Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zamiennik diody schottkiego Yg865c10 89p

devill87 11 Jan 2016 19:59 1740 12
    devill87
    Level 14  
    Witam
    Poszukuję zmiennika w/w diody schottkiego. Czy istnieje jakiś zamiennik tej diody?
    Proszę o porady
    Pozdrawiam
    gt82
    Level 10  
    Wiem, że starego kotlecika grzeje, ale dla mnie obecnie temat wciąż aktualny. Na pytanie o zmiennik otrzyałem trzy propozycje:

diodaFYPF2010DNTU

diodaSTPS20200CFP

diodaSTPS20150CFP

( https://pl.farnell.com/on-semiconductor/fypf2...r-std-100v-20a-to-220f/dp/2322479?ost=2322479

https://pl.farnell.com/stmicroelectronics/stp...t-dual-200v-to-220fpab/dp/3129855?ost=3129855

https://pl.farnell.com/stmicroelectronics/stp...-dual-150v-to-220fpab/dp/2806757?ost=2806757)

Różnią się ceną oraz różne jest:
    -powtarzalne napięcie wsteczne Vrrm, Vmaks.
    Co to takiego? Którą wybrać?

Przy okazji podpytam o diodę SBRF1545CT.

Tu także otrzymałem trzy propozycje:
    RB205T-40HZC9

MBRF2045CT

RB215T-40HZC9

( https://pl.farnell.com/rohm/rb...45v-ito/dp/2772635?ost=2772635

https://pl.farnell.com/littelf...o-220ab/dp/2773835?ost=2773835

https://pl.farnell.com/rohm/rb...45v-ito/dp/2772361?ost=2772361)

Tu też są różnice. Pomoże ktoś wybrać najodpowiedniejsze??
    aaanteka
    Level 41  
    Najodpowiedniejsze do czego i pod jakim względem?
    aaanteka wrote:
    W zależności od zastosowania można próbować czymś zastąpić o podobnym zbliżonym parametrze kluczowym dla danego zastosowania.
    gt82
    Level 10  
    A jak myślisz??Raczej szuka sie takich fantów w celu zamiany wysłużonych niedostępnych w oryginale...No chyba że znasz przypadki kiedy diody lądują pod szkiełko na ściane..

Moderated By Madrik:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

aaanteka
    Level 41  
    Myślę, że nie masz pojęcia o tym co chcesz i dlaczego wymienić. Odpowiedź w temacie już padła, a skoro nie chcesz się pochwalić gdzie i jak chcesz to eksploatować nie można ci udzielić żadnej konkretnej podpowiedzi.

Masz dostęp do informacji poprzez przeglądarkę internetową, karty katalogowe już wskazałeś, a więc pozostało ci samodzielnie zapoznać się z podstawowymi parametrami w zastosowanej konfiguracji urządzenia i pod tym względem dobrać najodpowiedniejszy element zamienny.
    gt82
    Level 10  
    Mam ci napisać że padło zasilanie w starym lcd i dioda o parametrach z katalogu rożni się od proponowanych?Nie potrafisz dobrać najbardziej zbliżonej czy bronisz biznesu co skasuje stówkę za samo dzieńdobry..jeżeli to drugie to idź nabijaj posty gdzie indziej
    aaanteka
    Level 41  
    Jesteś kolego istnym laikiem w temacie stąd twoje bezzasadne zarzuty. Nie da się określić zamiennika nie znając konkretnych , charakterystycznych parametrów obwodu w którym ma pracować. Zwykle elementy pracują na parametrach optymalnych, które są przez producenta różnie dobierane i są o wiele mniejsze od parametrów charakterystycznych , maksymalnych danego elementów. Jednak elementy półprzewodnikowe są nie doskonałe i posiadają charakterystyki rzeczywiste i nie każdej wartości maksymalnej jednego parametru odpowiada maksymalna wartość innego parametru. Dobór zamiennika polega na określeniu parametrów charakterystycznych i najważniejszych dla danego zastosowania jednak z uwzględnieniem innych parametrów jakie posiada półprzewodnik. Czyli porównaniu parametrów elementu w pracującym obwodzie z parametrami dopuszczalnymi dla danego elementu według noty katalogowej. Tak by któregoś nie przekroczyć w trakcie eksploatacji.
    Przy takiej postawie jak w temacie proponuję jedynie skorzystać z pomocy specjalisty, czy też specjalizowanego serwisu. Forum posiada pewien regulamin i zasady na jakich można korzystać z niego:). Ewidentnie ich nie spełniasz albo nie chcesz spełnić.

Moderated By dondu:

To jest forum dla początkujących, w związku z tym "laikiem" ma prawo być.

gt82
    Level 10  
    O widzisz.jak chcesz to potrafisz.Szkoda tylko że trzeba Cię do tego sprowokować :) Tak masz racje nie spełniam Twoich zasad bo jestem laikiem ale dlatego napisałem w "początkujący"..

A gdybyś tak jednak przyjrzał się specyfikacji...Ta pierwsza chyba jest najbliższa oryginałowi.Jak myślisz?
    aaanteka
    Level 41  
    Nadal udajesz Greka i wydziwasz. Nic nie sprowokowałeś i nic innego nie zostało ci podpowiedziane czego nie było już w temacie. A że to jest dział"Począktujący Naprawy" to nie zwalnia zakładającego temat od posiadania minimum wiedzy i od udzielania rzeczowych , szczegółowych informacji, których ty nadal nie udzieliłeś, dlatego masz odpowiedź ogólną , wręcz "łopatologicznie" przedstawiającą poruszany problem.

aaanteka wrote:
    Dobór zamiennika polega na określeniu parametrów charakterystycznych i najważniejszych dla danego zastosowania jednak z uwzględnieniem innych parametrów jakie posiada półprzewodnik. Czyli porównaniu parametrów elementu w pracującym obwodzie z parametrami dopuszczalnymi dla danego elementu według noty katalogowej.

Co wiemy o warunkach pracy w układzie ? Nic. Czyli wszystko bez zmian :).
    gt82
    Level 10  
    TV Samsung LE32A330J1NXXC.
    Spaliła się dioda na logice YG865C10
    Szukając dalej, spowodowało to pewnie za wysokie napięcie na linii 13V -jest 19V.
    Z podpowiedzi wynika że dioda której prosiłem o porównanie jest do wymiany.
    aaanteka
    Level 41  
    Jak już coś podajesz to podaj tak by informacja była trwała, zresztą umieszczanie linków okresowych jest zakazane na forum. Wskazana dioda w jednym zastosowaniu będzie dobra w innym może być niezbyt wskazana. Diody FYPF2010DNTU oraz YG865C10 89P różnią się Rth(j-c) pierwsza ma 2,8, a oryginalna Fuji 2,5. W niektórych zastosowańiach może to być kluczowe tym bardziej, że dopuszczalna temperatura pracy FYPF2010DNTU to do 125C, a YG865C10 89P do 150C. W przypadkach, gdzie diody pracują z dużą rezerwą od parametrów nominalnych na pewno się sprawdzą, jak było już pisane wyżej przeze mnie.