Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer do kina domowego

brusk1990 11 Sty 2016 22:54 861 8
  • #1 11 Sty 2016 22:54
    brusk1990
    Poziom 8  

Witam! Posiadam kino domowe: Amplituner Pioneer vsx-430 i zestaw kolumn kruger&matz passion 5.0. Chciałbym zrobić do tego subwoofer. Pokój ma ok 20mkw a sub będzie napędzany holtonem 200 lub 400 (mam 2 niedokonczone holtony 200 i chciałbym je wykorzystać). Zależy mi też żeby był w miarę nie za duży i dlatego pomyślałem o stx W.22.250.8.FCX.
    Mam jeszcze pytanie odnośnie ustawienia kolumn. Czy jeśli kolumny frontowe dam na tył a na przód zamiast kolumn z zestawu dam monitory stx MX140 (Wersja DIY ze zmienionym wysokotonowm) to będzie to miało sens? Chce tak zrobić ze względu na to że z przodu mam ograniczoną ilość miejsca.

0 8
  • #2 11 Sty 2016 23:46
    kluja
    Poziom 10  

Witam,
    Kolego sprecyzuj do jakiej sceny używasz kino domowe(film, muzyka itp.)?
    Osobiście bym nie zamieniał monitorów z przednimi kolumnami ze względu na inny zakres częstotliwości i na pewno monitory nie dadzą takiej głębi dźwięku jak duże kolumny.
    Co do subwoofera to zależy czy chcesz uzyskać czysty i duży bas, czy ma być go delikatnie słychać. Uważam że głośnik który proponujesz będzie trochę za słaby do wymienionego przez Ciebie zestawu. Nie wybije się basem przed głośniki które posiadasz. Jest jedna sprawa przy subwooferach- im niżej "schodzi" głośnik tym oczywiście lepszy 8-) (chodzi o pasmo przenoszenia).

Pozdrawiam

0
  • #3 12 Sty 2016 13:50
    brusk1990
    Poziom 8  

Subwoofer ma być w miarę możliwości uniwersalny bo będzie używany do muzyki z tv i radia a także do filmów. Jeśli tamten stx za słaby to co proponujecie? Tonsil gdn 30/120/1 raczej odpada bo skrzynia za duża.

0
  • #4 12 Sty 2016 20:55
    kluja
    Poziom 10  

Myślę że najlepiej będzie jeśli podejdziesz sobie do sklepu audio i posłuchasz różne subwoofery bo można się zdziwić kupując w ciemno. Ja tak zrobiłem i okazało się że kupiłem głośnik 2 razy mocniejszy niż zakładałem :crazyeyes: . Ciężko jest tak doradzać przez internet nie znając upodobań kupującego:).

Pozdrawiam

0
  • #5 12 Sty 2016 22:29
    brusk1990
    Poziom 8  

He he to grubo ;) Nie wiedziałem że są takie duże różnice ;p Nie wiem gdzie nawet można odsłuch zrobić :/ Powiem tak że wcześniej miałem soundbar samsunga gdzie brakowało mi wysokich tonów a bas z subwoofera był najbardziej słyszalny w innym pomieszczeniu. Teraz wolałbym o ile to możliwe żeby taki bas był w pomieszczeniu gdzie się jest i tam został bo teraz mam sąsiadów z dziećmi za ścianą ;p Możliwe w ogóle? ;)
    Więc jak ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

0
  • #6 27 Sty 2016 22:44
    brusk1990
    Poziom 8  

Witam! Chyba jednak zdecyduje się na budowe suba na tonsil GDN 30/120/1. Mam pare pytań ;) Posiadam transformator NIE toroidalny o napieciu w spoczynku 2x46V czyli po wyprostowaniu jakieś niecałe 65V i czy to wystarczy do holtona 400 (waga rafa na oko 3-3,5kg)? Posiadam też filtr 10x4700mF ale, że mam go już kilka lat nie pamietam dlaczego na 63V czy to nie problem? Posiadam dwa niekompletne holtony 200 jak pisałem wcześniej i czy moge zamówić z altrona zestaw A-132 bez tranzystorów mocy? Czy ten projekt wymaga jakichś zmian w układzie? Czy filtr aktywny A-140 będzie dobry? I jeśli chodzi o samą obudowe to czy moge np dać głośnik od spodu? Czy radiator o wymiarach: 52,5x8x3,5cm da się jakoś wykorzystać? Jaki panel (jeśli dobrze rozumiem ten element) moge wykorzystać?

0
  • #7 28 Sty 2016 14:17
    k52
    Poziom 32  

brusk1990 napisał:

Mam jeszcze pytanie odnośnie ustawienia kolumn. Czy jeśli kolumny frontowe dam na tył a na przód zamiast kolumn z zestawu dam monitory stx MX140 to będzie to miało sens?

Zupełnie nie. Trzeba było kupić od razu zestaw 4 monitorów i centralny. Zresztą 10 minut i sam się przekonasz.

brusk1990 napisał:
    Chce tak zrobić ze względu na to że z przodu mam ograniczoną ilość miejsca.

Przecież nieduża kolumna podłogowa, zajmuje tyle samo powierzchni na podłodze co podstawkowa. Chyba że ktoś ma w poważaniu brzmienie i postawi na półeczce.

0
  • #8 28 Sty 2016 14:58
    brusk1990
    Poziom 8  

Kolumny rozstawiłem tak jak sie należy, udało mi sie jakoś zmieścić. Teraz prosze o pomoc przy budowie tego suba i wzmacniacza do niego ;)

0
  • #9 29 Sty 2016 19:51
    brusk1990
    Poziom 8  

Witam ponownie ;) Chciałem zapytać czy może jednak jest jakaś mniejsza alternatywa dla tego tonsila? Posze o jakieś sugestie i odpowiedź naa poprzednie pytania ;)

0