Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taśmy miedziane nawojowe

radekk 16 Cze 2005 11:10 1431 3
  • #1 16 Cze 2005 11:10
    radekk
    Poziom 12  

Konstruuję trafo impulsowe do spawarki inwerterowej, problem stanowi brak materiału nawojowego - taśmy miedzianej. potrzebuję taśmę o grubości 0,6mm i 0,2-0,3mm i szerokości 40mm. Czy ktoś wie gdzie można taka taśme? lub może odsprzedać jak ma niepotrzebna lub zbędną? szerokość nie jest istotna, grubość nieco też może się różnić. Pomóżcie mi, proszę. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny.

0 3
  • #2 17 Cze 2005 14:40
    manski
    Poziom 21  

poszukaj w sklepie z metalami kolorowymi , w Warszawie taki sklep jest przy ulicy miedzianej ( przynajmniej kiedyś tam był ) jak kupisz arkusz folii to potniesz sobie na odpowiednie paski , a przy małej ilości zwojów powinno wystarczyć na jedno uzwojenie bez sztukowania , możesz też zamiast blachy nawinąć dużą ilością cienkich drucików , tylko musisz odpowiednią ilość drucików ( tak żeby przekrój był wystarczający ) rozciągnąć między dwoma gwożdziami , a potem skręcić wiertarką tak żeby zrobić linkę , a po nawinięciu przy obrabianiu wyprowadzeń trzeba każdy taki drucik pocynować oddzielinie ( masakra ) ale też to działa , lub zdobyć gotowy kabel zwany licą , tylko do spawarki to będą duże przekroje wiec nie wiem czy to do zdobycia .

0
  • #3 06 Lip 2005 13:27
    radekk
    Poziom 12  

linka odpada. stosunkowo małe wypełnienie okna w karkasie. poza tym chłodzenie też nie za bardzo. taśma jest idealna. do tego jeszcze dobra folia izolacyjna na 250-350 "C. i wytrzymałość termiczna będzie dobra. a z linkami to różnie bywa. druciki z małym przekrojem maja słebe emalie. a izolować dodatkowo nie warto bo taka linka strasznie grzeje się.

0
  • #4 06 Lip 2005 19:26
    Longin_S
    Poziom 12  

Niedawno zapuściłem w Google pytanie "nawojowe" i dostałem mnóstwo adresów, a wśród nich hurtownie, producenci i sprzedawcy taśm nawojowych (i to oczywiście w Polsce- bo polski wyraz).
    Nie będę tego odtwarzał - wystarczy zadać pytanie i już!

Pozdrawiam
    Longin_S

0