Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP LINK w8901G - Połączenie dwóch routerów.

09 Jan 2016 16:38 930 11
 • Level 18  
  Witam, mam dwa Tp linki w8901G i chciałbym je podłączyć ze sobą po to aby zwiększyć zasięg na cały dom. Szukałem mniej więcej jak to zrobić, ale nie wiem czy mi się to uda, ponieważ jeden z routerów oberwał :D przez burzę co spowodowało, spalenie zasilacza i chyba uszkodzenie routera (nie chce się synchronizować, diody mrugają, łączy się z pc, na płytce nie widać uszkodzeń i nic nie jest zjarane, ale chyba jednak coś uszkodziło w nim) i czy uda mi się to zrobić za pomocą tego uszkodzonego routera? ;)
 • Level 18  
  Wi fi działa bo jak go podłączyłem to przez tel się z nim połączyłem, lan również działa bo podłączyłem go pod pc i normalnie wchodzę na konfigurację routera, jedyna wada ze sie nie synchronizuje, ale wychodzi na to, że nie będzie musiał.

  Ale jest mały problem, ten zasilacz co był przy nim spalił się i mam tylko jeden zasilacz z nowego routera. Zasilanie jakie potrzebuje to 9v 0,85A i teraz pytanie. Czy mogę go podłączyć np. pod zasilacz antenowy 12v? nie wiem ile ma A, albo poszukać czegoś podobnego w domu? Bo wolę sprawdzić czy zadziała to co chcę niż tracić pieniądze na nowy zasilacz... :D
 • Network and Internet specialist
  Miałem ten model i dość długo działał na zasilaczu 12V 1A więc nie powinno mu się nic stać.
 • Level 18  
  Ten zasilacz antenowy co mam to ma 12v 100mA, nada się? :) bo jak nie zadziała to postaram się od kolegi pożyczyć zasilacz od tp linka i będę próbował skonfigurować i jak zadziała wtedy automatycznie kupuję nowy zasilacz, chyba, że ten mój zadziała, tylko jeszcze będzie kwestia dobrania wtyki, ale to drobnostka.
 • Network and Internet specialist
  Spróbuj jednak może być on za słaby ( ma on tylko 1,2W gdzie oryginalny ma prawie 7W)
 • Level 18  
  Okey to zagadam do kolegi i w razie w jak bym miał jakiś problem to odświeżę temat ;)
 • Level 33  
  ...
  Trochę z przedrostków i przeliczników ;-)
  100mA = 0,1A
  1000mA = 1,0A
  Odpowiedź: prąd z zasilacza antenowego jest za mały, aby z Twoim TP-Link'iem poprawnie współpracował.
 • Level 18  
  Tak dla sprostowania, bo nie wiem czy wcześniej o tym napisałem.
  Nie mam zasięgu na cały dom i chcę podłączyć 2 router zaznaczony na żółto żeby było wi fi w na cały dom i jest taka sprawa, że te routery nie mają możliwości być podłączone ze sobą kablem, wszystko musi być bezprzewodowo, chodzi mi o udostępnianie internetu z TP linka 1 do tp link 2. Czy to jest możliwe? :D (jestem zielony w tym więc dlatego są takie pytania...)

  TP LINK w8901G - Połączenie dwóch routerów.
 • Network and Internet specialist
  Nie jest to możliwe.

  Nawet jak by było to i tak router 2 musi być w zasięgu pierwszego. Inaczej skąd by dostał internet?
 • Level 18  
  Czyli wychodzi na to, że muszę pociągnąć kabel rj 45 z tp link 1 do miejsca gdzie ma być tp link 2. Jest to jeszcze możliwe :D bo mieszkam na poddaszu i jestem w trakcie remontu. Zobaczymy jak to będzie najpierw muszę sprawdzić czy aby na pewno ten router działa prawidłowo ;)
 • Level 18  
  Dałem dla kolegi router żeby dobrał mi jakiś zasilacz, takowy znalazł, ale coś w nim było nie tak, chodzi o to, że + był zamieniony z - i jak podłączył do routera to brak reakcji potem sie skumał, że moga być zamienione kable, gdy zamienił i podłączył router zaświeciła się kontrola power, ale po 3 sek zgasła i już sie nie włącza... Czyżby się spalił? :D
  Przeleciałem probówką na szybko znalazłem jakiś tranzystor (chyba to jeak sie nazwya) i jest na nim napięcie, na dwóch pozostałych też, jak przyłożyłem do tranzystora (do +) i dotknąłem diody to probówka się zaświeciła, ale co sie z nim stało to nie wiem... Jakieś porady ?

  PS. może zabiło go napięcie? Bo zastosowany zasilacz to 10v 1200mA...