Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-LINK TL-WA5210G - Obtaining network parameters.... <-- po uruchomieniu:(

PATAFIAN_PATAFIAN 11 Jan 2016 10:13 2166 6
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Conditionally unlocked
    Witam serdecznie.
    Po zakupie używanego urządzenia TP-LINK TL-WA5210G borykam się z dosyć dziwnym problemem tego urządzenia.
    Na samym początku urządzenie nie chciało łączyć się z siecią bezprzewodową gdyż wykazywało, że nie ma sygnału. Po aktualizacji firmware problem ustąpił i urządzenie wydaje się działać normalnie lecz po wyłączeniu na noc napięcia w urządzeniu i włączeniu go na dzień urządzenie łączy się ponad 30 sekund z siecią i cały czas na dynamicznym IP wyskakuje "Obtaing network parametrs...." ;-) Myślałem, że urządzenie pobiera adres tak długo dlatego zostawiłem je na 2 godziny i poszłem na obiad a po powrocie nadal to samo.
    Router udostępniający to:
    TP-LINK TL-WR543G
    DHCP włączone
    Zabezpieczenie WPA 2
    Urządzenie odbiorcze:
    TP-LINK TL-WA5210G z podłączoną anteną zewnętrzną(extrenal)
    DHCP włączone (po wyłączeniu jest problem z połączeniem się z urządzeniem)
    Tryb pracy APC (Client WISP)
    Zasilanie PoE
    ;-)
    Czasami po zresetowaniu urządzenia do ustawień fabrycznych i wprowadzeniu wszystkiego od nowa jest wszystko ok przez cały dzień lecz na następny dzień rano znowu ten sam problem. :cry:
    Przykładowo zamiast WA5210G w to samo miejsce (tylko na zwykłym zasilaniu) wstawię WR543G na kliencie wisp i działać może tak w nieskończoność na tych samych ustawieniach.
    Co jest nie tak z tym urządzeniem? Kurde fajne urządzenie a takie numery odpierdziela :(
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Jak wygląda adresacja na obydwóch urządzeniach? Jak masz poziom sygnału na WA5210g z głównego TP-Linka?
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Conditionally unlocked
    Na routerze udostępniającym jest to adres DHCP od 192.168.1.100 do 192.168.1.199 oraz bramka sieciowa 192.168.1.11 a na tym nieszczęsnym WA5210G bramka sieciowa to 192.168.3.1 a adres ip nie wiem jaki ze względu na "Obtaining Network Parametrs..."
    Jeśli chodzi o zasięg to urządzenie WA5210G pokazuje 26-29db(dobrze mówi?) oraz 70-90% sygnału.
    jimasek
    W konfiguracji radia na routerze i odbiorniku masz ustawione takie same kraje?
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Conditionally unlocked
    Tak.
    Dokładnie tak samo czyli Unites States
    jimasek
    Możliwe że problemem jest zaszumienie w eterze pochodzące od innych sieci lub uszkodzenia samego odbiornika.
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Conditionally unlocked
    jimasek wrote:
    uszkodzenia samego odbiornika.

A jak potwierdzić to twierdzenie bez zaglądania do wnętrza obudowy?
    jimasek wrote:
    Możliwe że problemem jest zaszumienie w eterze pochodzące od innych sieci

W pobliżu są jedynie 2 działające sieci oprócz mojej. Jedna z nich pracuje na kanale 1 a druga na 4 zaś moja sieć działa na kanale 11 więc raczej mało możliwe aby było zaszumienie.