Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wyborem tv- najlepsza jakość obrazu

Lukashhhh 10 Sty 2016 15:17 795 8
  • #1 10 Sty 2016 15:17
    Lukashhhh
    Poziom 5  

Witam, mam problem z wyborem tv.Z racji odległości kanapy od tv (3,5 m- 4m) chciałem kupić sprzęt 55 calowy jednak jak zobaczyłem jakość obrazu w Medie expert tv philips 55 6500 oraz sony 55 755c to się lekko przeraziłem- akurat leciało tvp1 hd.Myślałem że budżet 4000 zł zagwarantuje mi najwyższą jakość, jednak się myliłem.Obecnie mam jakiegoś Samsunga 32 cale hd ready i mam wrażenie że ten telewizor daje mi zdecydowanie lepszy obraz niż wyżej wymienione modele.Co moze być problemem? Słaba jakość sygnału w sklepie, słabe modele oglądanych tv, czy może zbyt duża matryca 55 cali- moze lepiej z tej odległości zdecydować się na 50 cali.Co o tym sądzicie i jaki sprzęt wybrać aby jakość obrazu była zadowalająca? Z góry dzięki, miłej niedzieli.

• #2 10 Sty 2016 15:21
    Svetherus
    Poziom 28  

jakość obrazu najlepszą ma Sony w tej cenie. Nie można oceniać do końca obrazu po tym co widzisz pod świetlówkami w markecie.

za 4000tys - 55w755c ewentualnie nowo-roczny model 756 za 4200.

• #3 10 Sty 2016 15:46
    Lukashhhh
    Poziom 5  

Ok, ale może jednak lepiej wybrać model 50 calowy jeżeli w gre wchodzi najlepsza jakość obrazu??

• #4 10 Sty 2016 15:48
    Svetherus
    Poziom 28  

jak będziesz oglądać z tak daleka, to 55cali to mało nawet... a różnicy w obrazie też nie zauważysz z takiej odległości. Więc przedewszystkim - odwzorowanie kolorów + czerń. Czyli sony.

• #5 11 Sty 2016 02:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 11 Sty 2016 09:54
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    NAJLEPSZY OBRAZ to często kwestia gustu.
    Idź do sklepu, zwykle masz tam na stanie te TV i sam zobacz na stojące odbiorniki sterowane tym samym źródłem sygnału.
    Od Philipsa z daleka radzę....
    Znajoma kupiła, bo jest bardzo lansowany na elektrodzie i muszę powiedzieć że jestem zawiedziony obrazem, do stojącego obok Samsunga nawet się nie umywa.
    Na dodatek WiFi albo działa słabo albo wcale, jak zacząłem szukać przyczyny to się okazało że google jest pełne pytań o brak działania WiFi właśnie w Philipsach.
    Router stoi metr od TV i trzeba wiercić dziurę w meblach na LAN, bo sobie z WiFi nie radzi.
    Pozdrawiam

• #7 11 Sty 2016 12:57
    Lukashhhh
    Poziom 5  

No tak, tylko że ja właśnie przeglądałem te telewizory w media expert (akurat leciało TVP 1 HD) i obraz z obydwu tv pozostawiał wiele do życzenia i nie wiem jaka jest tego przyczyna,dlatego zacząłem sie zastanawiać nad 50 calowym sprzętem, bo wydaje mi się że taki rozmiar tv zapewni mi lepszą jakość obrazu.

• #8 11 Sty 2016 13:28
    Svetherus
    Poziom 28  

1) wg tabelki, do takiej odległości powinieneś mieć 65cali
    2) w sklepie pod świetlówką to niestety niewiele zobaczysz.
    3) kalibracja ekranu

tak, 50 cali zapewni Ci lepszą jakość obrazu, ale żeby to zauważyć musiałbyś oglądać z odległości max 2 metry.

• #9 13 Sty 2016 14:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME