Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby zasilacz? Spadki Fpsów i taktowania GPU

krzysie3101 02 Lut 2016 11:13 2532 34
    krzysie3101
    Poziom 5  
    macko-777 napisał:
    Najprostszym krokiem byłaby podmiana karty - albo wrzucić tę kartę do kogoś albo pożyczyć podobną kartę od kogoś i zobaczyć jak będzie pracowała w Twoim komputerze.

A bez podmianki mam 2 propozycje: po pierwsze odinstaluj całe oprogramowanie do podkręcania karty, MSI afterburner i inne, zostaw tylko najnowsze, gołe sterowniki do karty od producenta a do diagnozy zainstaluj sobie program GPU-Z. Druga propozycja to otwórz obudowę komputera i rozgrzej kartę, pograj trochę lub włącz jakiś benchmark i po prostu dotknij karty, szczególnie w rejonie GPU i pamięci. Czujniki to tylko elementy elektroniczne, mogą zawodzić. Jeśli karta będzie parzyła to znaczy, że na pewno nie ma ~40 stopni celsjusza tylko więcej.

Nie mam od kogo podmienić.
    Odinstalowałem program do podkręcania, zainstalowałem GPU-z, żeby kontrolować dodatkowo temperaturę.
    Sprawdziłem palcami procesor GPU podczas rozgrywki i nie parzył.

Dodano po 18 [minuty]:

RADU23 napisał:
    krzysie3101 napisał:
    Pierwszy pomiar: 11.97-12.07, powtórzyłem po około dwóch godzinach: 12.01-12.12.

adamadi33 napisał:
    Wymień zasilacz na stabilniejszy.

adamadi33 napisał:
    Brak stabilności napięć wymiana zasilacza.

adamadi33
    Bardzo ciekawe stwierdzenie.
    Na jakiej podstawie polecasz wymianę zasilacza którego napięcia są zgodne z normami?
    Dla zasady?

Jeszcze odnośnie zasilacza.
    Wiatraczki są ustawione na maksymalnych obrotach.
    Uruchamiam grę, podczas wczytania rozgrywki słychać spadek obrotów wiatraczków.
    Sprawdziłem w programie.
    Spada różnie, (zależy jaka gra) np. z 3400 na 3300 RPM
    Najgorzej słyszalne spadki RPM są jak jest nagły spadek FPsów.
    macko-777
    Poziom 15  
    Spróbuj jeszcze tego sposobu. Piszę z pamięci, więc trochę mogę inaczej nazwać niektóre opcje, lecz na pewno to znajdziesz. W NVIDIA Experience wejdź w kartę "Preferencje" a poniżej w "Gry". Powinna się tam znaleźć lista gier, które masz zainstalowane na komputerze. Do każdej z gier masz odrębne ustawienia. Wejdź w zarządzanie ustawieniami jakiejś gry i znajdź opcję: "zarządzanie energią" i ustaw ją na "maksymalna wydajność". Zapisz ustawienia i sprawdź jak będzie grało się w tę grę.
    krzysie3101
    Poziom 5  
    macko-777 napisał:
    Spróbuj jeszcze tego sposobu. Piszę z pamięci, więc trochę mogę inaczej nazwać niektóre opcje, lecz na pewno to znajdziesz. W NVIDIA Experience wejdź w kartę "Preferencje" a poniżej w "Gry". Powinna się tam znaleźć lista gier, które masz zainstalowane na komputerze. Do każdej z gier masz odrębne ustawienia. Wejdź w zarządzanie ustawieniami jakiejś gry i znajdź opcję: "zarządzanie energią" i ustaw ją na "maksymalna wydajność". Zapisz ustawienia i sprawdź jak będzie grało się w tę grę.

Znalazłem w "Panel sterowania NVINDIA"
    Zmieniłem i nic.
    krzysie3101
    Poziom 5  
    Wczoraj sprawdziłem czy po z tworzeniu nowych partycji i instalacji czystego Windowsa 7 będzie poprawa w wyżej opisywanym problemie.
    Okazało się, że jest nowy problem, z którym spotykam się pierwszy raz, a mianowicie w "Menadżerze zadań" brak wszystkich sterowników.
    Zazwyczaj Windows posiadał podstawowe sterowniki.
    Czym to może być spowodowane?
    macko-777
    Poziom 15  
    Podstawowe to na pewno posiada bo w ogóle się uruchomił i wyświetla GUI. Pokaż screena z menedżera urządzeń, zainstaluj najnowsze sterowniki chipsetu i całą resztę ze strony producenta płyty (audio, sieć, USB itd.) i sterowniki do karty graficznej.