Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG UE32J5600 - podłączenie tv do anteny z zasilaczem

bibiq 10 Sty 2016 20:31 840 4
  • #1 10 Sty 2016 20:31
    bibiq
    Poziom 4  

Witam
    Do tej pory miałam stary, kineskopowy telewizor, który wymagał dekodera dvb-t. Podłączony był do anteny dexta z zasilaczem. Teraz dostałam SAMSUNG UE32J5600 i pojawił się problem. Otóż wtyczka zasilacza antenowego nie pasuje do gniazda antenowego w telewizorze. Wiem, że to pewnie banalne, ale jestem kobietą i nie znam się na tym. Niestety w okolicznych sklepach sprzedają ludzie tacy jak ja(bez wiedzy technicznej), którzy nie potrafią niczego doradzić. Proszę o podpowiedź co powinnam dokupić aby podłączyć tv do anteny.

0 4
  • Pomocny post
    #2 10 Sty 2016 20:42
    drewniany80
    Poziom 15  

Wtyk antenowy do telewizora starego kineskopowego, tunera DVB-T czy nowego telewizora zawsze będzie tak sam. Zapewne przewód zakończony jest wtykiem z separatorem takim szerokim, który niestety ciężko wchodzi w gniazdo tego telewizora które jest umiejscowione w dół przy samej obudowie. Proponuję albo podciąć delikatnie obudowę separatora na zaokrągleniu i powinno wejść a jak nie to zastosować krótki kabelek zakończony wtykami męsko żeńskimi i w niego spiąć separator.

1
  • #4 12 Sty 2016 17:25
    bibiq
    Poziom 4  

Dziękuję! Kupiłam kabel wczoraj, dziś kurier mi go dostarczył i działa. To fakt wtyk jest taki sam tylko kształt plastiku obudowującego inny i to blokowało. Producenci zasilaczy powinni rozważyć zmianę kształtu.

0
  • #5 12 Sty 2016 20:20
    LeDy
    Poziom 43  

bibiq napisał:
    Producenci zasilaczy powinni rozważyć zmianę kształtu.

Też się do tego apelu dołączam. W zasadzie to powinien być całkowicie ekranowany, metalowy.

0