Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

buczące kino domowe Pioneer VSX-424-K

Graffi206CC 10 Sty 2016 21:35 1284 13
  • #1 10 Sty 2016 21:35
    Graffi206CC
    Poziom 8  

Witam,
    Mam nadzieje że pisze w dobrym dziale (jeśli nie proszę o przerzucenie mojego tematu). Otóż jak zaznaczyłem w temacie mam problem z buczącymi głośnikami przy kinie domowym. w Październiku kupiłem nowe kino domowe Pioneera z amplitunerem Audio-video VSX-424-k (do tego blurey piooneera) z zestawem głośników TAGA (5 głośników). Od jakiegoś czasu głośniku buczą. Próbowałem znaleźć w internetach rozwiązanie ale większość linków jakie znalazłem odnoszą się do braku uziemienia przy gniazdku prądowym (ja takowe mam) Podmieniałem już inny głośnik (jeden) również buczy. Wymieniłem kabel od głośnika (również na jednym głośniku) dalej to samo. Jednak jak kiedyś dla testu zabrałem kino do teścia u niego nie było tego buczenia. Nie mniej jednak u niego podłączyłem kino do 2 głośników (nie do 5 jak mam u siebie). Moje pytanie czy to możliwe że kino rozpoznaje ile ma podłączonych głośników i uruchomiło się u teścia w trybie na którym ustawienia są dobre (może kalibracja) i dlatego nie buczały jego głośniki? Jeśli tak to gdzie to można ustawić? Jak to zrobić? Ja robiłem tylko Automatyczną kalibrację obszaru odsłuchowego (MCACC). Wszystko mam podłączone na kablach HDMI. Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane. Z góry dzięki za pomoc.

0 13
  • Sklep HeluKabel
  • #3 10 Sty 2016 21:46
    Damnian
    Poziom 34  

Sprawdź czy to sam subwoofer nie buczy (jest aktywny ?)

0
  • #4 10 Sty 2016 22:05
    Graffi206CC
    Poziom 8  

Nie mam subwoofera, niestety. Kino podłączam do listwy. Jak wygląda to kółko ochronne? Powinno być w zestawie kina?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #6 10 Sty 2016 22:17
    Graffi206CC
    Poziom 8  

Tak jest, i w gniazdku i w listwie. Pytanie czy jeśli by nie było to da się coś z tym zrobić (dom w którym mieszkam może mieć dla sztuki bolec w gniazdku- nie koniecznie uziemiony)?

Dodano po 49 [sekundy]:

Pytanie co to ma do rzeczy, czy jest czy nie ma bolca?

0
  • #7 10 Sty 2016 22:20
    niewolno2
    Poziom 39  

W takim przypadku warto zaprosić elektryka który na miejscu rozpozna sprawę.
    Skoro sprzęt posiada wtyczkę z stykiem ochronnym to należy go podłączyć do takiego gniazda.

0
  • #8 10 Sty 2016 22:52
    Graffi206CC
    Poziom 8  

Ok, dziękuje za pomoc. Jutro podłącze kino do gniazda z takim stykiem. Dam znać jeśli to rozwiąże mój problem, jeśli nie dalej będę męczył ;)

0
  • #9 13 Sty 2016 14:46
    Graffi206CC
    Poziom 8  

Niestety ale kino cały czas buczy. Przywróciłem nawet ustawienia fabryczne na amplitunerze ale nic się nie zmieniło. Chyba pozostanie oddać go do serwisu.

0
  • #10 14 Sty 2016 00:05
    Damnian
    Poziom 34  

Przy każdym źródle dźwięku buczy z głośników ? nawet z radia ? Jak tak to trzeba zajrzeć do środka i zobaczyć jak elektrolity się mają w sekcji zasiania

0
  • #11 18 Sty 2016 10:11
    Graffi206CC
    Poziom 8  

Tak, niestety buczy przy każdym źródle dźwięku. Dlatego oddaje amplituner do sklepu na gwarancje.

0
  • #12 24 Sty 2017 17:56
    zborecque
    Poziom 10  

Cześć!

Przepraszam za odkopywanie tematu, ale jestem ciekawy jak się w końcu skończyła Twoja naprawa, bo prawdopodobnie mam to samo. Opiszę po krótce mój problem:

Wzmacniacz: Pioneer VSX-920
    Głośniki: Zestaw Monitor Audio (2x BX-5 na przód, 2x RX-2 na tył, BX-Centre na środek)
    Subwoofer: Koda SW-1000 v2

Problem to właśnie ciche bzyczenie, buczenie, brzęczenie (?) słyszalne we wszystkich 5 głośnikach. Nie wiem czy w subwooferze też słychać, bo to za ciche jest. Bzyczenie jest stałe - niezależnie od poziomu głośności. Na MUTE chyba też występuje. Co ciekawe, to brzęczenie nie pojawia się zawsze. Czasem trzeba poczekać (godzinę, półtorej? - specjalnie nie mierzyłem), czasem jest od razu po włączeniu.

Z tego co na razie udało mi się ustalić, to, że nie ma znaczenia źródło, ale ma znaczenie czy wzmacniacz jest w trybie STEREO, czy w jakimkolwiek z trybów SURROUND. Na stereo brzęczenia nie ma, gra normalnie. W jakimkolwiek trybie aktywującym pozostałe głośniki (AUTO SURROUND, wszystkie DOLBY, DTS-y, MOVIE itp.) brzęczenie się pojawia.

Nie próbowałem odpinać na razie żadnych głośników, instalacja w domu uziemiona. Zresztą ten objaw nie występował kiedyś, a w międzyczasie w zasadzie nic się nie zmieniło w setupie. Sprzęt zakupiony w okolicach 2010-2011, przez większość czasu grał normalnie. Sporadyczne buczenie od czasu do czasu zauważyłem dopiero ok. roku temu - wtedy wyłączyłem na chwilę wzmacniacz, włączyłem po niecałej minucie i na jakiś czas ustąpiło. Nie wiem na jaki czas, bo nie zwróciłem uwagi - a u mnie podobnie gdy słucha się / ogląda "normalnie" - jak na codzień - to dźwięki z głośników zagłuszają to buczenie. Dopiero gdy np. wieczorem, albo z samego rana puszczamy coś "po cichutku" to słychać :) Objaw wydaje się, że narastał w ostatnim czasie: rok temu występował sporadycznie po jakimś czasie pracy wzmacniacza, a dzisiaj zdarza się bardzo często, że buczy od razu po włączeniu.

Wzmacniacz służy głównie za repeater HDMI (ma podłączone 4-5 źródeł HDMI, wyjście na TV, sporadycznie używane było radio internetowe - więc jest zapięty LAN).

Przez to, że objaw narastał w czasie i pojawił się z opóźnieniem, a w międzyczasie nie były robione żadne zmiany w konfiguracji - zakładam, że to coś w samym sprzęcie. Chciałbym tylko wiedzieć, czy jest to coś do zdiagnozowania/naprawy samemu (jakaś pierdoła) czy jednak serwis?

0
  • #13 28 Sty 2017 20:43
    Graffi206CC
    Poziom 8  

W moim przypadku był to serwis. Nie wiem gdzie mam obecnie papierek z serwisu, w którym wpisali co zostąło konkretnie naprawione.

Ale ja przeprowadzałem takie ćwiczenia jak:

wymiana kabli, podłączyłem inne głośniki, puszczałem źródło dźwięku z różnych kanałów (radio/dvd/dekoder nc+) restartowałem amplituner do ustawień fabrycznych.

Niestety bezskutecznie. Po wizycie w serwisie (odpukać) wszystko działa jak trzeba.

Pozostaje życzyć cierpliwości.

Pozdrawiam
    Michał

0
  • #14 29 Sty 2017 08:48
    zborecque
    Poziom 10  

Dzięki.

Jeszcze gdzieś na zagranicznych forach wyczytałem, że może to być kwestia poluzowanej płyty - która nie jest dobrze dokręcona do obudowy. A poluzować może się przez lata delikatnych wibracji i zmieniającej się temperatury w okresach pracy i przestoju. Jeśli to nic nie da to prawdopodobnie kondensatory jakiegoś filtra wymagają przelutowania, a to już rzeczywiście zostawię serwisowi.

Sprawdzę to na spokojnie jak przyjdą zamówione etykiety na kable. Jak zajrzałem za wzmacniacz to stwierdziłem, że przy okazji zrobię sobie tam mały porządeczek ;)

W każdym razie problem nieco się wzmógł ostatnio: buczy głośniej, i szybciej od włączenia, a często nawet zaraz po. No i przełączenie w tryb STEREO nie niweluje już buczenia tylko go znacznie zmniejsza. Ale w dwóch przednich kanałach i tak jest nadal słyszalny.

0