Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VOB - zamulanie programu po włączeniu odtwarzania z płyty

Rudder 10 Jan 2016 19:23 1482 7
    Rudder
    Level 18  
    Kilka miesięcy temu dostałem płytę z wesela z plikami wideo podzielonymi na rozdziały w formacie VOB. Te pliki są oczywiście w katalogach VIDEO_TS. Dziś je próbowałem nagrać na płytę i to mi się udało, ale niestety odtwarzacz zamula po włączeniu odtwarzania. Czym jest to spowodowane, czyżby tym że nie można nagrywać VOBów na płytę jako plików tylko nagrać poprawnie obraz ?

Jakim programem od microsoftu należy odtwarzać VOBy aby móc przewijać filmy bo windows media player nie może poradzić sobie z przewijaniem wideo ?
    Seraffino
    Level 11  
    Proponuję VOB-y z demux-ować,na czysty mpeg2,a póżniej zrobisz z tym co zechcesz :)
    Zbyt wysokie bitrate przy kompresji do mpeg2 może powodować problemy przy odtwarzaniu........
    Komputer powinien bez problemu to czytać.
    Zmień rozszerzenie pliku na mpg/nie raz pomaga.
    Seraffino
    Level 11  
    Chcesz to odtwarzać na odtwarzaczu DVD ,czy na kompie ? Plik VOB to mieszanka wideo/ audio/ napisy /menu -w postaci strumienia,możesz to rozdzielić czyli demux takieg Vob-a.W kompie Media Player czy VLC player powinien bez problemów Ci odtwarzać.
    Rudder
    Level 18  
    Seraffino wrote:
    W kompie Media Player czy VLC player powinien bez problemów Ci odtwarzać.

W kompie chce to odtworzyć, ale media player strasznie zamula podczas odtwarzania, począwszy od włączenia tego wideo w formacie VOB. Inna sprawa, że windows media player wogóle nie odtwarza głosu, na szczęście media player classic odtwarza ten głos.

Seraffino wrote:
    Chcesz to odtwarzać na odtwarzaczu DVD ,czy na kompie ? Plik VOB to mieszanka wideo/ audio/ napisy /menu -w postaci strumienia,możesz to rozdzielić czyli demux takieg Vob-a

Ale po co to robić ? Ja chce mieć oryginalne pliki pozostawione, a nie jakies demuxowanie.

Tak wygląda struktura plików VOB nagrana na płycie:
    VOB - zamulanie programu po włączeniu odtwarzania z płyty

Może mi się zacina odtwarzacz na kompie dlatego że płyta ma napisane 4x na etykiecie ?
    Seraffino
    Level 11  
    Nie napisałeś czy ty masz problem z odtwarzaniem płyty w napędzie dvd kompa,czy z odtwarzaniem z pliku ?
    Nie upatrywałbym przyczyny w prędkości 4x ,jeśli już to coś z płytką nie tak,sprawdzałeś na innym kompie i odtwarzaczu DVD ?,zgraj katalog na dysk i spróbuj odpalić pojedynczego vob-a,jeśli z pliku haczy to znaczy że problem leży po stronie softu,a tak nie powinno być,polecam VLC;Power DVD...itp.
    Rudder
    Level 18  
    Seraffino wrote:
    Nie napisałeś czy ty masz problem z odtwarzaniem płyty w napędzie dvd kompa,czy z odtwarzaniem z pliku ?

Napisałem, że w komputerze jest problem z odtwarzaniem wideo z płyty:
    Rudder wrote:
    W kompie chce to odtworzyć, ale media player strasznie zamula podczas odtwarzania

Seraffino wrote:
    zgraj katalog na dysk i spróbuj odpalić pojedynczego vob-a,jeśli z pliku haczy to znaczy że problem leży po stronie softu

Gdy zgrałem ten folder z płyty to wszystko było w porządku, odtwarzało się wideo bez problemu.
    Seraffino
    Level 11  
    Witaj :)
    Przyczyn może być kilka,ewidentnie jak widzisz przyczyna leży na odcinku -napęd dvd/płyta.
    Napęd DVD (nie radzi sobie z transferem danych)ew.( problem z laserem)-możliwe.
    Dlatego prosiłem abyś sprawdził na innym kompie,bo może coś z twoim napędem nie tak !?
    Płytka ( jej stan ew.bardzo wysokie bitrate )
    Musisz to sprawdziś metodą prób/błędów
    Nie wiem czy jak kopiowałeś ten film na nową płytkę,to robiłeś to metodą : I-płyta>płyta,czy II-płyta>zapis na dysk >płyta (mam nadzieję że tą drugą )
    Jak sam piszesz że z pliku wszystko jest OK,to tylko poprawnie nagrać na inną (dobrą płytę) i skoro masz dobry napę DVD (?) i odpowiedni soft do odtwarzania mpeg-a,wszystko powinno hulać jak należy.