Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MEASY A2W - Dongle Miracast ezcast, przesyłanie obrazu do tv, wi-fi 11 kanał

jacek1008 10 Sty 2016 18:34 1392 1
  • #1 10 Sty 2016 18:34
    jacek1008
    Poziom 9  

Cześć.
    Zakupiłem niedawno dongle, urządzenie do odbioru sygnału audio-wizyjnego do telewizora z urządzeń tablet, smartfon czy laptop.
    Urządzenie to podłącza się do TV przez HDMI i zasila przez micro USB.
    Urządzenie to wyświetla na ekranie tv swoją stronę z nazwą i hasłem. Po otwarciu programu np. EZcast na androidzie, program wyszukuje MEASY, znajduje, ale po chwili traci kontakt, lub po wpisaniu hasła rozłącza się.
    Innym programem sprawdziłęm, że MEASY nadaje na 11 kanale WI-FI i z tego co mi się wydaje to jest problem niestabilnego działania.
    Próbowałem połączyć się z Samsunga Galaxy S6 oraz Samsunga Note 2014 edition.
    Proszę o pomoc i odpowiedź czy można w takim urządzeniu zmienić kanał nadawania lub czy jest inna możliwość stabilnego połączenia tych urządzeń.
    MEASY A2W - Dongle Miracast ezcast, przesyłanie obrazu do tv, wi-fi 11 kanał Pozdrawiam

0 1
  • #2 30 Cze 2016 07:31
    goombay
    Poziom 11  

Nie wiem o jakim oknie z hasłem mówisz. Jest na TV Okno z hasłem loginu do połączenia się z Router WiFi, który wpisujesz jeden raz przed uruchomieniem zainstalowanej na urządzeniu; tablet, smartfon czy też laptop aplikacji EzCast.
    Gdy w informacji o połączeniu WiFi widnieje EzCast to uruchamiasz tę Aplikację i przynajmniej powinno bez problemu działać wybrane "Wideo" Filmy po krótkim buforowaniu wyświetlają się na TV w bardzo dobrej jakości i idą bardzo płynnie.
    Niestety EzCast nie jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami z Android i tak np. mój Lenovo TAB S8 50-L niestety tej Aplikacji nie obsługuje. Support Lenovo poinformował mnie o braku kompatybilności i koniec. Czekałem pół roku na aktualizacje Firmware Measy A2W i samej EzCast. Oczywiście były aż dwie ale niczego nie poprawiły. Nadal nie działa to z moim Lenowo, natomiast bardzo dobrze to chodzi z moim smartfonem Sony z Android, laptopem HP dm1 z Windows 10 oraz z Tabletem Colorovo 8 3G z Win 10 tyle, że nie mogę zainstalować aktualizacji EzCast gdyż instaluje się ona wyłącznie w Pamięci Głównej a tą mam podstawowymi Programami zapełnioną po brzegi. Nie ma możliwości zmiany ścieżki dostępu tej Aplikacji na drugą Pamięć, którą mam bardzo dużą i niemal równie szybką jak ta wbudowana w Tablet. Umieściłem zrzut z Loginem, który trzeba wpisać przy połączeniu WiFi z urządzeniem. Oczywiście Login będzie inny bo ten sam sobie ustawiłem. Gdy kręciłem ten Filmik to nie wiedziałem jeszcze o braku kompatybilności Lenovo z EzCast.
    goombay

0