Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mała pralka - Candy Aqua vs Elektrolux EWC1350 ?

gambas 10 Sty 2016 16:06 1071 3
  • #1 10 Sty 2016 16:06
    gambas
    Poziom 4  

Po kilku latach współpracy dotychczasowa pralka (Candy Aqua 1000t) odmówiła współpracy ( pęknięty krzyżak - naprawa w cenie 500-600 PLN raczej nieopłacalna)
    Miejsce na pralkę zmusza mnie do dokonania wyboru: Elektrolux EWC1350 lub kolejna Candy Aquamatic (teraz to chyba jest model 1142D1 lub 1142D1SS)

Candy z tej serii miałem już trzy : Aquamatic 3, potem 6 i ostatnia 1000T. Każda kolejna gorsza od poprzedniej, więcej awarii i krótszy żywot. Kiedyś Elektrolux był zdecydowanie droższy od Candy - dziś ich ceny sa podobne (ok1250-1300 PLN)

Poradzi ktoś z doświadczeniem serwisowym co wybrać ? Jak z awaryjnością ? Czy w Elektroluxie obudowa bębna jest zgrzewana czy skręcana ?

0 3
  • Pomocny post
    #2 12 Sty 2016 11:09
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

gambas napisał:
    Candy z tej serii miałem już trzy : Aquamatic 3, potem 6 i ostatnia 1000T. Każda kolejna gorsza od poprzedniej, więcej awarii i krótszy żywot

Tu się z Tobą zgodzę
    gambas napisał:
    Czy w Elektroluxie obudowa bębna jest zgrzewana czy skręcana ?

zbiornik rozbieralny na 95%.

0
  • #3 14 Sty 2016 11:19
    gambas
    Poziom 4  

Jak dotąd wszystko przemawia na rzecz Elektroluxa .

EWC 1350 - obudowa skręcana - fakt, to już sprawdziłem.
    Marudzenia na forach na ten model pralki jest raczej niewiele a już zdecydowanie mniej niz na temat małych Candy. Czyli awaryjność niewielka ?
    To, co niepokoi to fakt, że pralka jest produkowana od 2004 roku i w wielu sklepach juz znika z oferty. Czyżby Elektrolux kończył produkcję tego modelu i z tego wynika stosunkowo niska cena ?

Wciąż interesuje mnie opinia użytkowników tych pralek lub serwisów .

0
  • #4 15 Sty 2016 12:12
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Sam sobie odpowiedziałeś na Twoje pytanie- każda kolejna Candy coraz gorsza. Zbyt dużego wyboru nie masz, mało który producent produkuje takie niepełnowymiarowe pralki.
    Electrolux to bardzo dobra firma w kwestii agd więc teraz bym kupił od tego producenta. Dla odmiany i dla porównania.

0
  Szukaj w 5mln produktów