Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq GL2250HM - brak dźwięku

11 Sty 2016 21:47 888 13
  • Poziom 10  
    Witam
    Sprawa wygląda tak, że wbudowane głośniki nie odtwarzają dźwięku.
    W ustawieniach sprzętu ustawiam na "AMD HDMI Output" z ikoną ekranu i nic.
    Dziwne bo suwak w ogóle nie reaguje. Ogólnie nie są mi potrzebne, ale wiem że działały, dlatego mnie to gryzie. Dodam że we właściwościach "AMD HDMI Output"
    w karcie zaawansowane jak klikam na "Testuj", to wyskakuje komunikat To urządzenie jest używane przez inną aplikację...

Jak ktoś ma jakieś pomysły, to proszę..

• Moderator - Komputery Serwis
    Czy po podłączeniu słuchawek dźwięk jest prawidłowo?
  • Poziom 10  
    nie jest...

Dodano po 52 [sekundy]:

w grafice nie trzeba coś pogrzebać?
    <w ustawieniach>
  • Poziom 30  
    Przeinstaluj na początku sterowniki.
    Najlepiej odinstaluj i zainstaluj ponownie.
  • Poziom 10  
    które? od grafiki?
  • Poziom 30  
    Od zintegrowanego dzwięku.
  • Poziom 10  
    Nic nie daje.
    Nie wiem, wygląda jak by coś było wyłączone.
    Patrzałem w ustawieniach monitora ale wydaje się ok.
    Grafika nie wiem czy ma jakieś tego typu ustawienia. (mówię o grafice, bo jednak monitor jest podłączony przez HDMI do grafiki)
    Jak masz jeszcze jakieś pomysły, bądź może ktoś się spotkał z podobnym problemem, proszę pisać.
  • Poziom 30  
    Pewnie dzwięk idzie po HDMI. Nie powiem Ci co i jak iż temat chodzi do dziś po sieci i za każdym razem rozwiązania są inne.
    Lepiej gdybyś wszedł na forum związane głównie z komputerami. ;)
  • Moderator - Komputery Serwis
    winmap napisał:
    Lepiej gdybyś wszedł na forum związane głównie z komputerami.

A to niby jakie jest forum?

• Poziom 43  
    Model karty? Używasz przejściówki z DVI na HDMI?
  • Poziom 30  
    RADU23 napisał:
    winmap napisał:
    Lepiej gdybyś wszedł na forum związane głównie z komputerami.

A to niby jakie jest forum?

Elektronika. Tutaj są wybrane działy. Autor tematu miał by już dawno odpowiedz wchodząc na odpowiednie forum gdzie przez cały dzień siedzą spece tzw. ;)

Bez spiny. Doradziłem po prostu aby szybciej rozwikłał temat. :)

Dzwięk idzie po HDMI stąd jego problem. Rozwiązania są różne a wiesz jak tutaj szybko z odpowiedziami(na forum komp.) kogoś konkretnego. Nie zawsze wszyscy mają czas a tam siedzą 24h.

Sorry jak Cię uraziłem. Bez spiny. ;)

• Poziom 43  
    winmap napisał:
    Dzwięk idzie po HDMI stąd jego problem.

Ciekawe - czyli jak mam komputer/laptopa podpiętego przez HDMI do telewizora to też mam mieć problem z dźwiękiem? "Niesamowite co Pan tu opowiada."
  • Poziom 30  
    sosarek napisał:
    winmap napisał:
    Dzwięk idzie po HDMI stąd jego problem.

Ciekawe - czyli jak mam komputer/laptopa podpiętego przez HDMI do telewizora to też mam mieć problem z dźwiękiem? "Niesamowite co Pan tu opowiada."

Jeżeli się pomyliłem to uznania. Człowiek się uczy cały czas a napisałem z doświadczeń. ;)

Ogólnie ja tu stawiam na sterowniki ale kto wie co tam autor tematu namieszał w systemie.
  • Poziom 10  
    nie no nie ograniczajmy funkcjonalności tego forum. Tematyka jest tu bardzo szeroka.
    Pewnie by się znalazło jakieś świeższe forum, gdzie ludzie mają jeszcze zajawkę 24 na dobę śledzić tematy.
    Nie wiem.. tutaj mam konto. tutaj mam hasło zapisane prze mojego chroma i błahy temat, który jak dobrze kolega <winmap> powiedział rozwiązanie za każdym razem ma inne.
    Fajnie by było problem rozwikłać :)
    Szukałem trochę na necie rozwiązania (żeby nie było że od razu zakładam temat), ale odp dla mnie nie znalazłem.

Tak idzie po kablu HDMI <bez przejściówek> i takim systemem odtwarzałem już dźwięk na tym monitorze, więc "Ma" wbudowane głośniki ;]
    model grafiki? XFX Radeon HD5450
    nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale kolega chyba nie miał na myśli negowania funkcji przesyłania dźwięku przez hdmi, tylko częste problemy które towarzyszą. (chodzi mi o wątek sosarka i winmapa).

Nie wiem co namieszałem ogólnie znam się trochę na kompach i dźwięku..
    Ale jak by nie patrzył, coś 'namieszane' jest :)

Dodano po 16 [minuty]:

dorzuce pare screenów. Benq GL2250HM - brak dźwięku Benq GL2250HM - brak dźwięku Benq GL2250HM - brak dźwięku Benq GL2250HM - brak dźwięku Benq GL2250HM - brak dźwięku

Dodano po 3 [godziny] 8 [minuty]:

I metodą prób i błędów... :)

Udało się.

rozwiązanie na screenie.
    w skrócie chodzi o to, żeby przywrócić poprzednią wersję sterownika "AMD HDMI", można również to zrobić przez menadżer urządzeń.
    No u mnie to zadziałało, więc przy tego typu problemie mamy już jedną z metod.

..gdybym wiedział ze firmy wypuszczają nie działające aktualizacje pewnie szybciej bym do tego doszedł

Dodano po 2 [minuty]:

Temat do zamknięcia. Dzięki Panowie!