Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mircolab Solo6c - Głośność

11 Jan 2016 14:59 498 8
  • Level 6  
    Witam, dzisiaj przyszły mi te solo6. Jakość dźwięku jest bardzo dobra natomiast mam zastrzeżenia co do głośności. Czytałem opinie różnych użytkowników i niektórym wystarcza odpalenie ich na 20/60 żeby normalnie posłuchać muzyki. U mnie dopiero przy 50 słychać ze muzyka nabiera "mocy". Niżej po prostu nie da się słuchać, jest za cicho. Mam wrażenie, że moje poprzednie głośniki 2.1 Logitecha (nie pamiętam dokładnie, satelitki po 6w bodajże) grają głośniej. Czy ktoś wie czym to może być spowodowane? Suwaki głośności w pc są ustawione na max, czy karta dźwiękowa mogłaby to rozwiązać?
    Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 28  
    Te głośniki sprawnością nie grzeszą, jak wszystkie tej marki.
    Sprawdzałeś czy na innym źródle niż komputer grają głośniej?
  • Level 6  
    Sprawdzałem ale to jest mp3/tv/smartfon. W mp3 ciszej, TV może być ale jest jak pc chyba i smartfon ciszej. Z tyłu są wejścia AUX i PC, gdy pod PC podłączam nie działa, może tu jest problem?
  • Helpful post
    Level 28  
    Te głośniki mają selektor wejść, jak na PC nie działa to uszkodzone głośniki (Elektronika).

Masz pilota do tego wynalazku? Nim zmieniasz źródło.
  • Level 6  
    Jest pilot, ale nie wpadłem na to żeby na nim zmienić źródło. Niemniej jednak pilot z dołączoną baterią nie działa. Jutro dokupię nową baterię i dam znać co wyszło.

Edit: Zmieniłem sygnał tak jak mówiłeś. Mam wrażenie, że jest lepiej na tym wejściu PC niż na tym AUX, ale nie jest to jednak to czego oczekiwałem. Niemniej jednak w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony. Dzięki za pomoc.
  • Level 28  
    To chyba jest przypadłość każdego zestawu.
    Fabrycznie model FC 530 ma kabel jack - cinch, na tym kablu nie dość, że trzeba co włączenie głośników zmieniać źródło to jeszcze grały zdecydowanie gorzej (przydźwięk sieciowy).

Na szczęście to już przeszłość.
  • Level 6  
    Za każdym razem także muszę zmieniać źródło ... sądzisz, że zmiana okablowania będzie mocno słyszalna? W sumie są to głośniki/kolumny zaliczane do komputerowych, więc moje oczekiwania chyba były zbyt wygórowane.
  • Level 28  
    Raczej wątpię, od komputerowych pierdziawek dużo nie wymagaj, choć w tym przypadku ten zestaw nie jest taki słaby.
  • Level 6  
    Rozumiem, a więc wszystko jest jasne. Dzięki za zainteresowanie się tematem i pomoc, do zamknięcia.