Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,

idtwo 10 Jan 2016 13:39 16557 3
    idtwo
    Level 11  
    W związku z przeniesieniem mojego tematu do kosza zaczynam od nowa... Zmywarka po uruchomieniu dowolnego programu pobiera wodę i po chwili odpompowuje wodę, po tym daje 4 sygnały, trzy krótki, czwarty dłuższy i kończy cykl. Dobra rozebrałem zmywarke teraz wysle zdjecia nie wiem, które urzadzenie mam sprawdzić. Ktoś podpowie w miare szybko?
    Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,
    Znalazłem w innym temacie taka myśl...
    sujka5 wrote:
    #4 03 Mar 2011 06:21    Re: Whirlpool ADG 7557 - wyłącza się
    sprawdź czy nie jest uszkodzony przepływomierz...

Jednak nie wiem jak to wygląda - gdzie to sie mieści u mnie? Dobra pompa miała trochę syfu, ale nie az tak duzo, podlaczylem ja na krótko to działa kreci. Rozłożyłem tez pompe wypompowująca ta byla w srodku czysta, na krotko tez działa, złożyłem i lipa. Znowu ten sam objaw trochę popracuje tj pobierze wode, zrobi z 4-5 cyklów i odpompowuje wode i konczac prace podaje 4 sygnały w tym 3 krótkie i jeden długi.
    Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,
    Okazuje się, że przy tej pompie od razu jest grzałka i też sprawdziłem na krótko działała. Znalazłem info tutaj na Elektrodzie by potraktować magnesem - tylko co magnes ma wspólnego...
    td998 wrote:
    U mnie podobnie jak u kolegów, również wystąpił błąd F6. Pomogło wyciągnięcie płytki z kontaktronem.
    Potraktowanie go (rozruszanie) silnym magnesem. Dosłownie 30 min powolnej pracy i zmywarka lata tak jak powinna.
    PS.
    W sklepie internetowym znalazłem taką płytkę za około 150 zł :crazyeyes:
    natomiast same kontaktrony e-sklepie to koszt kilku zł + przesyłka.

Jednak u mnie teraz jak robię ten test to dioda zielona cały czas miga, a do tego dwie diody czerwone tak jak by cos przesuwały po prostu migają, ale z mniejsza częstotliwością i jedna po drugiej. Dobra potraktowałem ten element magnesem neodymowym i lipa nic z tego, ale po wykonaniu testu wychodzi, że lampka - dioda zielona miga 5 razy, a wcześniej migała 4 razy. Czy może źle policzyłem, a czy możliwe by po potraktowaniu magnesem tego ustrojstwa zmienił się kod błędu? Wysyłam zdjęcia - tam sam nie wiem czy jest przerwa czy też nie w tej rurce szklanej na powiększeniu jakby była, ale nie jestem pewien.
    Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,

Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,
    Czytając inne tematy - posty jestem skłonny ku wymianie pompy obiegowej wysyłam zdjęcia.
    Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,Zmywarka Whirlpool ADG 7557 - rozpoczyna cykl i zaraz po minucie sie wyłącza,
    Znalazłem nową pompę obiegową na dwóch stronach jedna jest za 362 zł. Link, a druga za 190 zł. Link. Nie wiem czy ta za 190 zł. będzie pasowała do mojej zmywarki, a Wy jak myślicie?
    młody2066
    Level 20  
    Takie zachowanie zmywarki wskazuje na uszkodzenie pompy myjącej.Zaczyna cykl wypuszcza wodę i daje dźwięk zakończonego programu.
    idtwo
    Level 11  
    Tak potwierdzam teraz w 100% to była wina pompy myjącej choc na krótko po wyjęciu działała. Kupiłem druga za 190 zł.Link. Właśnie ją wstawiłem i trwa właśnie mycie już ponad 15 minut działa, a wiec jest usterka usunięta.