Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odnowienie licencji trial dla Siemens TIA PORTAL

jarasek26 11 Sty 2016 16:58 2661 5
  • #1 11 Sty 2016 16:58
    jarasek26
    Poziom 2  

Witajcie,

jakiś czas temu miałem okazję oprogramować sobie pożyczony Siemens S7-1200.
    Używałem wtedy triala TIA PORTAL V13. Niedawno ponownie nadarzyła mi się okazja by pożyczyć ten sterownik, niestety wygasła mi licencja trial.
    Reinstalacja wszystkich składników Siemens / Simantec i dodatkowo usunięcie z rejestru wpisów związanych z Siemens (najwyraźniej nie usunąłem wszystkiego) nie przyniosło zamierzonego efektu - nie mam już możliwości aktywacji licencji Trial na tym komputerze. Nie mam własnego siemensa, więc wolałbym uniknąć kupowania licencji do oprogramowywania sprzętu, którego mam okazję dotknąć 2-3 razy w roku.

Wiecie może co powinienem zrobić, by móc ponownie aktywować licencję Trial dla tego samego komputera?

1 5
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 11 Sty 2016 21:41
    and_rog
    Poziom 21  

Według mojej wiedzy: format partycji, instalacja windowsa i TIA Portal.
    Ale jest jeszcze jeden myk: po zainstalowniu TIA Portal pobranego ze strony Siemens'a, ale bez aktywacji, program się uruchamia, jednak nie można tworzyć nowych projektów. Można za to zmieniać projekty już istniejące, co prawda od czasu do czasu mam okienko z informacją że wersja nieaktywowana, zamykam i pracuję dalej. Ten sposób używam już od ponad pół roku.

0
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #3 11 Sty 2016 22:10
    jarasek26
    Poziom 2  

Do komputera z zainstalowanym TIA będę miał dostęp dopiero jutro od rana (na tym ma Vistę), więc niestety nie mogę dać screena.

Jednak u mnie, przy próbie otwarcia np sekcji bloków programów pojawiał się komunikat "No valid key", a po zamknięciu przechodzi do widoku projektu. Nijak nie mogę się więc tam dostać, a co za tym idzie - normalnie korzystać z programu.

Wychodzi więc na to, że nasze środowiska projektowe zachowują się nieco inaczej. Mógłbyś napisać jakiej wersji używasz? Program który tworzę powstał w v12 i rozwijałem go w v13 bez konwersji do nowszej wersji, czyli o jedną wersję środowiska mógłbym się spokojnie cofnąć, o ile to coś da.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Sty 2016 14:43
    Micek64
    Poziom 18  

Ja kiedyś robiłem to w ten sposób: na komputerze instalowałem wirtualny XP i na nim TIA z licencją trial. Po wygaśnięciu licencji usuwasz tylko całą wirtualną maszynę, instalujesz ją na nowo i od nowa TIA.
    Czasowo zajmowało to jakąś 1h - raz na kilkadziesiąt dni (czas trwania licencji trial) mogłem poświęcić.

2
  • #5 18 Sty 2016 11:11
    gugigugi
    Poziom 10  

A może podejść inaczej.
    Nie wiem od kogo pożyczony jest sterownik i czy ma licencje na TIA Portal.
    Może pożyczyć również licencję, można ją przenosić na pendrive.
    Służy do tego "Automation License Manager" instalowane zawsze z oprogramowaniem Siemensa.

0
  • #6 19 Sty 2016 11:06
    jarasek26
    Poziom 2  

Mamy możliwość wypożyczania z pracy sprzętu po naprawie. Testujemy je w domu na dowolny wybrany sposób. Pogadałem w pracy o licencji i ona obejmuje konkretną ilość stanowisk, przełożony nie chciał ryzykować "kopiowania licencji" do użycia na kolejnych stanowiskach.

Dostałem dostęp przez vpn do firmy, ale finalnie mają dla mnie przygotować laptopa, który będzie miał jedną z firmowych licencji - ale nie jej kopię.

Dzięki za pomoc!

0