Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

2 routery i netia spot jak skonfigurować

dzetson 10 Jan 2016 17:19 1128 2
    dzetson
    Level 10  
    Witam.
    Próbuje już pół dnia i niestety nie umiem sobie sam poradzić. Posiadam internet od Netii oraz załatwiłem sobie dwa dodatkowe routery, tp link WR1043ND oraz WR841N (oba na firmware gargoyle). Mieszkam na 4 piętrze i chciałbym sygnał przeciągnąć na ogródek do altanki tak abym mogł połączyć się na dole do dekodera telewizyjnego oraz do kilku laptopów (często z sąsiadami oglądamy mecze grilując oraz gramy przez neta)

Sygnał z Netiaspot nie dochodzi na dół więc próbuje WR1043ND połączyć się ze swoją siecią albo chociaż NetiaFon ale niestety bez skutecznie. Gdyby udalo się połączyć chciałbym podłączyć do niego WR841N żeby ten mógł jeszcze dalej rozsyłac sygnał i zaspokoić nasze potrzeby ale niestety 7 godzin siedzenia i nic.

W pierwszym wspomnianym routerze mam ustawienia:
    Most bezprzewodowy/przekaźnik
    Lokalny adres IP: 192.168.1.2
    Maska podsieci: 255.255.255.0
    Zdalny adres IP: 192.168.1.1
    Port ethernet WAN: wyłączony
    Serwery DNS: Brama jako serwer DNS

Połączenie przez most klientcki
    Przekaźnik: włączony
    Standard: N+G+B
    Szerokość kanału: 20Mhz
    Moc Nadawania: Maks.
    Połączenie z SSID: moja sieć

Niestety efektu żadnego. Czasem zdarza się nawet tak że nie mogę zalogować sie na router, kompletnie nie wiadomo czemu. Wtedy muszę go zresetować i na nowo wszystko ustawiać.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Problemem jest serwer DHCP na NS-ie który średnio sobie radzi z taką konfiguracją. Jest na to sposób w alternatywnym oprogramowaniu - Link
    czuker
    Level 25  
    Witam,

A jak to wszystko jest ze sobą połączone? WRD połączony po Eth do Netiaspot a potem próba połączenia po WIFI pomiędzy WR1043ND a WR841N i na dole coś podłączone do portu Eth tego WR841N? Bo z opisu to nie wynika. Jak skonfigurowane jest połączenie WIFI na obu urządzeniach. Jeśli się złapią to jeśli podłączysz jeden komputer z jednej strony a drugi z drugiej to powinny sie pingować o ile będą miały adresy IP z tej samej sieci oraz nie będzie na nich włączonego FW