Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnat Typ W 165 P870 - Jakie zamienniki głośników wstawić do kolumn?

djpawelek 10 Sty 2016 20:36 939 7
  • #1 10 Sty 2016 20:36
    djpawelek
    Poziom 4  

Witam, jestem posiadaczem kolumn magnat i głośników tej samej firmy. Głośniki niestety zestarzały się i "zJepsuły", proszę o radę jakie głośniki mam wstawić do tych kolumn żeby grały podobnie i żeby były w podobnej jakości i mocy do poprzednich, nie jestem jakimś audiofilem ale nie chciałbym aby nowe grały gorzej. Głośniki bd wykorzystywane do muzyki i do oglądania filmów.

Charakterystyka głośnika:
    Średnica 19 cm (chyba)

Specyfikacja kolumny
    Otwór do głośnika 15 cm

Wygląd Kolumny

Wzmacniacz

0 7
  • #2 11 Sty 2016 16:11
    Sanjose
    Poziom 26  

djpawelek napisał:
    Głośniki niestety zestarzały się

Nie ma czegoś takiego jak głośnik który się zestarzał, jak wszystko sprawne to musi grać ok.

djpawelek napisał:
    i "zJepsuły"

Pokaż zdjęcia membran. Bo jeśli liczysz że włożysz do tych paczek coś innego i zapewne większej mocy to się grubo mylisz ;).

0
  • #3 12 Sty 2016 21:37
    djpawelek
    Poziom 4  

One zepsuły się z pare lat temu. Cewka czyli jak domniemam te "male kółko w środku" jest zniszczona, no i ta gumka do okoła całego głośnika rozerwana, od tego się zaczęło. Przepraszam za słownictwo ale nie wiem jak to wszystko fachowo się nazywa. Dziękuje za zainteresowanie się tematem.

Właśnie chciałbym coś włożyć o zbliżonej mocy nie większej nie mniejszej. Takich głośników już nie dostane a nie wiem jak dobrać inne.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Sty 2016 21:41
    Sanjose
    Poziom 26  

To małe kółko w środku to kopułka, cewka jest pod nią i jest przyklejona do membrany.
    Część która łączy się z koszem to resor górny, można go wymienić, trzeba jedynie znać jego wymiary i materiał którego jest wykonany, w tym przypadku to pianka, zamiana na gumę może przynieść nie korzystne efekty.

0
  • #5 12 Sty 2016 21:44
    djpawelek
    Poziom 4  

Czyli da się to wszystko naprawić?

0
  • Pomocny post
    #6 12 Sty 2016 22:06
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

djpawelek napisał:
    Czyli da się to wszystko naprawić?
    Jak najbardziej.
    Nawet da się do nich kupić zawieszenia, a jak się wie gdzie, to i całe układy by się znalazły.
    Jeżeli nie czujesz się na siłach regenerować samodzielnie, zanieś głośnik do serwisu. Jest w Warszawie ich trochę.

0
  • #7 12 Sty 2016 22:13
    djpawelek
    Poziom 4  

Jaką stronę byś polecił? Myślałem że pies pogrzebany :D Tato się ucieszy :P

0
  • #8 12 Sty 2016 22:53
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Poszukaj serwisów w Warszawie. Jak zaniesiesz i zaznaczysz żeby nie wymieniali membrany, to zrobią porządnie. Ja nie znam serwisów głośników domowych w stolicy.

0