Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera - jak podłączyć, co jest mi potrzebne?

10 Sty 2016 19:32 927 4
  • Poziom 9  
    Jak się podłącza kamerę modelarską? Czy mogę ją podłączyć do zwykłego odbiornika 2.4 gHz(4 kanałowego do samochodu rc)? A jeśli nie, to co muszę nabyć żeby odbierać obraz bezprzewodowo?
  • Moderator Robotyka
    Dlaczego dublujesz tematy?

Musisz posiadać w modelu dodatkowy nadajnik obrazu video. Nadajnik pod żadnym pozorem nie może być na tej samej częstotliwości co sterowanie. Tym samym z legalnych w naszym kraju rozwiązań, w grę wchodzą tylko transmitery na 5,8 GHz.
    Nadajnik Video ma bowiem większą moc niż nadajnik aparatury RC i jest tuż obok odbiornika, więc wspaniale zagłusza odbiornik modelu jeśli jest na tej samej częstotliwości, lub częstotliwości harmonicznej.

Dodatkowo w modelu musisz zabudować dodatkowy akumulator do zasilania kamery i nadajnika video. Z przyczyn bezpieczeństwa nie wolno używać tego samego zasilania co zasilanie modelu.

Wszystko to sporo waży, zatem model musi mieć spory zapas udźwigu, by unieść to wszystko.

U siebie musisz mieć odbiornik Video i coś, na czym jesteś w stanie odebrać jego sygnał i oglądać obraz. Także wymaga to dodatkowego zasilania i jest dość skomplikowane. Oraz niestety nie tanie. Licz się z łącznym wydatkiem w okolicy 4-ro cyfrowej.

Prościej - kupić kamerkę z własnym zasilaniem i nagrywającą na kartę SIM, i obejrzeć film po lądowaniu. Takie kamery są tanie, lekkie i mało problematyczne.

Kamery do odbiornika modelu nie podłączysz. To zupełnie odmienny system i nie prześle sygnału video.
  • Poziom 41  
    Na pewno nie do odbiornika 2.4 GHz, zbyt mało danych o kamerce.
    Na pewno będzie potrzebny zestaw kamerka nadajnik i odbiornik do FPV rc, monitor.

Bardzo rozbudowane systemy -
    kamera - jak podłączyć, co jest mi potrzebne? kamera - jak podłączyć, co jest mi potrzebne?
  • Poziom 9  
    Chyba trochę mnie nie zrozumieliście, planuję kamerę do samochodu rc, a nie do samolotu. Ale dziękuje Wam obu za cenne rady i pomoc.
  • Moderator Robotyka
    Zasada jest podobna. Dojdzie tylko znaczne pogorszenie jakości sygnału przy powierzchni ziemi, liczne przeszkody na linii linków radiowych, co przełoży się na znacznie gorszy zasięg.

Jednak samochody RC potrafią dziś jeździć z prędkościami jakie oferują prawdziwe maszyny i mają podobne wymagania co do bezpieczeństwa.

Natomiast sama aparatura jest w zasadzie identyczna.