Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes klasa A 1.7 Cdi 2001r automat

11 Sty 2016 16:41 2535 4
  • Poziom 2  
    Witam, Potrzebuję Pomocy w związku z awarią skrzyni biegów w moim Mercedesie klasy A. 1.7 Cdi 2001r Odwiedziłam z tym problemem dwóch mechaników i każdy z nich proponuję mi od razu wymianę skrzyni biegów bo jak twierdzą koszty są zbyt duże aby ją naprawić i tu zastanawia mnie fakt iż to dlatego że widzą kobietę czy też mają rację mam nadzieje że ktoś mi podpowie coś na ten temat a więc do rzeczy...
    Na początku przy gwałtowniejszym ruszaniu czy też hamowaniu (kiedy skrzynia zmienia bieg ) pojawia się literka F (tryb awaryjny) po zgaszeniu auta i odpaleniu problem znikał lecz z upływem czasu narastał coraz częściej pojawiała się literka F do czasu kiedy podczas ruszania z miejsca zauważyłam że auto zachowuję się tak jak bym przy manualnej skrzyni biegów ruszała na pół sprzęgle... auto toczy się moment obrotowy idzie w górę lecz auto rusza bardzo powolutku do momentu kiedy wrzuci bieg drugi później rozpędza się normalnie lub wskakuje w tryb awaryjny... nie opisałam tego zbyt fachowo lecz liczę na to że ktoś mi podpowie co to może być za usterka z góry bardzo dziękuję

Pozdrawiam Inga :)

Dodano po 14 [minuty]:

chciałam jeszcze dodać że oprócz tego co wymieniłam
    ze skrzynią nie dzieje się nic więcej auto wyrywało po puszczeniu hamulca bardzo mocno tak jak do przodu jak i do tyłu nie szarpało nic nie hałasowało... biegi gładko się zmieniały i zmieniają do tej pory . dzięki
  • Pomocny post
    Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Proponuję najpierw podłączyć skaner pod gniazdo OBD2 i odczytać błędy, (usterkę) która powoduje że skrzynka przechodzi w tryb awaryjny.
    Ps. według wstępnego opisu stawiam na kosz K1.
  • Poziom 2  
    Dokładnie tak kolego Komputer wskazuje blokadę biegu pierwszego lub drugiego czyli prawdopodobne jest ze to kosz a teraz mam jeszcze jedno pytanie co do naprawy... Trzeba wyciągać silnik w tym modelu żeby wydostać skrzynie??
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Komputer nie może pokazywać blokadę biegu, ponieważ jedynka nie jest zablokowana tylko rozszczelniona. Proszę podać kody błędów.
    Ps. to jest kosz K1 (+ - 1000 zł.): Mercedes klasa A 1.7 Cdi 2001r automat
  • Moderator Samochody
    Silnik w tym aucie, trzeba demontować nawet do wymiany rozrusznika, więc do skrzyni na pewno.