Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN 12.163 - Paląca się kontrolka ciśnienia oleju

sidorboss 11 Sty 2016 20:11 963 8
  • #1 11 Sty 2016 20:11
    sidorboss
    Poziom 6  

Witam. Autko odpalone przy -10 i ok. Przejechalem z 10 km i ok.
    Na powrocie zapaliła się kontrolka i świeci się non stop.
    Poczekałem aż mróz ustanie. Plus 5 odpalam i dalej to samo. Silnik dla mnie chodzi ok. Coś jakby z tyłu przy osuszaczu strzelało i dziwnie szumi okolica sprzęgła przy gaszeniu silnika. Ale sam silnik chodzi ok. Nie wiem czy czujnik czy smok bo stan oleju jest ok. Spotkał się ktoś z czymś podobnym ?

0 8
  • #2 11 Sty 2016 22:33
    diablo23248
    Poziom 26  

Warto sprawdzić jedno i drugie. Do kontroli ciśnienie oleju manometrem. Teraz kontrolka świeci również na zimnym silniku czy dopiero jak się zagrzeje?

0
  • #3 12 Sty 2016 06:21
    sidorboss
    Poziom 6  

Kontrolka świecie się na zimnym a wskaźnik ciśnienia widać że ma prąd bo lekko się wzbudza ale nic nie wskazuje przy obrotach. Rozgrzał się ale mało i dalej świeciło się.

0
  • #4 12 Sty 2016 08:15
    kwok
    Poziom 39  

sidorboss napisał:
    Kontrolka świecie się na zimnym a wskaźnik ciśnienia widać że ma prąd bo lekko się wzbudza ale nic nie wskazuje przy obrotach.

No to 2 opcje:
    1. Katastroficzna - nie ma ciśnienia oleju
    2. Błacha - z jakiegoś powodu zablokował się czujnik.

0
  • #5 12 Sty 2016 17:07
    sidorboss
    Poziom 6  

Ok. Wykręciłem czujnik i zakręciłem silnikiem i zero oleju. Sam czujnik też suchutki więc przyczyna przed czujnikiem. Prawdopodobnie pompa ale czy nie zobaczyć filtra oleju czy nie zapchany ? No i syczy gdzieś u góry.

0
  • #6 12 Sty 2016 19:24
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Jedynie niewielka ilość oleju idzie przez filtr. Reszta oleju jest tłoczona w magistralę olejową i dalej na wał, wałek rozrządu itp.
    Lepiej zajrzyj do pompy olejowej.

0
  • #7 12 Sty 2016 20:05
    sidorboss
    Poziom 6  

Ale jak odkręcę filtr i zakręcę silnikiem to wtedy powinno trysną olejem a jak nie to na bank pompa. Czy się mylę ?
    Widzę że mise łatwo ściągnąć ale boje się czy sam dam radę wymienić pompę czy lepiej do mechanika go zaholować.

0
  • #8 12 Sty 2016 20:18
    kwok
    Poziom 39  

Tak, powinno polać olejem ale raczej nie poleje jeśli ciśnienie zniknęło od razu to raczej filtr się nie zapchał.

sidorboss napisał:
    Widzę że mise łatwo ściągnąć ale boje się czy sam dam radę wymienić pompę czy lepiej do mechanika go zaholować.

Chyba lepiej do mechanika bo (mogę się mylić bo za bardzo nie pamiętam) żeby wydostać pompę trzeba jeszcze zdjąć pokrywę kół rozrządu. Poza tym jak jechałeś bez ciśnienia to panewki do weryfikacji i pewnie wymiany o ile większa szkoda się nie zrobiła - mechanik się zna to od razu zobaczy.

0
  • #9 12 Sty 2016 20:28
    sidorboss
    Poziom 6  

Ok. Dzięki dam znać co i jak. Dziwne tylko że żadnych stuków puków nie było jedynie syczy gdzieś silnik.

0