Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd z dźwiękiem - Pogłos w mikrofonie

vangrav 09 Sty 2016 17:21 777 14
  • #1 09 Sty 2016 17:21
    vangrav
    Poziom 4  

Witam serdecznie.

Otóż niedawno kupiłem nowe słuchawki (wraz z mikrofonem) Tracera Dragon Blue i pojawił się problem. Gdziekolwiek wejdę na komunikator, znajomi słyszą siebie podczas gdy mam włączony (aktywny) mikrofon. Nie mam podpiętych głośników, pracuje tylko na słuchawkach. Dodam, że ja siebie nie słyszę.

Patrzyłem w ustawieniach komunikatora - to nie tu leży problem. Włączyłem Rejestrator dźwięku w Windowsie by sprawdzić czy będę słyszał w słuchawkach muzykę odpaloną z komputera - słyszałem.

Mój system operacyjny to: Windows 7 Proffesional 64bit

Dzisiaj zauważyłem ważną rzecz: niezależnie od tego jakie jest natężenie dźwięku w słuchawkach, słyszę go cały czas jednolicie, jednakowo (a podgłaszałem oraz przyciszałem głośność). Pomimo iż mój słuch nie wyłapywał muzyki (na maksa przyciszone), to mój mikrofon nagrywał muzykę z słuchawek z taką samą głośnością jaka była wcześniej.

Kodeki: K-Lite Codec Pack (Mega Version) 11.8.0

Mainboard: Błąd z dźwiękiem - Pogłos w mikrofonie

Zakładka nagrywanie: Błąd z dźwiękiem - Pogłos w mikrofonie

Liczę na pomoc ponieważ ja już nie mam pomysłów :/

0 14
  • #2 09 Sty 2016 17:29
    spokojan
    Poziom 18  

Może masz włączone nasłuchiwanie we właściwościach mikrofonu.

0
  • #3 09 Sty 2016 17:43
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

Wyłącz nasłuchiwanie we właściwościach mikrofonu ze słuchawek Błąd z dźwiękiem - Pogłos w mikrofonie

0
  • #4 09 Sty 2016 18:14
    vangrav
    Poziom 4  

"Nasłuchuj to urządzenie" mam wyłączone. Gdy włączyłem na chwilę, wtedy słyszę siebie + słychać lekki jednostajny szum. A ja jak wcześniej wspomniałem, nie słyszę siebie, tylko znajomi słyszą swój głos podczas gdy mam mikrofon aktywny (włączony na mówienie) oraz słyszą dźwięki pochodzące z komputera (muzyka, dźwięki z gry itp).

0
  • #6 10 Sty 2016 11:18
    vangrav
    Poziom 4  

Również ustawione na "wycisz wszystkie inne dźwięki". Jakąkolwiek opcję wybiorę, znajomi słyszą np. moją muzykę odpaloną oraz swój głos w komputerze gdy mam aktywny mikrofon.

Załączam screena wraz z zakładką sterownika karty dźwiękowej. W razie potrzeby wrzucę inne.

0
  • #7 12 Sty 2016 14:09
    vangrav
    Poziom 4  

Sprawdzałem również na Front Panel, to samo.Również włączanie oraz wyłączanie Miks stereo nie pomaga.

Nie wiem co jest nie tak że niezależnie od natężenia głośności w słuchawkach, głośność dźwięku odbierana przez mikrofon jest taka sama (czyli ściszam słuchawki na maksa że sam nie słyszę dźwięku, a mikrofon go wyłapuje z taką samą głośnością jaka była np wcześniej).

Wie ktoś co może być przyczyną tego?

0
  • #8 12 Sty 2016 16:31
    310artur
    Poziom 43  

Z pewnością to nie mikrofon wyłapuje dźwięk. Cudów nie ma a mikrofony nie mają nieskończonej czułości. Z jakiegoś powodu dźwięk miksuje się razem z tym co łapie mikrofon. Szukałbym raczej w konfiguracji. Sprawdź też co się stanie jak odepniesz słuchawki (niemal na pewno i tak będą słyszeli muzykę)

0
  • #9 12 Sty 2016 17:02
    vangrav
    Poziom 4  

Gdy odpiąłem słuchawki, znajomy nie słyszał siebie przy moim aktywnym (włączony na mówienie) mikrofonie, gdy natomiast je podłączyłem, już siebie słyszał. Przy podłączonych słuchawkach ściszyłem maksymalnie głośność dźwięku i kazałem mu coś mówić podczas gdy miałem aktywny mikrofon. Słyszał siebie tak samo głośno jak wcześniej.

0
  • #10 12 Sty 2016 18:07
    310artur
    Poziom 43  

Trochę to wygląda dziwacznie. Sterowniki dobre na pewno? Nie namieszane we wtyczkach? Ustawienie audio stereo - różowe gniazdo mikrofon zielone słuchawki? A jak ściszasz słuchawki? Wyłączasz dźwięk z poziomu komputera czy używasz wbudowanego potencjometru na kablu/słuchawkach?

0
  • #11 12 Sty 2016 18:18
    vangrav
    Poziom 4  

Wyłączam dźwięk na słuchawkach (nie w systemie). No aż tak strasznie zielony to nie jestem by mylić wejścia pod mikrofon/ słuchawki :)

Podrzucam screena:

0
  • #12 12 Sty 2016 19:42
    310artur
    Poziom 43  

A sprawdź co się stanie jeśli ściszysz dźwięk "suwakiem koło zegara". Na słuchawkach zostaw potencjometr w spokoju.
    A co do mylenia - niby oczywiste ale wiesz ;) lepiej zapytać niż szukać problemu bo błąd zbyt oczywisty. No i o ile z przodu to są nawet chyba obrazki (słuchawki/mikrofon) to z tyłu różnie bywa z tymi opisami.

0
  • #13 12 Sty 2016 19:56
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

No to kolego wszystko wyjaśnia, masz przesłuchy na kablu. To co szło z komputera na słuchawki indukowało sie w przewodzie od mikrofonu. Po prostu kupiłeś uszkodzone lub marnej jakości słuchawki, bez odpowiedniego ekranowania przewodu mikrofonowego. Sygnał płynący do słuchawek wywołuje pole magnetyczne które indukuje w przewodzie mikrofonowym sygnał.

0
  • #14 12 Sty 2016 20:11
    310artur
    Poziom 43  

Powoli do tego zmierzałem ale jeszcze trzeba potwierdzić czy jak ściszy dźwięk w systemie to problem ustąpi. Jeśli tak problem w słuchawkach (nie tylko przesłuchy i indukcja bo i kiepska izolacja i fuszerka w pilocie może być). Jeśli nie to może jednak coś z kartą dźwiękową.

Najszybciej to pewnie byłoby podpiąć słuchawki do innego PC i się wyjaśni.

0
  • #15 12 Sty 2016 23:59
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

Wszystko wskazuje na problem ze słuchawkami:

vangrav napisał:
    Otóż niedawno kupiłem nowe słuchawki (wraz z mikrofonem) Tracera Dragon Blue i pojawił się problem. Gdziekolwiek wejdę na komunikator, znajomi słyszą siebie podczas gdy mam włączony (aktywny) mikrofon.

0