Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reklama przez CB Radio, co będzie potrzebne?

09 Sty 2016 15:30 2703 17
 • Poziom 10  
  Witam, chciałbym za pomocą CB Radia rozgłaszać co jakiś czas reklamę na kanale. Generalnie posiadam radio COBRA 19 DX IV z anteną Sunker Elite Cb 116, zasilacz komputerowy w razie czego tylko pytanie jak z resztą? W jaki sposób najlepiej zrobić? Z komputerem? Tekst mam przygotowany i myślę, że użyje do tego jakiegoś syntezatora tylko męczy mnie to w jaki sposób przesyłać ten sygnał na cb i żeby był właśnie odtwarzany co określony czas
 • Poziom 37  
  Myślę, że użytkownicy CB szybko Cię znienawidzą za blokowanie kanału.
  Użytkowników słuchających też nie jest wielu. Buraki robiący bajzel są na kanale 19 a pogaduchy na wyższych kanałach.


  Dlaczego chcesz używać syntezatora mowy a nie sam nagrasz tekst?
 • Poziom 37  
  Ja już Cie nienawidzę. W życiu nie skorzystam z usług reklamowanych w tak spamerski sposób.
 • Poziom 17  
  Kiedyś, jak obowiązywały jeszcze pozwolenia radiowe na CB, było coś takiego jak regulamin eterowy (patrz pkt 10 podpunkt a) i c) w Link Nie wiem czy to jeszcze obowiązuje czy już nie, ale moim zdaniem powinno tępić się tych reklamodawców (a jest ich coraz więcej). Dlaczego? Ano dlatego, że łączność radiowa nie do tego służy, niezależnie czy to CB, czy pasmo amatorskie. Wogóle na tym forum nie powinno paść takie pytanie, ale to moje zdanie. Pozdrawiam i nie życzę owocnych reklam.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Nigdy nie obowiązywał.
 • Poziom 17  
  SP5IT napisał:
  Nigdy nie obowiązywał.

  OK, może nigdy nie obowiązywał, może nawet nie miał mocy prawnej, nie wiem, ale na pozwoleniu "widniał" jako punkt nr 3.
 • Poziom 10  
  Robię to w imieniu swojego znajomego który zgłosił się z tym do mnie. Posiada on bar na trasie typowo dla kierowców TIR i nikt nie mówił że będzie to robione "spamersko". Miało to być co jakiś czas właśnie żeby tego uniknąć i żeby nie było to uciążliwe dla innych użytkowników kanału. Rozumiem negatywne opinie w tym kierunku i sam podobnie do tego podchodzę ale prosił mnie więc pytam.
 • Poziom 18  
  Wydaje mi się, że zabronione ustawowo jest tworzenie sieci radiokomunikacyjnych, oraz nadawanie jakich kolwiek reklam. Okoliczni użytkownicy nie tylko cie z nienawidzą. To co chcesz zrobić, ,zrobi tobie anty reklamę. Radzę się dobrze zastanowić, czy ci sie to opłaci.
 • Poziom 37  
  Jakim trzeba być aspołecznym osobnikiem, by na kanale 19 nadawać reklamy. Po pierwsze spamuje się innych ludzi niezamawianą reklamą, a po drugie blokuje się kanał, który może służyć nawet do ratowania życia, informowania o przeszkodach i zagrożeniach na drodze.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Będąc ostatnio w Wrocławiu słyszałem co chwilę reklamę z automatu na 19 kanale, nie pamiętam już co to było, jakaś pizza, bar, coś w tym stylu.
 • Poziom 19  
  Moim skromnym zdaniem jak co jakiś czas poda informację ,że właśnie w tym miejscu można odpocząć w podróży i dobrze zjeść to dlaczego NIE, jest to pasmo obywatelskie niestrzeżone, To nie jest reklama tylko informacja,jak bym był w trasie a słyszałbym taką informację to na pewno bym skorzystał.
 • Poziom 14  
  Śmietnik jest z powodu tego, że go sami tworzymy (słownictwo, brak kultury, durne pytania czy mnie słychać co 500 ujechanych metrów, tandetny sprzęt który nie powinien być dopuszczony do sprzedaży itp..) --poza tym dużo takich reklam jest nadawanych przy użyciu wzmacniaczy --w aucie słyszę reklamy miejsc oddalonych o 30-40km (serwis CB ,restauracje).

  Gdzie te czasy kiedy ludzie spotykali się na Placu Wolności w Łodzi i kiedy ciężko było znaleźć wolny kanał wieczorem na podstawie a jedyną formą reklamy były ogłoszenia o sprzedaży podłużnic do Fiata 126P lub Falołapu w spray-u.
 • Poziom 43  
  robson42 napisał:
  To nie jest reklama tylko informacja,jak bym był w trasie a słyszałbym taką informację to na pewno bym skorzystał.
  Informację można podać "inteligentnie" np. najpierw na kanał wchodzi "kierowca" z pytaniem gdzie można coś fajnego zjeść a "drugi kierowca" podaje namiar na bar. Za kilka godzin "drugi" poleca "trzeciemu" itd.
  Jeżeli to pójdzie nie częściej niż dwa-trzy razy dziennie to może się nie połapią, że to jednak reklama a nie informacja.
  Kryptonim akcji B-23 (bar czynny do 23) :)
 • Poziom 14  
  Sprawa jest prosta --Jeśli jest nadawany komunikat przez podmiot prowadzący działalność gospodarczą to jest to reklama w najczystszej postaci --więc skoro według ustawy można takie komunikaty nadawać -- to niech nadają wszyscy --sklepy, kioski ,serwisy, knajpy --ktokolwiek, cokolwiek --i wtedy pozostanie nic innego jak oddać nasze radia CB na złom, ponieważ Pasmo Obywatelskie przestanie istnieć a pojawi się pasmo Reklamowe. A wystarczy uregulować to prawnie, ustalić kanał na którym można nadawać reklamy, jeśli na kanale ogólnym to ustalić moc nadajnika i głębokość modulacji , nakazać podmiotom gospodarczym zarejestrowanie urządzeń nadawczych , pobrać za te reklamy opłaty. Wtedy wszyscy mają równe szanse.
 • Poziom 18  
  Popieram kolegę który wspomniał o tym "jak by się ktoś pytał to jest tu i tu " Pamietam czasy kiedy jechałem ,człowiek chciał zjeść, a byłem w okolicy gdzie można było zjeść na prawdę dobry i nie drogi posiłek, człowiek zapytał, raz może dwa i odpowiedź dostał. BA, nawet w owym barze mieli radio, poprowadzili, człowiek zjadł było super. A po za tym, ? jak głodny będzie chciał znaleźć to znajdzie, zapyta, to wiem. Stare czasy ? spotkania w zależności w jakim mieście, w moim rejonie, kilka razy w roku spotkanie/zlot gdzie kol wiek, a wieczorem ? HAa 40 kanałów to mało, bo nie było gdzie gadać,tłum ludzi. kultura jakaś była. A dziś ? jak nie wyzywanie, to przekleństwa zero kultury. Osobiście jestem przeciwny takim reklamom. W moim rejonie był taki też co reklamował się ,było by ok, aleeeee gość robił to tak natarczywie, że kierowcom też to się nie podobało, bo nawijał na "19". Masz firmę ? działalność ? zainwestuj w ulotki i dobrego kucharza A klient sam przyjdzie. Ale kiedyś wymagane było pozwolenie,wiec jakiś porządek był,dziś jest bez pozwoleń, z racji ze to pasmo obywatelskie, wiec jest jak jest. I do puki ludzie sami nie nauczą się kultury,nic nie ulegnie zmianie.Bowiem dawniej małoletnie dziecko mogło spokojnie siedzieć i słuchać jak wiara gada,dziś nie polecił bym tego z racji słownictwa.