Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

focus zgasł podczas jazdy i nie odpala

10 Jan 2016 12:49 9342 19
  • Level 6  
    Witam, szukałem na forum ale znalazłem tylko tematy podobne ...mam problem z focusem mk1 1,8 tddi otóż wszedł w tryb awaryjny zgasł podczas jazdy i nie moge go juz odpalic akumulator byl rozładowany do zera i jest juz wymieniony ale problem z odpalaniem pojawia sie nadal nie odpala nawet na plaku (błąd usterka obwodu rozruchu silnika)czy moze blad sie zapisal przez akumulator albo skoki napiecia?prosze o pomoc ps. to nie pompa wszystkie przewody sprawdzone oraz bezpieczniki

Ford focus mk1
    2000r
    1,8 tddi
  • Level 16  
    Witam --imo puszcza lub alarm nie zawiesił się?
  • Level 6  
    witam, z immo wszystko ok a alarmu nie mam dodam jeszcze ze czasami podczas jazdy wchodził juz w tryb awaryjny ale pedał był wymieniony i nadal to samo
  • Level 36  
    Konkretna diagnostyka dedykowanym sprzętem, to jedno. Sprawdzenie wiązek to drugie. Sprawdzenie alternatora .
    Po diagnostyce można będzie szukać konkretnych przyczyn problemu.
  • Level 6  
    dzisiaj niedziele nic nie załatwie...odkąd moge zaczac sprawdzanie kabli?macie jakieś sugestie?
  • Moderator of Cars
    misztal1 wrote:
    problem z odpalaniem pojawia sie nadal nie odpala nawet na plaku

Sprawdź w pierwszej kolejności rozrząd, czy pasek jest na miejscu.
  • Level 6  
    pasek sprawdzałem jest wszystko dobrze
  • Moderator of Cars
    Jeśli fazy rozrządu się zgadzają, to na plaka musi chodzić, jeśli nie, to albo nie wiesz co robisz, albo zapchany masz układ wydechowy, lub dolotowy, więcej opcji nie ma.
  • Level 6  
    dlaczego mam nie wiedzieć co robie?

Dodano po 1 [minuty]:

co ma do układu wydechowego tryb awaryjny?

Dodano po 5 [minuty]:

jeżeli coś jest z rozrusznikiem to auto podczas jazdy moze przejsc w tryb awaryjny?
  • Level 35  
    Jak popuscisz przewód przy wtrysku to daje paliwo? Jak mało to chyba ci pompa wtryskowa poszła kolego?

Sprawdz błedy, bezpieczniki, zasilanie na pompe, droznosc filtra paliwa.
  • Level 20  
    Gdzie psikasz plakiem. Jeśli do filtra powietrza to nie odpali, za daleko do komory spalania. Ściągnij kolanko gumowe idące bezpośrednio do kol. ssącego i tam podawaj plak tylko ostrożnie. Jak sprawdzić pompę VP30 znajdziesz sobie na YouTube, pokazane krok po kroku.
  • Moderator of Cars
    Rozrusznik kręci a auto nie odpala czy wogole nie kręci rozrusznik?
  • Level 6  
    kreci rozrusznik a auto nie odpala
  • Level 32  
    Jeśli zgasł podczas jazdy to obstawiam pompę, ale po podłączeniu jakiegokolwiek testera powinno być wszystko jasne
  • Level 10  
    Pozwolę sobie odświerzyć ten wątek, chociaż mój problem jest nieco inny, ale już nie chcę zakładać kolejnego wątku o nie odpalającym focusie. A więc do rzeczy.
    Silnik zgasł podczas jazdy na parkingu i nie chciał odpalić. Nie kręcił rozrusznik, a zamiast przebiegu pokazały się poziome kreski. Myślałem, że może akumulator ale jest ok. Zaryzykowałem i zakręciłem nim na zapych, odpalił na moment i zgasł. Gdzieś na necie znalałem info, że to może zegary (a niedawno wymieniałem żarówki), więc zdemontowałem zegary, po ponownym podpięciu wtyczki rozrusznik zakręcił, a silnik odpalił (przed odpaleniem pojawił się przebieg na liczniku). Jednak po kilku minutach zgasł... Kolejne odpinanie wtyczki zegarów już nic nie dało. Po pchnięciu auta i zakręceniu silnikiem odpala na moment i gaśnie (w momencie zakręcenia silnikiem - pojawia się przebieg zamiast kresek). Immobilizer? Drugi kluczyk też nie pomaga. Co to może być?
  • Level 30  
    Punkty łączenia masy do sprawdzenia
  • Level 32  
    trutenka wrote:
    Pozwolę sobie odświerzyć ten wątek, chociaż mój problem jest nieco inny, ale już nie chcę zakładać kolejnego wątku o nie odpalającym focusie. A więc do rzeczy.
    Silnik zgasł podczas jazdy na parkingu i nie chciał odpalić. Nie kręcił rozrusznik, a zamiast przebiegu pokazały się poziome kreski. Myślałem, że może akumulator ale jest ok. Zaryzykowałem i zakręciłem nim na zapych, odpalił na moment i zgasł. Gdzieś na necie znalałem info, że to może zegary (a niedawno wymieniałem żarówki), więc zdemontowałem zegary, po ponownym podpięciu wtyczki rozrusznik zakręcił, a silnik odpalił (przed odpaleniem pojawił się przebieg na liczniku). Jednak po kilku minutach zgasł... Kolejne odpinanie wtyczki zegarów już nic nie dało. Po pchnięciu auta i zakręceniu silnikiem odpala na moment i gaśnie (w momencie zakręcenia silnikiem - pojawia się przebieg zamiast kresek). Immobilizer? Drugi kluczyk też nie pomaga. Co to może być?

Domyślam się po problemie że to focus 2, masz problem z licznikiem
  • Level 10  
    Nie, to focus mk1 99' 357 tys na liczniku, o ile akurat nie pokazuje kresek ;)
    Dodatkowa informacja: urządzenie do sprawdzania kodów nie chce się połączyć z komputerem samochodu, wcale go nie widzi :/

Dodano po 3 [godziny] 53 [minuty]:

Przeczyszczone masy, przejrzane wtyczki, bezpieczniki, i auto odpaliło :)
  • Level 1  
    Witam wszystkich pozwolę się wtrącić bo mam podobny problem z fordem...zgasł mi podczas jazdy chciałem go odpalić nic się nie odzywał czy coś może być z komputerem (cały ten sterownik) może się popsuł ?
  • Level 43  
    @kylo355. Na razie to płacz z którego nic nie wynika.
    Przeczytaj regulamin działu i opis problem z niezbędnymi informacjami. Bo na razie ich nie ma.