Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei e3372 - router i antena do modemu huawei E3372

10 Sty 2016 19:15 3084 14
  • Poziom 9  
    Kupiłem router ASUS RT-N18U WiFi 600Mbps, który polecił mi sprzedawca w sklepie komputerowym. Miał to być mocny router w miejsce Tp-link DRW-116 z PLAY z możliwością współpracy z modemem Huawei E3372. I odnoszę wrażenie że zostałem nabity w butelkę.
    Informując, że odbiór mi się nie sprawdza bo sygnał pływa a WIFI jest mocno słabe w odpowiedzi usłyszałem że ASUS RT-N18U to jedyne dobre lekarstwo na moje zmartwienie.
    Pół dnia próbowałem router skonfigurować i za każdym razem wybijało mi brak połączenia tak jakby nie było kompatybilności.
    Czy rzeczywiście zostałem oszukany czy nie wiem o jakimś drobiazgu i męczę się.

A przy okazji jak zalogowałem się na forum specjalistów to poprosiłbym o jeszcze dodatkową informację dotyczącą anteny LTE. Zmieniając operatora z Cyfrowy Polsat na PLAY pozostała mi antena kominowa LTE UNI i postanowiłam ją wykorzystać do modemu Huawei E3372 ale nie widzę dodatniego efektu a ze względu na położenie muszę antenę zastosować. Prędkość transferu nieraz spada nawet do 1 Mb/s z zapowiadanych 100 Mb/s/
    Piotr Hajduk
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    W Play maks. DL to 75Mb/s. A co do N18 to jaki FW masz na nim? Po drugie to jaka wersja E3373s-153 zwykła czy HiLink? Jak z Plusa to HiLink. Hilink może nie działać z RT-N18 z oryginalnym FW. Wiedza sprzedawcy na temat N18 i jego współpracy z modemami LTE zerowa. AKc2uni to tłumik a nie antena, szczególnie do LTE1800, jej miejsce to skup złomu.
  • Poziom 9  
    Jakby było chociaż 25Mb/s to i tak super super.
    Nie wiem co to FW i jak można sprawdzić wersję E3372 (napisałeś E3373s-153 a jest tak jak pisałem E3372 od PLAY).
    A czy w sprawie anteny można jakąś podpowiedź.
    Piotr
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jeśli to E3372 z Play to jest to wersja zwykła( zarządzany z poziomu aplikacji Play OnLine), więc powinien działać na oryginalnym sofcie Asusa po wybraniu typ WAN USB i ustawień dla modemu LTE w Play. Ogólnie łaczysz się z siecią Play, tylko prędkości są za niskie? Korzystasz z LTE? Skąd jesteś?
  • Poziom 9  
    Łomianki (05-092). Dokładnie tak robię i nie łączy. Otrzymuję komunikat "brak połączenia" a przecież właśnie jestem połączony bo grzebię w setupie routera.
    Korzystam z LTE i wymuszone i automatyczne, zależnie jak zachowuje się połączenie. Huśtawka z prędkością jest taka sama. Od 12 do 1 i z powrotem. Reset routera 2 -3 x w tygodniu. Pracujący samodzielnie modem bez zarzutu - jest stabilizacja ale z prędkością też nie hula. Ale ja mam 5 - 7 jednostek odbioru więc jest to wkurzające jak tak się (w momentach drastycznych) wymieniamy modemem.
    Sąsiad namawia mnie na radiowe rozwiązanie. Chwali sobie bardzo stabilną i taką jak obiecał dostawca prędkość. Piotr
    Takie prędkości na LTE w Play teraz to "norma". W Łomiankach są trzy pozwolenia na BTS-y LTE1800MHz i jedno na LTE1800 i LTE2100. Trudno powiedzieć czy wszystkie działają. Ten, do którego się logujesz jest zapewne przeciążony. Jaki masz poziom sygnału na LTE? Jak daleko do BTS-a Warszawska 91, kolejowa 132 lub Armii Poznań?
  • Poziom 9  
    Adres Kościelna Droga 83g. Warszawska i Armii Poznań około 1 km. A co z routerem? Czy mam szukać czegoś innego czy ten zadziała z jakąś pomocą?
    A co z anteną? Mogę liczyć na podpowiedź?
    Piotr
    Popytaj o router na https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=18619 Prawdopodobnie najlepszą opcją będzie zmiana FW na Tomato i konfiguracja pod modem E3372 s-153 wersja zwykła( W Play sprzedawano takie, do komunikacji z nim używasz aplikacji Play OnLine czy strony 192.168.8.1 - wtedy to HiLink). Tu masz opis ustawień z oficjalnym FW http://forum.pclab.pl/topic/1036546-Problem-ASUS-RTN18U/ antena powinna wystarczyć http://www.cybertech.com.pl/p129,antena-dualna-lte-4g-10dbi-do-huawei-e3272-e3372-mimo.html kabel do 10m.
  • Poziom 9  
    A co z routerami gdzie montujemy kartę SIM bezpośrednio? Np. ASUS 4G n12. Czy to bez problemu zagra z SIMką z modemuPLAY?
    Co ty z tymi Asusami? 4G-N12 to słaby router, nie wart tych 600 zł, które za niego wołają. To taki RT-N12 z dołożonym modemem LTE. ( 500 zł więcej to zdecydowanie za dużo jak za modem LTE3 kat. Na dodatek nie obsługujący LTE2100). Nie polecam, chyba, że jak masz 1200 zł i chcesz kupić ASUSA to 4G-AC55. Dużo taniej kupisz B315s-22 na Allegro, OLX za 300-400 zł. router lepszy od Asusa, pochodzą z Plusa/CP lub Play.tego 4G-N12 polecił ci ten sam sprzedawca w salonie komputerowym?
  • Poziom 9  
    Tak. To salon i on chciał na coś zamienić ale po awanturze zgodzili się na zwrot i dlatego mam ręce rozwiązane.
    Dzięki za takie podejście. Doradź więc co mam zainstalować w rozsądnej cenie żeby zadziałało dobrze.

Odległość do anteny sprawdzałem 5,5 m więc planuję zakup. Czy wyraźna zmiana mnie czeka?
    Masz jeszcze tego DWR-116 i E3372 z Play? Masz może telefon z LTE/ warto by zrobić testy pod tymi pozwoleniami na BTS-y w Łomiankach i Dziekanowie, Kolejowa 245. Sprawdzisz, który jest najmniej obciążony. Antena kierunkowa pozwoli wymusić połączenia z nimi , leżą na róznych kierunkach od ciebie.
  • Poziom 9  
    Mam cały czas ten zestaw
    Sąsiad zamontował Huawei B315s-22 (b315s-22we) i sobie bardzo chwali.
    Polecono mi ZTE MF 283+ lub ZTE MF28D - wkładam podobno tylko SIM z PLAYA i działa. Nawet podobno bez anteny,
    Czy to wszystko prawda?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Kolejne bzdury, które próbują ci wcisnąć sprzedawcy. Po pierwsze masz 1-1,5 km od BTS-a LTE1800Play. jak ci działa bez anteny sam się przekonałeś. Więc czemu słuchasz jakiś głupich porad? Zasięg LTE na E3372, B315 czy MF283+ będzie taki sam. Jak sygnał LTE jest słaby to antena jest konieczna i zmiana modemu/ routera nic nie zmieni. To technika radiowa a LTE wymaga dobrych parametrów sygnału http://tplink-forum.pl/faq-sieci-komputerowe/parametry-sygnalu-lte/ Nie słuchaj porad ludzi nie mających zielonego pojęcia o sprzęcie czy antenach. ZTE MF28D to bardzo słaby router, problematyczny. MF283+ to jego następca ale też szału nie ma. ZTE Polska nie zapewnia żadnego wsparcia do nich, nie aktualizuje FW. Po prostu support ZTE nie istnieje. Polecam go tylko klientom Orange, gdyż w ofercie tego operatora nie ma innego routera z LTE( brak obecnie Alcatela H850), który też jest kiepski). Jak ktoś kupić sam to odradzam. Za 350 zł można kupić B315s-22 na Allegro. Pochodzą z Plusa/CP. To porządny router. Zrób najpierw testy, o których piszę. Gdyż nawet najlepszy router i antena nie pomogą gdy BTS-y LTE1800Play będą przeciązone. Skuteczna antena kierunkowa Dual LTE1800 pozwoli w razie czego wymusić połączenie z dalszymi, które są mniej obciążone. Często to jedyna rada na niskie prędkości gdy te w pobliżu są zapchane. Po testach można będzie ocenić czy kupować antenę Dual LTE1800 i na który BTS ustawić. wtedy i nawet na DWR-116 z E3372 można będzie korzystać z LTE w Play. Kupowanie sprzętu, anten w ciemno nie ma sensu. Prędkości w mobilnym nie zależą tylko od niego.
  • Poziom 9  
    Witam
    Nie mogąc się zdecydować po wielu sprzecznych informacjach i opinii dotyczących dostawców typu PLAY, ORANGE zdecydowałem się na sieć radiową iiiiiii szaleje. Reklama sieci operatorów sieci komórkowych to nie bzdura - to bzduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuura i chamstwo. Wszystkich.

Dziękuję tym co mi podpowiadali. Chociaż tutaj się nie zawiodłem.

Piotr Hajduk