Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD DOGM pod Arduino - jak wyświetlić zmienną

jaclew 12 Sty 2016 12:20 981 4
  • Poziom 17  
    Jest seria bardzo dobrych wyświetlaczy graficznych LCD DOGM, do których producent dodał instrukcję w jaki sposób współdziałają one z Arduino.
    Wpiera też odpowiednią biblioteką.
    LCD oparte są na kontrolerze ST7565R
    DOGM128L-6:
    LCD DOGM pod Arduino - jak wyświetlić zmienną

W załączniku dosyć dokładny opis od prducenta modułów jak uruchomic je pod Arduino. Mowa tam o takich podstawowych funkcjach jak inicjalizacja, orientacja, czyszczenie czy ustawienie kontrastu wyświetlacza.
    Jest też kilka istrukcji dotyczących wyświetlania grafik (prostokątatów, bitmap) oraz jak pokazać jakiś tekst.
    Problemem jest brak informacji w jaki sposób wyświetlić zmienną, np. odczyt napięcia z ADC.
    Załączam wspomnianą bibliotekę z folderem oryginalnych przykładów, jednak w żadnym z nich nie znajduję podpowiedzi na rozwiązanie mojego problemu.

Próbowałem z pliku biblioteki (dog_7565R.cpp) coś wykombinować, ale nic nie wychodzi.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Dziekuję za podpowiedz, podlinkowanie funkcji itoa() pomogło.
    Ograniczeniem jest, że działa tylko na liczbach całkowitych co zresztą nie dziwi.

Czy gdyby chcieć przeliczać zmiennoprzecinkowe na łańcuch to można użyc funkcji fcvt() w tym przypadku? Jak ją podlinkować i sparametryzować?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Też się męczyłem z tym problemem ale dla wyświetlacza z Noki. Pomogła biblioteka Mirf . Z takim problemem spotkałem się pisząc program w Eclipsie ( język C). Z tego co kojarzę to mnożyłem przez 100 ( dwa miejsca po przecinku) i dzieliłem ponownie . Wyszły całości i ,miejsca po przecinku. Dokładnie to ci nie powiem ale jest to gdzieś na blogu Mirka Kardasia lub tylko w jego książce zwanej BB :D.

Jeżeli cię zainteresuje jak ja się z tym uporałem obecnie, dla wyświetlacza Nokii to zobacz sobie na moim blogu http://blogi.linuxpl.info/blog/duino/lcd-nokia-3310-pomiar-temperatury-z-kilku-czujnikow/