Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamawiam zestaw komputerowy - Co o tym sądzicie?

09 Sty 2016 15:05 837 11
  • Poziom 9  
    SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500 - 179,00
    Samsung SH-224FB - 55,00
    Intel Core i5-6500 Skylake, socket 1151, 64bit, 3.6GHz, 65W, cache 6MB, BOX - 909,00
    Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8GB, 2133MHz CMK8GX4M2A2133C13R - 270,00
    Corsair Carbide Series 300R Compact Black - 319,00
    MSI B150M Mortar, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI ,USB 3.1, mATX - 382,00
    Palit GeForce GTX 960 JetStream, 4GB GDDR5 DP, HDMI, 2xDVI - 985,00
    Samsung 850 EVO 250GB SATA3 (MZ-75E250B/EU) (Dyski SSD) - 359,00
    Monitor BenQ GL2460HM (Monitory LED / LCD) - 629,00

Złożyłem już co prawda zamówienie na morele.net z płatnością za pobraniem, wraz z montażem, ale po przeczytaniu opinii na ten temat, zamierzam tam zadzwonić i zmienić opcję na "bez montażu". Postaram się zrobić to sam bo doczytałem że częstą praktyką sklepów w takich sytuacjach jest wkładanie podzespołów po reklamacji lub zwrotach itd. Chcę uniknąć jakiś przykrych niespodzianek. Dostałem info że komputer będzie gotowy na 15.02 więc mam jeszcze czas aby się rozmyślić.

Co myślicie o takim zestawie? Zamówiłem procesor 6gen, ale teraz też zastanawiam się czy to był dobry ruch. Zamawiając coś "starszego" proc i płyta byłyby tańsze i mógłbym wziąć wtedy np SSD 500GB. Może jednak coś na bazie takiej kompilacji?:
    http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki...zestawy_komputerowe_na_styczen_2016?page=0,11
  • Poziom 43  
    Sam zestaw wygląda OK z tym że osobiście wprowadziłbym małe poprawki. Procesor zmieniłbym na i5 6400, różnicę w cenie dorzuciłbym do najtańszej płyty na chipsecie Z170 z obsługą DDR4. Wtedy miałbyś możliwość podkręcenia procesora przez co zwiększysz wydajność za darmo.
    Można lekko przyoszczędzić na obudowie chyba że akurat ten model ci odpowiada i nie chcesz go zmieniać.
  • Pomocny dla użytkowników
    Orzełek napisał:
    Złożyłem już co prawda zamówienie na morele.net z płatnością za pobraniem, wraz z montażem, ale po przeczytaniu opinii na ten temat, zamierzam tam zadzwonić i zmienić opcję na "bez montażu". Postaram się zrobić to sam bo doczytałem że częstą praktyką sklepów w takich sytuacjach jest wkładanie podzespołów po reklamacji lub zwrotach itd. Chcę uniknąć jakiś przykrych niespodzianek.

Złożą sami czy otrzymasz osobne części - to nie ma znaczenia. Morele.net tak czy inaczej wysyła czasami części po zwrotach jako "nowe". Sam dostałem "używane" nowe chłodzenie, podobnie jak inni ludzie inne podzespoły, z taką praktyką. Nie robiłem im syfu tylko dlatego, że generalnie sprzęt działa (do dzisiaj) bez zarzutu, a jakieś zniszczone pudełka czy pozostałości po paście, to sobie ogarnąłem we własnym zakresie.
  • Poziom 34  
    mario81 napisał:
    Złożą sami czy otrzymasz osobne części - to nie ma znaczenia. Morele.net tak czy inaczej wysyła czasami części po zwrotach jako "nowe". Sam dostałem "używane" nowe chłodzenie, podobnie jak inni ludzie inne podzespoły, z taką praktyką. Nie robiłem im syfu tylko dlatego, że generalnie sprzęt działa (do dzisiaj) bez zarzutu, a jakieś zniszczone pudełka czy pozostałości po paście, to sobie ogarnąłem we własnym zakresie.

W sumie czy ma czy nie ma znaczenia - jak złożą sami to sprzęt powinien być działający. Jak chcesz sam, zawsze może być, że jak coś nie halo to Twoja wina i dalsza "jazda" z warunkami gwarancji etc.
    Ogólnie mówiąc wybór opcji "za pobraniem" jest jak najbardziej bezpieczny - u mnie w Trójmieście też działała podobna firma/sklep (też nadal działa, nieco inna nazwa i kolejny właściciel) i na początku było powiedzmy w miarę dobrze, ale później niestety kroili ludzi i to na niezłe pieniądze. W żadnym wypadku nie mam powodów, by "morelkom" robić zły PR - najważniejsze, że wywiązują się ze zleceń.
    PS. W sumie klient może zwrócić towar nawet bez podania przyczyny zwrotu żądając zwrotu gotówki - ale jeżeli otrzymujemy towar z widocznymi oznakami używalności jako nowy - pomimo, że sprawny - to delikatnie mówiąc przegięcie albo są cwaniaki co to potestują i potem inny model się zamawia - a ten na zwrot i dany sklep przymyka na to oko... Mam nadzieję, że były to jakieś incydentalne przypadki jak to kolega mario81 przedstawił.
  • Pomocny dla użytkowników
    Kiedy składałem PC dla siebie (2 lata temu), spotkałem się z takimi opiniami praktyk tego sklepu, w komentarzach na forach, jak również w komentarzach pod produktami na ich stronie www. Co ciekawe, nawet nie kasowali takich opinii. Jednak procent takich akcji był na tyle niewielki, że chyba nikt nie robi(ł) z tego problemu. Mnie tam to nie odstraszyło (i nadal nie odstrasza, chociaż jestem już bardziej czujny), jakby coś nie pasowało, potrafiłbym załatwić sprawę na swoją korzyść, myślę, że sklep nie robiłby problemów, skoro nie potrafił oznaczyć towaru jako outlet.
  • Poziom 9  
    mario81 napisał:
    Kiedy składałem PC dla siebie (2 lata temu), spotkałem się z takimi opiniami praktyk tego sklepu, w komentarzach na forach, jak również w komentarzach pod produktami na ich stronie www. Co ciekawe, nawet nie kasowali takich opinii. Jednak procent takich akcji był na tyle niewielki, że chyba nikt nie robi(ł) z tego problemu. Mnie tam to nie odstraszyło (i nadal nie odstrasza, chociaż jestem już bardziej czujny), jakby coś nie pasowało, potrafiłbym załatwić sprawę na swoją korzyść, myślę, że sklep nie robiłby problemów, skoro nie potrafił oznaczyć towaru jako outlet.

Na obecną chwile wysłałem maila do zamówienia na moim profilu morele.net z prośbą o anulowanie obecnego zamówienia. Boję się tego składania u nich ponieważ nie wiem czy plombują złożony komp i jak jest faktycznie z ewentualną reklamacją. Spotkałem się z komentarzami że w razie reklamacji nie przyjmują całego "blaszaka" tylko życzą sobie przesłanie wadliwych podzespołów. Skutek jest taki, że technik morele źle założył proc i powyginał piny na płycie. Wyjmujemy ją i odsyłamy po czym jest info że uszkodzenie płyty jest z naszej winy:/ Muszę się zorientować w tym temacie bo może ludzie piszą bzdury. Ogólnie nie powinno mnie w sumie nic obchodzić przecież. Zamawiam przez net i mam możliwość zwrotu jak coś nie odpali... Tak czy siak po całym dniu czytania i szukania w sieci informacji mam coś takiego też na morele:

Intel Core i5-6400 Skylake, socket 1151, 64bit, 3.3GHz, 65W, cache 6MB, BOX - 839zł
    MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX - 245zł
    Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8) - 239zł
    Karta graficzna Gigabyte GTX 970 4GB 256 Bit) 2xDVI, HDMI 3xDP (GV-N970IXOC-4GD) - 1449zł
    Samsung 850 EVO 250GB SATA3 (MZ-75E250B/EU) (Dyski SSD) - 359zł
    SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500 - 179zł
    Samsung SH-224FB - 55zł
    Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 - 179zł
    Monitor BenQ GL2460HM (Monitory LED / LCD) - 629zł
    Klawiatura + mysz Tacens MARS MCP0 USB LED CZARNA - 74zł
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    4247zł

Cena zbliżona a maszyna powinna być sporo mocniejsza niż ta z pierwszej kompilacji.
    Jakie jest Wasze zdanie?
  • Poziom 43  
    Jest OK ale nadal podtrzymuję żeby zmienić płytę na najtańszą Z170, zamkniesz się w 4500pln.
  • Poziom 9  
    Ogólnie chciałbym złożyć zestaw w okolicy 3.5tys + monitor. Kaska jak zawsze jest ograniczeniem.
  • Poziom 35  
    Osobiście to ja bym sobie chyba odpuścił na początek SSD i dołożył do jakości pozostałych podzespołów. Zestaw z postu #6 z grubsza ok, ale składany bardzo budżetowo.
    Podstawowy i5 na Skylake, płyta do bólu budżetowa, zasilacz też ze stosunkowo niskiej półki, karta graficzna z marnym chłodzeniem (rzekomo dość awaryjny model).
  • Poziom 9  
    Obecnie to wygląda w ten sposób:

Procesor Intel Core i5-6400 Skylake, socket 1151, 64bit, 3.3GHz, 65W, cache 6MB, BOX - 839zł
    MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX - 245zł
    Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 - 239zł
    Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - 1609zł
    Samsung 850 EVO 250GB SATA3 - 355zł
    Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache - 215zł
    SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500 - 179zł
    Samsung SH-224FB - 55zł
    Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 - 179zł
    Monitor BenQ GL2460HM - 629zł

i5-6400 to wybór raczej świadomy, ponieważ wg wielu opinii niewiele gorszy od 6500. Nie zamierzam go kręcić i płyta była polecana pod ten proc w kompilacjach w przedziale cenowym w jakim się chcę zamknąć. SSD muszę mieć bo nie wyobrażam sobie już innej opcji. Wg wielu opinii, zasilacz który wybrałem będzie ponoć miał jeszcze trochę zapasu w tym zestawie. Nie znam się na tym niestety. Kartę graficzną zamieniłem w ostatniej chwili na MSI bo faktycznie na temat Palit'a i Gigabyte są dość rozbieżne opinie. MSI wydało mi się najrozsądniejszym wyborem. Mam nadzieję że wszystko się ładnie pomieści w tej obudowie i że technicy morele postarają się przy składaniu pieca...
  • Poziom 35  
    Jeśli taka budżetowa płyta główna Ci wystarcza to ok.

Zmieniłbym jeszcze monitor na
    http://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/
    Bo ten BenQ jest na matrycy TN, która ma gorsze kolory i kąty widzenia od tego co podałem.

Oczywiście o poniższej promocji na pendrive/montaż wiesz?

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
    Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
    Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
    chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
    Montaż komponentów (zestaw komputerowy od trzech elementów bez dodatkowego chłodzenia procesora)
    http://www.morele.net/montaz-komponentow-zest...-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
    to ta usługa.
    Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
    chłodzenie na procesor
    Montaż komponentów (zestaw komputerowy od trzech elementów z dodatkowym chłodzeniem procesora)
    http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
    W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
    O44Y129AC8
    i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
    Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
    http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
    Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu
    WP35ZXZG5A
    i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.
  • Poziom 9  
    Zamówiłem już ten komputer z kodem promocyjnym z pierwszą opcją. Faktycznie montaż wskoczył na 1zł i darmowa wysyłka. Zawsze to stówka w kieszeni, która poszła na MSI bo wcześniej, jak wspominałem, miał być Palit GTX970.