach i się udało. Lecz dopiero po przejechaniu 500km udało się odpowietrzyć.