Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha - Yamaha rx-v367 + PC

rachmiel 11 Sty 2016 13:15 732 9
  • #1 11 Sty 2016 13:15
    rachmiel
    Poziom 6  

Witam,
    mam Yamaha rx-v367 i została podpięta do PC przez HDMI do płyty głównej. Płyta główna Gigabyte B85M-D3H-A i jest problem z odtwarzaniem muzyki, przy uruchomieniu Yamaha na HDMI i włączeniu muzyki na PC zostaje uruchomiony "ekran rozszerzony" czyli na pulpit się pojawia na TV i na Monitorze a muzykę słychać ale jeśli chce zmienić typ ekranu na "duplikować" to na tv nie ma żadnego ekranu tylko jest na monitorze a muzyki nie słychać, a trzecia akcja to jak che sam monitor to widać pulpit na monitorze ale muzyki już nie słychać.
    Yamaha - Yamaha rx-v367 + PC rozszerzanie
    Yamaha - Yamaha rx-v367 + PC dupliku
    Yamaha - Yamaha rx-v367 + PC tylko monitor
    To co ja muszę zmienić żeby dźwięk był przy duplik lub sam ekran monitora???

0 9
  • #2 12 Sty 2016 00:19
    winmap
    Poziom 30  

HDMI w komputerze służy jako wejście do TV czy innego monitora.
    Podłączasz sprzęt grający więc raczej ciężko będzie to ustawić.
    Po mojemu się nie da.
    Na twoim miejscu podłączył bym to z chincha na jacka w komputerze. :)

0
  • #3 12 Sty 2016 13:03
    rachmiel
    Poziom 6  

tak jak mówisz, kupie 2x jack z końcówką minijacka i jeśli będzie działać to zostanie tak. Ale żeby muzyka leciała na ekranach rozszerzonych to telewizor musi być uruchomiony bo jak wyłącze tv to nie ma muzyki :D to jest dopiero śmiech :D

0
  • #4 12 Sty 2016 22:22
    winmap
    Poziom 30  

Tutaj nie mam pomysłu. Może to kwestia jakiś ustawień lub po prostu tak ma być.
    Poczekaj. Może koledzy jeszcze coś pomogą.

0
  • #5 14 Sty 2016 02:52
    Polon_us
    Poziom 41  

@rachmiel - kolega poda dane płyty głównej komputera. Również zdjęcie wyjść tej płyty byłoby mile widziane.

0
  • #7 14 Sty 2016 14:02
    Polon_us
    Poziom 41  

Tak do końca nie wiem, jakie są kolegi pryncypia;
    a - tylko i wyłącznie muzyka z komputera poprzez wzmacniacz
    b - mieszanka tj. czasami muzyka, czasami film z komputera z dźwiękiem ze wzmacniacza.

ad. a - tu sprawa jest prosta. Wystarczy kabel minijack stereo -> 2x CINCH. Kolega musi wykorzystać zielone gniazdo w PC i dowolne wejście analogowe w wzmacniaczu (tylko nie Phono, o ile wzmacniacz posiada takowe). Poziom sygnału w PC należy ustawić optymalnie, aby nie doprowadzić do przesterowania wzmacniacza.

ad. b - jeżeli koledze wystarczy dźwięk stereo do oglądanych filmów to połączenie z punktu a w zupełności starczy. Jeśli w grę wchodzą filmy z dźwiękiem 5.1 to trzeba poszukać innej drogi.
    Płyta główna komputera kolegi wyposażona jest w gniazdo SPDIF_O (wyjście sygnału cyfrowego audio tzw. "elektryczne") - pokazane jest na stronie 4 instrukcji. Aby je wykorzystać, kolega musi wyprowadzić ten sygnał na zewnątrz komputera. Używa się do tego popularnie nazywanych "śledzi" :)
    Przykład takiego "śledzia" kolega znajdzie na Allegro - aukcja 5918668984.

Po podłączeniu onego śledzia, przewodem CINCH kolega będzie mógł podłączyć wyjście COAX w śledziu do odpowiedniego wejścia Coax w wzmacniaczu.
    Takie połączenie zapewni niezależność od HDMI, a jednocześnie zapewni odpowiednią jakość dżwięku i jego format.

Niezależnie jaką opcję kolega wybierze, proszę pamiętać o odpowiednim ustawieniu karty audio.

0
  • #8 15 Sty 2016 19:30
    rachmiel
    Poziom 6  

kupie "śledzia" i kupie 2 cincz, 1 minijack i kabla ile mi będzie potrzeba jutro już będę kombinował jak zrobię to napisze jak wyjdzie :)

0
  • #9 16 Sty 2016 05:21
    Polon_us
    Poziom 41  

Jeżeli kolega chce kupić "śledzia", to kabel minijack stereo - 2xCINCH jest zbędny. Wystarczy tylko pojedyńczy przewód CINCH do połączenia gniazd Coax.

No chyba, że kolega chce eksperymentować, to proszę bardzo :)

0
  • #10 16 Sty 2016 20:04
    rachmiel
    Poziom 6  

jak słyszę i widzę że pasuje mi minijack stereo - 2xCINCH to nie kupuje śledzia ;) dzięki bardzo za pomoc ;) ;)

0