Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skonfigurować / podłączyć skanery TRIX Rebel Scan H250 pod FreeStyler'a?

bravodj 09 Sty 2016 19:34 2469 5
 • #1 09 Sty 2016 19:34
  bravodj
  Poziom 5  

  Witam. Mam problem z podłączeniem skanerów pod FreeStylera. Mianowicie FreeStyler w ogóle nie znajduje tej firmy i tych skanerów, a nie wiem jak dodać nowe urządzenie do Freestylera bo jestem 'świeży' w programowaniu oświetlenia w dmx i nie wiem co dokładnie w które okienko wpisać w "FixtureCreator". Również nie wiem jak dokładnie ustawić zworki na tych skanerach gdy po dodaniu ich do programu mógł je kontrolować..


  Gdy użyłem programu DMX Music Visualization , i ustawiłem zworki na 2 skanerach tak samo jak na zdjęciu to pracowały identycznie.

  Jak skonfigurować / podłączyć skanery TRIX Rebel Scan H250 pod FreeStyler'a?

  Używam Sterownika DMX DabSystem bez separacji galowniczej i programu FreeStyler bo jest dla mnie najłatwiejszy do obsługi.

  Zakupiłem 5 skanerów TRIX Proline Rebel Scan H250. Tutaj info: http://svetla.trix.sk/plrebelscan-en.php . Udało mi się jeszcze znaleźć plik pdf, który jest w załączniku.

  Jak skonfigurować / podłączyć skanery TRIX Rebel Scan H250 pod FreeStyler'a?

  Jest ktoś w stanie mi pomóc i doradzić jak dopisać urządzenie do Freestylera i zaadresować je ?

  Pozdrawiam :D

  0 5
 • #3 11 Sty 2016 01:06
  Matron
  Poziom 15  

  bravodj napisał:


  Używam Sterownika DMX DabSystem bez separacji galowniczej i programu FreeStyler bo jest dla mnie najłatwiejszy do obsługi.  Jest najłatwiejszy, a podstawowej rzeczy nie umiesz w nim zrobić? Wracając do tematu weż sobie jakąś najbardziej zbliżoną fixturę do twojego skanera i sobie pozamieniaj albo w ogóle nic nie musisz robic tylko weź sobie jaką kolwiek fixturę, tylko żeby ilość kanałów się zgadzała i robisz sobie sceny. Na dobrą sprawę fixtury nie są w ogóle potrzebne.

  Co do poziomu trudności to moim zdaniem są lepsze i łatwiejsze w obsłudze programy (Np. DasLight) ale sterownik do niego kosztuje 500 zł

  0
 • #4 11 Sty 2016 10:44
  bravodj
  Poziom 5  

  Co masz na myśli pisząc, że fixtury w ogóle nie są potrzebne??

  Próbowałem dorzucić je pod jakieś inne urządzenie, ale nie działały...

  0
 • #5 14 Sty 2016 00:17
  Matron
  Poziom 15  

  Mówiąc, że są nie potrzebne mam na mysli to, że wystarczy wziąść co kolwiek o podobnej ilości kanałów i zaczynasz robić swoje show :) Jednak jeżeli weźmiesz fixture led para do skanera to nie będziesz miał tych wszystkich obrotów silnika itp więc wybieraj najlepiej najbardziej zbliżoną albo szukaj w google fixture :)

  0
 • #6 24 Sty 2016 13:24
  bravodj
  Poziom 5  

  Ok. :) Robiłem już tak wcześniej lecz miałem źle poadresowane skanery i nie działało..

  0