Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40N87BD - Nie wlacza sie jak jest zimny

10 Sty 2016 21:49 1416 4
  • Poziom 1  
    Tv jak w tytule, pierwszym problemem były elektrolity na płycie zasilającej, po wymianie wszystkich wylanych tv działał bez problemu przez ponad pół roku
    Po tym czasie przy próbie porannego włączenia pstrykał przekaznik przez ok 5-10min po czym tv normalnie startował i działał bez zarzutu do czasu wyłączenia na wiecej niz 10min. Po kilku miesiącach takiego uzywania w końcu umarł na amen, przekaznik pstrykał przez dłuzszy czas i tylko tyle.
    Po rozebraniu wymieniłem atmel-a 25c256 - i dalej nic
    o dziwo po podgrzaniu procka silicon image sil 9125 tv startuje i normalnie dziala
    jak procek wystygnie problem powraca
    Pytanie - wymieniac procka czy uszkodzenie jest gdzies na plycie?
    podpowiem tylko ze grzanie innych elementow nic nie dawalo.

Procek montowany powierzchniowo wiec z z ewentualnia wymiana nie będzie problemu
    tylko gdzie takowy kupić?
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Chyba tylko używka z wylutu, lub chiny aliexpres, ale dać 30$ za pakiet 5szt., lub 10szt. to chyba lepiej u nas wziąć używaną płytę za ok. 180PLN.
  • Poziom 10  
    Może i ja dodam "trzy grosze " do tematu. Przy procku są dwa kondki 1000/10 jeden stracił pojemność efekt podobny do opisanego przez kolegę. Oczywiście wymieniłem wcześniej wylane elka w zasilaczu i te nie wylane też, bez skutku. Podejrzewam że grzejąc procesor jednocześnie podgrzewały się elka co podwyższało ich pojemność. Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Probably MB is BN41-00813B .

There are more defective capacitors under the metal cover Samsung LE40N87BD - Nie wlacza sie jak jest zimny