Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-329-K - Połączenie Amplitunera z Telewizorem Panasonic TX-42AS650E

Plastel007 10 Sty 2016 17:12 1035 9
  • #1 10 Sty 2016 17:12
    Plastel007
    Poziom 9  

Witam
    Mam mały problem, połączenie amplitunera z telewizorem czasem działa a czasem nie.
    Mój telewizor mam połączony przewodami HDMI z amplitunerem a amplituner również HDMI z odtwarzaczem Blu-ray
    Zawsze gdy włączam odtwarzacz dzwięk ładnie gra na głośnikach zestawu i mam obraz na tv
    Natomiast gdy chce puścić dźwięk z telewizora na amplituner nie zawsze się to udaje, niby biorąc głośniej na telewizorze ukazuje się "Głośność Kina Domowego" ale efektu w postaci dźwięku z głośników nie ma. Jeśli już dźwięk zacznie grać co kilka sekund przerywa.
    Zmieniałem kable HDMI, myślałem że mam jakiś stary ale nic nie pomaga. W amplitunerze ma aktywną funkcje ARC.
    Co robię źle, za każdą pomoc będe bardzo wdzięczny.

0 9
  • #2 10 Sty 2016 19:43
    Polon_us
    Poziom 40  

Jakie ustawienia w telewizorze i amplitunerze kolega zmienił, aby uzyskać dźwięk z TV w amplitunerze?
    Dokładnie proszę opisać.

0
  • #3 10 Sty 2016 19:50
    Plastel007
    Poziom 9  

Więc tak w telewizorze nic nie zmieniłem bo nie ma co zmienić. A w amplitunerze przywróciłem ustawienia fabryczne i tylko włączyłem obsługę ARC
    Dźwięk czasami jest a czasami za nic nie mogę go uzyskać.

Mam takie pyatnie czy takie połączenie zda egzamin:
    Ampli z Tv kablem SPDIF
    Bluray z Tv kablem HDMI
    i moje kolejne pytanie czy dzwiek z bluraya będe miał na głośnikach kina domowego ?

0
  • #4 10 Sty 2016 20:02
    intenso
    Poziom 38  

Ampli z tv kablem optycznym jak najbardziej poprawne połączenide i ta sama jakość jak z połączenia ARC

Dźwięk będzie na głośnikach kina ale 2.0 tv zdegraduje dźwięk 5.1 z bluraya do takiej właśnie postaci
    Żeby mieć dźwięk Hd to tylko połączenie bd z ampli kablem hdmi
    Można również podłącza bd kablem optycznym lub coaxialnym zależy co bd posiada wtedy będzie prawdziwy dźwięk 5.1 ale nie hd

0
  • #5 10 Sty 2016 21:38
    Polon_us
    Poziom 40  

Plastel007 napisał:
    Więc tak w telewizorze nic nie zmieniłem bo nie ma co zmienić.

Doprawdy? Aby ARC działało poprawnie, w telewizorze trzeba uaktywnić Viera Link i następnie HDMI Control.
    Nie wspomnę, że w takim przypadku - wykorzystanie ARC - amplituner musi być podłączony do gniazdka HDMI2 w telewizorze.

A co reszty pytań - kolega musi się na coś zdecydować - czy ARC czy inne połączenia.
    Za wiele rzeczy naraz. Proszę sie zdeklarować.

1
  • #6 11 Sty 2016 12:39
    Plastel007
    Poziom 9  

Funkcja VieraLink jest włączona a opcji HDMI Control nie widzę. O tym iż musi to być 2 HDMI wiem i tak też jest połączone.
    Co do kwestii połączenia to szukałem alternatywy dla połączenia HDMI ARC.

Mają koledzy jakieś pomysły co robię nie tak ?

0
  • #7 11 Sty 2016 14:08
    intenso
    Poziom 38  

Te same efekty i tą samą jakość da kabel optyczny .

0
  • #8 12 Sty 2016 18:47
    Plastel007
    Poziom 9  

Jakaś alternatywa jest, a macie koledzy jakiś pomysł dlaczego nie mam dźwięku z Tv ?

0
  • #9 12 Sty 2016 18:51
    intenso
    Poziom 38  

Przy jakim połączeniu?

0
  • #10 13 Sty 2016 08:25
    Plastel007
    Poziom 9  

Przy połączeniu poprzez HDMI. Kablem optycznym jeszcze nie sprawdzałem bo czekam na kabel.

0