Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie napędu Hormann LineaMatic P

10 Sty 2016 11:07 1677 5
  • Poziom 13  
    witam

Mam problem z moim Hormanem i tak się juz z tym bujam jakiś czas.

Chciałem kupić tranzystor o którym mowa w https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1585244.html ale niestety nie jest dostępny i nawet nie mogą w sklepie nic zaproponować na zamianę ponieważ nie mogą w bazie zidentyfikować kodu IRFB52N15D.
    Druga sprawa , szukam schematu pinów radia z tej płyty , aby to radio wykorzystać przy innym napędzie jeśli reanimacja nic nie da, ponieważ do tego napędu mam przypisane 6 pilotów , chodzi o taką płytę Sterowanie napędu Hormann LineaMatic P

----
    Wydzielono z tematu: Sterowanie napędu Hormann LineaMatic P
    przez Mareczny dnia 11 Sty 2016 09:17
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Co do tranzystora to wpisz symbol w wyszukiwarce. Ja znalazłem w Google w 10 sekund. (Na dzień dzisiejszy firma Piekarz Części Elektroniczne po 5,60 netto/szt).
    Co do radia to raczej go nie wykorzystasz, jest integralną częścią centrali. Płytka to tylko moduł odbiornika.
  • Poziom 13  
    Tranzystor namierzyłem w tme; kupiłem i wymieniłem.
    Niestety napęd nadal nie działa, raczej sobie już odpuszczę hormanna , i nikomu już tego badziewia nie polecę.
    Myślę jak pożenić silnik i obudowę oraz piloty z jakąś inną prostą płytą bez zbędnych funkcji i enkodera.
    Wystarczy mi płytka z wylącznikiem przeciążeniowym
    Jakieś pomysły?
  • Poziom 12  
    Ja kiedyś montowałem w obudowę po napędzie DASPI (uszkodzona była centrala) nową centralę SBK z Proximy. Działa to do dziś i klient zadowolony bo sporo zaoszczędził.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Po 3 latach użytkowania mogę polecić płytkę sterująca firmy elmes za około 130zł jak dobrze kojarzę.
    Zaadoptowałem ją do obudowy i mechaniki hormana,
    Ma przeciażeniówkę i programowane wyhamowanie przed końcem drogi bez zbędnego enkodera drogi.
    Dodatkowo zaadoptowałem radio z dwoma pilotami z kodowaniem keloqe z kupione w 2001roku w firmie z Pszczyny i dalej działa.
    Oprócz tego brama jest sterowana smartfonami przez aplikację smartlife oraz rfid poprzez karty, bryloczki i naklejki.
    W prawdzie płytka czasem dostawała czkawki i trzeba było resetować , ale pomimo upłyniecia gwarancji servis producenta podsunął rozwiązanie , którym było wycięcie jednego kondensatora i problem został zażegnany tak że szacunek że nie mają w dupie klienta po gwarancji.