Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung Galaxy Tab3 T211 - Urwane pady pod gniazdem ładowania

elephant_ml 11 Jan 2016 18:03 1584 7
    elephant_ml
    Level 10  
    Dostałem do uratowania/ożywienia Galaxy Tab 3. Gniazdo ładowania było oryginalnie niestabilnie zamocowane, a przy okazji użytkowania tabletu na wpiętej ładowarce dokonało żywota. Obecnie brakuje 3 padów (2,3 i 5 licząc od lewej).

Samsung Galaxy Tab3 T211 - Urwane pady pod gniazdem ładowania

Nie jestem specjalistą od elektroniki i w większości łatam to, co jestem w stanie wydedukować, co do czego ma pasować.
    Tutaj mam problem. Doradźcie mi w którym kierunku szukać ścieżek od tych urwanych padów. Czy w kierunku płyty, czy może wiercić w dół? Nie mam do czego dokleić tych 3 nóg od gniazda.
    Jak widać próbowałem drapnąć laminat w kierunku "pod gniazdo" ale okazało się że wszystkie punkty mają zwarcie, czyli dodrapałem się do masy. Pozostaje do przodu lub w dół. Tylko nie chcę znów wszystkiego zdrapać bez sensu.
    marci4
    Level 31  
    Te piny, które zaznaczyłeś to piny do MHL. Jeśli nie używasz wyjścia HDMI lub innych dziwnych akcesoriów, a chcesz tylko ładowanie i USB to wszystko będzie działać. Najważniejsze piny (czyli USB) to te 3 blisko siebie po prawej stronie. Masz tam odpowiednio (licząc od prawej) +5V, D-, D+. GND znajduje się na ostatnim pinie po lewej stronie, który jest cały.
    Uważaj tylko jak będziesz lutował gniazdo, aby nie zwarły Ci się te piny.

Pozdrawiam
    elephant_ml
    Level 10  
    Zapytam jeszcze raz żeby upewnić się że dobrze liczę. Czyli zakładając że jest 11 nóg na gnieździe, ja potrzebuję tylko (licząc od lewej na zdjęciu) 1, 9, 10, 11.
    Piny 9 i 10 to te od których odchodzą wyraźne cienkie ścieżki do elementów SMD. Tak?
    Wystarczy mi tylko ładowanie tabletu, ale tak z ciekawości zapytam, jeśli chciałbym odzyskać pełną funkcjonalność gniazda to gdzie szukać ścieżek od tych urwanych padów?
    marci4
    Level 31  
    elephant_ml wrote:
    Zapytam jeszcze raz żeby upewnić się że dobrze liczę. Czyli zakładając że jest 11 nóg na gnieździe, ja potrzebuję tylko (licząc od lewej na zdjęciu) 1, 9, 10, 11.
    Piny 9 i 10 to te od których odchodzą wyraźne cienkie ścieżki do elementów SMD. Tak?

Tak.

elephant_ml wrote:
    jeśli chciałbym odzyskać pełną funkcjonalność gniazda to gdzie szukać ścieżek od tych urwanych padów?

Tego Ci nie powiem bo nie wiem, ale możliwe jest, że idzie bezpośrednio do procesora. Mogę się jednak mylić.
    elephant_ml
    Level 10  
    No i coś jest nie tak. Przykleiłem tylko te 4 nogi i brak efektu. Na pewno nie ma między nimi żadnego zwarcia. Czy na 100% powinno ładować na tylko tych 4 pinach?
    Zresztą nie ważne chyba dam sobie z tym spokój i będziemy polować na płytę główną.

A jeszcze takie trochę partyzanckie pytanie.
    Szło by tą baterię jakoś tak poza ustrojowo doładowywać ? Nie mówię że na stałe, ale zanim nie znajdziemy płyty to dało by się jakoś tak na krótko podpiąć do tych kolorowych kabelków? Jak by to powinno wyglądać?

Samsung Galaxy Tab3 T211 - Urwane pady pod gniazdem ładowaniabat.jpg Download (4.17 MB)
    marci4
    Level 31  
    elephant_ml wrote:
    Czy na 100% powinno ładować na tylko tych 4 pinach?

Tak, na 100%. Pokaż zdjęcie jak to wygląda po przylutowaniu. Czy na pinie 11 masz 5V po podpięciu ładowarki? Tablet pobiera jakiś prąd?

elephant_ml wrote:
    Szło by tą baterię jakoś tak poza ustrojowo doładowywać ?

Ładowarka do ogniw LI-Po na kable czerwony i czarny. Nominalne napięcie ogniwa to 3.7V z tego, co pamiętam.
    kris0210
    Level 10  
    Jeśli tablet był przez dłuższy czas nieużywany, możliwe że musi teraz dłużej poleżeć pod ładowarką zanim zaskoczy.
    elephant_ml
    Level 10  
    Niestety właściciel nie dorwał nowej płyty i podarował sobie naprawę tabletu.