Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD ELEMENTS - "struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna"

09 Sty 2016 14:40 1542 8
  • Poziom 6  
    Witam,

Po podłączeniu dysku nie mogę się do niego dostać, wyskakuje błąd "struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna". Dysk nie wykazywał żadnych niepokojących objawów, jest stosunkowo młody. Próbowałem coś wskórać testdiskiem i mini tool partition wizard. Niestety procedury które znalazłem na internecie dla mnie nie przyniosły żadnego efektu. W tym drugim moge swobodnie ekplorować pliki z uszkodzonego dysku. Polecenie sprawdzenia plików systemowych chkdsk wywala: Unable to determine volume version and state. Zależy mi na danych na dysku.
    Dysk WD Elements 1TB
    System Windows 8

Bardzo proszę o pomoc.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 43  
    sagan47 napisał:
    Zależy mi na danych na dysku.

To nie należy kombinować i eksperymentować na tym dysku.
    Pierwsze co można zrobić, to przedstawić na forum SMART tego dysku.
    Kolejną czynnością to zrobienie kopii zapasowej i dopiero z niej próba odzysku danych.
  • Poziom 6  
    Zrzut z crystaldisk:
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dysk wygląda na sprawny.
    Wrzuć screen z DMDE, jak wyglądają partycje tego dysku.
    Dysk ten jest z PC, czy może z innego urządzenia ?
  • Poziom 6  
    Partycja jest jedna.

Dysk to normalny samodzielny dysk zewnętrzny WD Elemental, podpinam go do laptopa.
  • Poziom 6  
    W tej chwili na szybko potrzebowałem zrzucić jeden projekt i zrobiłem to za pomocą Active Undelete i udało się bez problemów. Nie mam żadnego nośnika gdzie mógłbym zrzucić resztę na tą chwilę, mógłbym to zrobić w pracy ale musiałoby to być w tle więc linuks odpada. A co się dzieje z dyskiem, co mu jest i co zrobić aby działał na nowo?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Żeby działał na nowo najlepiej sformatować go na czysto. To WD. Ma pewnie blokadę i potrzeba sterowników. Jeżeli jest czysty to zgraj jakoś te dane i formatuj.

Odłączyłeś go nagle i wystąpił błąd. Możliwe że jakaś operacja czy aplikacja jeszcze z nim współdziałały przez to błąd wystąpił.
  • Poziom 6  
    Udało mi się wszystko odzyskać, następnie sformatowałem go i działa jak dawniej. Dzięki za pomoc. :)