Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trafopowielacz iskrzy i zwężony obraz po boku ekranu Tv 28PT4423/58 PHILIPS

Dawid3418 12 Sty 2016 02:39 645 10
  • #1 12 Sty 2016 02:39
    Dawid3418
    Poziom 3  

Witam.Posiadam telewizor PHILIPS 28PT4423/58.Po włączeniu z guzika Power na ekranie pojawiają się kreseczki,słychać "stukanie" w głośnikach i obraz zwęża się po prawej stronie po czym stoi w miejscu.Po otwarciu obudowy dokładnie obejrzałem płytkę i zauważyłem wydobywający się niebieski promień z trafopowielacza,dokładnie to w miejscu wyjścia katody od trafopowielacza do kineskopu.Moje pytanie Czy jest uszkodzony Trafopowielacz? Czy on może powodować zwężanie się obrazu czy inne podzespoły mogły ulec uszkodzeniu ?dodam że wymieniłem dwa kondensatory ponieważ nie było obrazu po wymianie na nowe pojawił się ale z problemem opisanym wyżej.Proszę o rady jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem :) Pozdrawiam

• #2 12 Sty 2016 07:49
    ankowalik
    Poziom 24  

Oczywiście bezwzględnie wymień trafopowielacz, o ile na pewno iskrzy w nim, nie obok. Dopiero potem będzie wiadomo czy padło coś jeszcze.

• #3 13 Sty 2016 00:49
    Dawid3418
    Poziom 3  

na 100 % wychodzi niebieski promień z obudowy trafopowielacza w miejscu wyjścia katody.Czyli jednak do wymiany zamówię jak mi się uda,ale z płytki od kineskopu dam radę wyciągnąć? bo z płytki zasilającej wystarczy odlutować tylko

• #4 27 Wrz 2016 21:58
    high voltage science
    Poziom 9  

Witam

To co widziałeś to zapewne wyładowanie koronowe inaczej zwane nie zupełnym. Z tego co mi wiadomo jest niszczycielskie dla wszelkich urządzeń pracujących pod wysokim napięciem, a właściwie to dla ich izolacji, ponieważ z czasem ją osłabia i może nastąpić dużo poważniejsze wyładowanie do np. płyty głównej i wtedy będzie delikatnie mówiąc nieprzyjemnie... Radzę od razu wymienić.

Pozdrawiam :D

• #5 05 Paź 2016 00:27
    Dawid3418
    Poziom 3  

A gdzie mogę dostać trafopowielacz do tego tv ?

• #6 05 Paź 2016 15:50
    high voltage science
    Poziom 9  

Witam

Taki trafopowielacz możesz znaleźć na giełdzie RTV (jak ja), ale jeżeli ma to być część zamienna do potrzebnego urządzenia - w twoim przypadku TV - to części na giełdzie kupować nieradzę z przyczyn tak oczywistych jak brak gwarancji nawet jeżeli np. Trafo zostało wylutowane w "bardzo dobrym" stanie. Zalecam użyć google; wpisać dane (numer trafopowielacza - w moim przypadku 9001.1182) i poszperać. Krótko mówiąc musisz poprostu poszukać.

Pozdrawiam :D

• #7 05 Paź 2016 16:43
    ankowalik
    Poziom 24  

Swego czasu kupowałem zamienniki trafopowielaczy prod. Hiszpania w TME.

• #8 05 Paź 2016 19:34
    Dawid3418
    Poziom 3  

Tzn gdzie mógłbym go zamówić ? mógłbym prosić o link albo coś...

• #9 05 Paź 2016 22:37
    ankowalik
    Poziom 24  

TME, TME, TME, TME, TME, TME, TME, TME, TME :please:

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• #10 07 Paź 2016 14:12
    Dawid3418
    Poziom 3  

Na podanej stronie nie znalazłem trafopowielacza...

• #11 11 Paź 2016 18:30
    high voltage science
    Poziom 9  

Witam

Czy jesteś wstanie zobaczyć jakiekolwiek oznaczenia tego trafo-powielacza ? Numer seryjny, data produkcji, data gwarancji (u mnie jest) ? Oznaczenia mogą być słabo widoczne jeżeli są na rdzeniu. U mnie są na białej tabliczce na obudowie. Poszukaj i wpisz, któreś do internetu i po prostu poszukaj :D Ja z ciekawości znalazłem mój :D :http://plelektronik.pl/trafo-hr8218-11829001-p-15292.html

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson