Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SPV40E20EU/20 - nie włącza się

10 Sty 2016 19:20 1230 2
  • Poziom 1  
    Witam
    Sprawa ma się tak.
    Z powodu uszkodzonego syfonu wąż odprowadzający wodę ze zmywarki nie był podpięty do żadnego odpływu, wisiał sobie luźno pod zlewem. Żona zapomniała o tym i uruchomiła zmywarkę. Zmywarka chyba ma jakieś zabezpieczenie bo zapiszczała i sama się wyłączyła, ale trochę wody się wylało.

Zacząłem sprzątać, zmywarka była otwarta, a moja córka zaczęła naciskać wszystkie guziki na panelu i nagle zmywarka zaczęła odpompowywać wodę (na szczęścia miałem miskę o złapałam wodę), próbowałem ją wyłączyć przyciskiem start/stop ale na nic nie reagowała. odpompowała całą wodę... potem wyciągnąłem wtyczkę prądową. Gdy ponownie włączyłem wtyczkę to zadziało się coś takiego:
    - włącza się pompa odpływowa pracuje przez jakiś czas i się wyłącza potem znowu się włącza i tak w kółko
    - nie świeci się żadna dioda na panelu sterowania i nie działa żaden przycisk.
    I tak jest za każdym włączeniem.
    Co to może być?
    Może jest jakiś ukryty reset czy coś takiego? Czy tylko serwis pozostaje?
  • Poziom 2  
    Witam. Mam podobną awarię, udało się naprawić?
  • Poziom 26  
    Pompa się załącza gdyż pod dnem zmywarki zebrała się woda, pływak się podniósł i załączył mikrowyłącznik. Przechyl zmywarkę na lewo, jeśli sytuacja się powtórzy zlokalizuj wyciek lub wezwij serwis.