Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tapicerka astra

pawel320 16 Cze 2005 09:05 1866 3
  • #1 16 Cze 2005 09:05
    pawel320
    Poziom 9  

jak zdemontrowac tapicerke z drzwi kierowcy w astrze I 99r. bo kurde nie ma chyba zadnego wkreta...

0 3
  • #2 16 Cze 2005 22:05
    cjr
    Poziom 20  

Jak to nie ma? Powinny być w podłokietniku pod zaślepkami, chyba za klamką i na dole też coś było. Jeszcze osłona regulacji lusterka i resztę się już ściąga energicznym ruchem. :D

0
  • #3 17 Cze 2005 10:36
    Slawek J
    Poziom 30  

Jak nie bardzo wiesz jak to zrobic i nie masz wprawy to podjedz do jakiegos blacharza to ci ja zdemontuje za "piwo". Szkoda zebys cos uszkodzil w niej jakies zaczepy bo pozniej podczas jazdy bedziesz sie wkurzal ze ci cos skrzypi.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 18 Cze 2005 20:05
    smile91
    Poziom 10  

Witaj !!!
    Najpierw korbka ,wyciągnij zabezpieczenie,które utrzymuje ja na ośce, najlepiej z pomocą sciągacza,haka lub małego srubokreta.Jak docisniesz obszar tapicerki wokół korbki bedziesz miał najlepszy dostep, ściągacz wsuń pomiedzy korbke , a podkładke.Tapicerkę przednich drzwi w Astrze I mocuje chyba 6 wkrętów,dawno jej nie demontowałem;-).Trzy umieszczone przy dolnej krawedzi tapicerki ,w tym miejscu dobrze dopasuj śrubokręt i uwazaj bo lubi wyskoczyć z wkręta i porysujesz wtedy lakier pod tapicerką.Dwa kolejne umieszczone w dziurkach w podłokietniku,a ostatni umieszczony w górnej częsci podłokietnika pod owalną zaslepką w otworze na włacznik do reg. lusterek lub otwierania szyb el..W zależnosci co w tym otworze się znajduju wyciągnać mozna ten element z pomoca cieniutkigo srubokręta podwazajac go na przemian z obu stron,powinien wyjsc bez problemu,krawedz otworu podklej sobie kawałkiem tasmy,ochronisz tworzywo przed uszkodzeniem.Zdemontuj jeszcze osłone trójkatną lusterka,zamocowana jest na trzech malutkich klipach(uwaga przy pózniejszym jej montazu dobrze przymierz klipy do otworów zanim ja dociszniesz,lubią wyskakiwać i wpadać do tapicerki).Gdy juz wszystkie srubki poodkręcasz,po prostu pozostaje zdemontowac ja przez energiczne szarpnięcie trzymajac za dół tapicerki,jak robisz to pierwszy raz nie daje Ci gwarancji nie uszkodzenia tap.,dlatego lepiej podwazaj wokół i demontuj od drzwi.Na obwodzie tapicerki po lewej i prawej stronie i chyba na dole 1-2(nie pamietam) znajdują sie białe klipy,wsunięte w gniazda tapicerki powinny pozostac tam,jezeli przy demontazu pozostaną w drzwich , przed montażem tapicerki umiesc je przy tapicerce.Pod tapicerką jest folia,chroni ona wnętrze samochodu przed dostaniem sie wody do samochodu,jezeli zdemontujesz ją,bedziesz musiał ponownie ja zamontować dokładnie uszczelniajac na obwodzie (dokładnie uszczelnij dół i boki do 80 % jej wysokości),przypuszczalnie bedziesz musiał skorzystać z jakiegoś kleju.

To chyba wszystko.Powodzenia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo