Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słaby zasilacz? Spadki Fpsów i taktowania GPU

krzysie3101 02 Feb 2016 11:13 3207 34
    krzysie3101
    Level 7  
    macko-777 wrote:
    Najprostszym krokiem byłaby podmiana karty - albo wrzucić tę kartę do kogoś albo pożyczyć podobną kartę od kogoś i zobaczyć jak będzie pracowała w Twoim komputerze.

A bez podmianki mam 2 propozycje: po pierwsze odinstaluj całe oprogramowanie do podkręcania karty, MSI afterburner i inne, zostaw tylko najnowsze, gołe sterowniki do karty od producenta a do diagnozy zainstaluj sobie program GPU-Z. Druga propozycja to otwórz obudowę komputera i rozgrzej kartę, pograj trochę lub włącz jakiś benchmark i po prostu dotknij karty, szczególnie w rejonie GPU i pamięci. Czujniki to tylko elementy elektroniczne, mogą zawodzić. Jeśli karta będzie parzyła to znaczy, że na pewno nie ma ~40 stopni celsjusza tylko więcej.

Nie mam od kogo podmienić.
    Odinstalowałem program do podkręcania, zainstalowałem GPU-z, żeby kontrolować dodatkowo temperaturę.
    Sprawdziłem palcami procesor GPU podczas rozgrywki i nie parzył.

Dodano po 18 [minuty]:

RADU23 wrote:
    krzysie3101 wrote:
    Pierwszy pomiar: 11.97-12.07, powtórzyłem po około dwóch godzinach: 12.01-12.12.

adamadi33 wrote:
    Wymień zasilacz na stabilniejszy.

adamadi33 wrote:
    Brak stabilności napięć wymiana zasilacza.

adamadi33
    Bardzo ciekawe stwierdzenie.
    Na jakiej podstawie polecasz wymianę zasilacza którego napięcia są zgodne z normami?
    Dla zasady?

Jeszcze odnośnie zasilacza.
    Wiatraczki są ustawione na maksymalnych obrotach.
    Uruchamiam grę, podczas wczytania rozgrywki słychać spadek obrotów wiatraczków.
    Sprawdziłem w programie.
    Spada różnie, (zależy jaka gra) np. z 3400 na 3300 RPM
    Najgorzej słyszalne spadki RPM są jak jest nagły spadek FPsów.
    macko-777
    Level 15  
    Spróbuj jeszcze tego sposobu. Piszę z pamięci, więc trochę mogę inaczej nazwać niektóre opcje, lecz na pewno to znajdziesz. W NVIDIA Experience wejdź w kartę "Preferencje" a poniżej w "Gry". Powinna się tam znaleźć lista gier, które masz zainstalowane na komputerze. Do każdej z gier masz odrębne ustawienia. Wejdź w zarządzanie ustawieniami jakiejś gry i znajdź opcję: "zarządzanie energią" i ustaw ją na "maksymalna wydajność". Zapisz ustawienia i sprawdź jak będzie grało się w tę grę.
    krzysie3101
    Level 7  
    macko-777 wrote:
    Spróbuj jeszcze tego sposobu. Piszę z pamięci, więc trochę mogę inaczej nazwać niektóre opcje, lecz na pewno to znajdziesz. W NVIDIA Experience wejdź w kartę "Preferencje" a poniżej w "Gry". Powinna się tam znaleźć lista gier, które masz zainstalowane na komputerze. Do każdej z gier masz odrębne ustawienia. Wejdź w zarządzanie ustawieniami jakiejś gry i znajdź opcję: "zarządzanie energią" i ustaw ją na "maksymalna wydajność". Zapisz ustawienia i sprawdź jak będzie grało się w tę grę.

Znalazłem w "Panel sterowania NVINDIA"
    Zmieniłem i nic.
    krzysie3101
    Level 7  
    Wczoraj sprawdziłem czy po z tworzeniu nowych partycji i instalacji czystego Windowsa 7 będzie poprawa w wyżej opisywanym problemie.
    Okazało się, że jest nowy problem, z którym spotykam się pierwszy raz, a mianowicie w "Menadżerze zadań" brak wszystkich sterowników.
    Zazwyczaj Windows posiadał podstawowe sterowniki.
    Czym to może być spowodowane?
    macko-777
    Level 15  
    Podstawowe to na pewno posiada bo w ogóle się uruchomił i wyświetla GUI. Pokaż screena z menedżera urządzeń, zainstaluj najnowsze sterowniki chipsetu i całą resztę ze strony producenta płyty (audio, sieć, USB itd.) i sterowniki do karty graficznej.