Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taśma klejąca - najdziwniejsze zastosowania

ghost666 13 Sty 2016 14:31 18702 82
  • #31 13 Sty 2016 14:31
    freebsd
    Poziom 34  

Naprawiałem odmę w samochodzie, robiłem uprząż do cylindra nurkowego (stage), mocowałem styropian jak pływaki do sprzętu podwodnego, łatałem ubrania, łatałem siebie - generalnie srebrna taśma bardzo dobrze trzyma pod wodą.

• #32 13 Sty 2016 15:41
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Pogromcy mitów to kiedyś z taśmy zrobili łódkę :D

• #33 13 Sty 2016 16:03
    anders11
    Poziom 28  

Nikt ne wspomniał o pirotechnicznym zastosowaniu taśmy
    Byle pudełko tekturowe , w środku ........... pominę
    Owinięte kilkoma warstwami taśmy potworny huk robiło
    Oj szczenięce lata , dobrze że pozostały mi z tamtych lat wszystkie palce u rąk :D

• #34 13 Sty 2016 16:11
    scalok
    Poziom 30  

ghost666 napisał:
    Pogromcy mitów to kiedyś z taśmy zrobili łódkę

Tak i pływała, był też most wiszący, to było w kilku różnych odcinkach, ale jak pisałem wyżej nie wiem ile w tym prawdy, to wkońcu telewizja.

• #35 13 Sty 2016 21:04
    m_wozniak
    Poziom 16  

Sąsiad mieszkał kiedyś w bloku na parterze, uciążliwe były wizyty obcych na balkonie. Ato piłka, a to suszące się spodnie. Ciągle coś ginęło. Do stalowej barierki przykleił taśmę dwustronną na całej długości a na niej taśmę aluminiową a do taśmy pastucha elektrycznego - jednym biegunem do stali, drugim do aluminium. Krótkie niegroźne impulsy co kilka sekund. Wizyty ustały. Taśma klejąca - bezcenne.

• #36 13 Sty 2016 22:49
    Kiermasz
    Poziom 19  

damik napisał:
    Mój znajomy po drobnej kolizji drogowej straciłby dowód rejestracyjny gdyby nie pokleił odstającego zderzaka i kawałka listwy. Dzięki temu policja nie miała się do czego przyczepić bo pojazd nie posiadał odstających ostrych krawędzi ;)

Ja bym do niezbędnika kierowcy dorzucił śrubokręt krzyżakowy i płaski :)

Któregoś razu, jak wracałem z pracy, nie zauważyłem poluzowanej tablicy rejestracyjnej, wisiała sobie na jednym jedynym wkręcie jak by nigdy nic. Nawet nie przeszkadzała.
    Oczywiście z moim szczęściem, musiałem zostać zatrzymany przez policjantów (z bardzo rozpowszechnionego wówczas podgatunku "policji krzakowej") natychmiast po przejechaniu 100m...
    Pewnie już łapki zacierali na mandacik a tu sprawę uratował mały, niepozorny śrubokręt krzyżakowy :) Mina policjantów bezcenna :)

• #37 13 Sty 2016 23:17
    miroix
    Poziom 20  

Jak masz wiercącą się żonę bądź coś innego wiercącego się i niedającego zasnąć to polecam poczekać jak się przekręci na jeden bok i w tym momencie naklejasz kilka pasków taśmy dwustronnej na prześcieradło i czekasz a obrót małżonki na druga stronę, po czym na szybko proces przyklejania taśmy do prześcieradła powtarzasz. I chwila gdy następuje następny obrocik i plusik :cunning: znaczy jest śmiesznie jak taki oklejony batman próbuje się wyzwolić z objęć morderczego prześcieradła :lol: ale potem radze uciekać mordercze prześcieradło to nic w porównaniu z oklepaną gębą :-? w sumie się potem można taśmą posklejać. :wink:

• #38 14 Sty 2016 07:35
    koczis_ws
    Poziom 25  

scalok napisał:
    ghost666 napisał:
    Pogromcy mitów to kiedyś z taśmy zrobili łódkę

Tak i pływała, był też most wiszący to było w kilku różnych odcinkach ale jak pisałem wyżej nie wiem ile w tym prawdy, to w końcu telewizja.

To tutaj to raczej sztuka dla sztuki ale cała reszta zastosowań to pełna profeska :D

• #39 14 Sty 2016 18:23
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #40 14 Sty 2016 18:54
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Sługa WSI napisał:
    Taśma izolacyjna jest pomocna do maskowania styków na złączach głowic drukujących.
    Dzięki temu można np:
    - zrozumieć przeznaczenie styków
    - diagnozować niektóre typy usterek (kody błędów blokujące pracę głowicy, brak lub zakłócenia na wydruku)
    - umożliwić dalsze korzystanie z głowicy z ograniczoną funkcjonalnością (znika kod błędu, brak aktywności pewnej ilości dysz)
    - uchronić głowicę przed przegrzaniem podczas pracy bez tuszu (ważne w głowicach bubble-jet)

Przykład:

Super! czy używasz jakiejś konkretnej taśmy klejącej? zwykła izolacyjna, czy może kaptonowa? Możesz napisać więcej o tym?

• #41 14 Sty 2016 21:07
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #42 15 Sty 2016 00:15
    FoxTech
    Poziom 20  

Nie godzi się nie wspomnieć w artykule o srebrnej taśmie i jej najważniejszym użytkowniku MacGyverze !

• #43 15 Sty 2016 07:41
    koczis_ws
    Poziom 25  

Apropos drukarki przypomniało mi się, że zastosowałem czarną taśmę izolacyjną do zaklejenia pojemnika na tusz w drukarce Brother. Normalnie optyczny czujnik poziomu wyłączał jak w pojemniku było jeszcze prawie 1/3 tuszu. Zaklejenie taśmą pozwoliło wykorzystać prawie cały tusz.

• #45 19 Sty 2016 22:47
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

kowal011 napisał:

No oczywiście!

Jak zagłosujecie (plusikami u dołu posta) na tak, to jako uzupełnienie do powyższych zastosowań taśmy klejącej umieszczę na elektrodzie artykuł "40 najdziwniejszych i najfajniejszych zastosowań WD-40" :D

• #48 20 Sty 2016 12:52
    pawel.commandos
    Poziom 16  

Na instalacje zapomniałem spakować uchwytu do UBNT. Do dziś na maszcie u klienta wisi na izolacyjnej. Już koło roku.

• #49 20 Sty 2016 15:10
    ToJestNick
    Poziom 29  

Ja w aucie naprawiłem pęknięty wąż od chłodnicy szarą taśmą, skubaństwo wytrzymało ponad dwa lata, potem wąż pękł w innym miejscu ze starości i wymieniłem go na nowy :D

Nie wspomnę nawet o naprawianiu zniszczonych kierownic taśmą izolacyjną, to jest tak popularne, że chyba każdy się kiedyś z tym spotkał :)

• #50 20 Sty 2016 18:03
    pawel.commandos
    Poziom 16  

ToJestNick napisał:
    Nie wspomnę nawet o naprawianiu zniszczonych kierownic taśmą izolacyjną, to jest tak popularne, że chyba każdy się kiedyś z tym spotkał

IZO-PAINTING

W sumie uszkodziła mi się okleina na baterii w tel. A pod baterią mam gołą blachę, zabezpieczenie widząc przebicie nie pozwalało włączyć telefonu. Teraz mam ją pięknie "pomalowaną" izolacją w kolorach PE

• #51 20 Sty 2016 22:33
    Świera2010
    Poziom 8  

historia wydarzyła się jakieś 2 lata temu, otóż szanowna małżonka dzwoni i mówi że cofając patrzyła w jedną stronę a z drugiej stało drzewo no i lusterko wisi na kabelkach i co ma zrobić a że była 60 km od domu więc mówię że jedyna moja rada to kiosk kupno taśmy próba owinięcia taśmą - przyjęła do informacji i wykonała, nie mogłem wyjść z podziwu co 2 rolki biurowej taśmy bezbarwnej mogą zdziałać, żona twierdziła że trzymało się lusterko przy 130 km/h. oczywiście wykonanie było nie estetyczne więc czarna taśma 3M wzmocniona została użyta do poprawienia estetyki na czas oczekiwania na lusterko - czyli już 2 lata nawet, warunki atmosferyczne nie potrafią zmusić taśmy do odklejenia czy uszkodzenia ale przez tą upartość brak motywacji do zakupu lusterka.

• #52 20 Sty 2016 23:02
    koczis_ws
    Poziom 25  

Świera2010 napisał:
    historia wydarzyła się jakieś 2 lata temu, otóż szanowna małżonka dzwoni i mówi że cofając patrzyła w jedną stronę a z drugiej stało drzewo no i lusterko wisi na kabelkach i co ma zrobić a że była 60 km od domu więc mówię że jedyna moja rada to kiosk kupno taśmy próba owinięcia taśmą - przyjęła do informacji i wykonała, nie mogłem wyjść z podziwu co 2 rolki biurowej taśmy bezbarwnej mogą zdziałać, żona twierdziła że trzymało się lusterko przy 130 km/h. oczywiście wykonanie było nie estetyczne więc czarna taśma 3M wzmocniona została użyta do poprawienia estetyki na czas oczekiwania na lusterko - czyli już 2 lata nawet, warunki atmosferyczne nie potrafią zmusić taśmy do odklejenia czy uszkodzenia ale przez tą upartość brak motywacji do zakupu lusterka.

Ha, mam to samo tyle, że nie żona i czas oczekiwania na nowe lusterko dłuższy ale motywacja do zakupu nowega taka sama :D

• #53 21 Sty 2016 21:56
    popaw1
    Poziom 19  

Świera2010 napisał:
    nie mogłem wyjść z podziwu co 2 rolki biurowej taśmy bezbarwnej mogą zdziałać, żona twierdziła że trzymało się lusterko przy 130 km/h. oczywiście wykonanie było nie estetyczne więc czarna taśma 3M wzmocniona została użyta do poprawienia estetyki na czas oczekiwania na lusterko - czyli już 2 lata nawet, warunki atmosferyczne nie potrafią zmusić taśmy do odklejenia czy uszkodzenia ale przez tą upartość brak motywacji do zakupu lusterka.

Skrajna nieodpowiedzialność!

A jak się lusterko oderwie przy dużej prędkości i uderzy w jakiegoś przechodnia lub dziecko?
    Rozumiem by dojechać powoli do domu ale reszta postępowania według mnie naganna!

• #54 21 Sty 2016 23:18
    Świera2010
    Poziom 8  

po pierwsze jest to samochód dodatkowy i jeździ w niedziele do kościoła, a nawet tam gdzie się pojawiają przechodnie to nie jedzie sie 130 na godzinę a co najwyżej 50 a ta taśma naprawdę dobrze trzyma - jest wiele skrajnych nieodpowiedzialności na drodze i przy tych przypadkach lusterko na taśmę to pikuś - samochód cały jest w nienagannym stanie nawet na przeglądzie technicznym diagnosta nie miał zastrzeżeń i policja podczas kontroli też nie więc idąc tym tropem jak jedzie auto pokolizyjne naprawione i zamiast oryginalnych ślizgów ma blachowkręty w zderzaku to też może się urwać nie wspomnę o osłonach pod silnikami gdzie podejrzewam że 30 % jest źle przymocowanych i furkocze pod samochodem`więc ja i moje lusterko nie czuje się skrajnie niodpowiedzialnym

• #56 22 Sty 2016 17:24
    a_noob
    Poziom 22  

Ronin64 napisał:
    Spoiler:

Takie zastosowanie to rozumiem ;)

Mocna ta taśma...
    Jak zagłosujecie (plusikami u dołu posta) na tak, to jako uzupełnienie ghost666 zrobi artykuł na ten temat :D

• #57 23 Sty 2016 12:17
    PC_Majster_Unix
    Poziom 14  

a_noob napisał:
    Spoiler:
    Ronin64 napisał:
    Takie zastosowanie to rozumiem ;)

Mocna ta taśma...

Jak zagłosujecie (plusikami u dołu posta) na tak, to jako uzupełnienie ghost666 zrobi artykuł na ten temat :D

Widać że taśma izolacyjna to dobry depilator ;)

• #58 23 Sty 2016 13:48
    jacekko63
    Poziom 30  

Pomocna przy zdobieniu paznokci ładniejszej połowie.

• #59 23 Sty 2016 13:52
    a_noob
    Poziom 22  

jacekko63 napisał:
    Pomocna przy zdobieniu paznokci ładniejszej połowie.

Aż mi nogi zmiękły... jak to zobaczyłem to myślałem że sobie młotkiem przywaliła i tak jej popękał.... :-o