Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampki choinkowe - Żeby świeciły światłem ciągłym.

Metal_SC 12 Sty 2016 12:37 1185 8
  • #1 12 Sty 2016 12:37
    Metal_SC
    Poziom 2  

Witam serdecznie drogich użytkowników:)
    Proszę o pomoc, niestety nie posiadam wiedzy w tym temacie, wierzę, że znajdę tutaj swojego wybawcę:)

Posiadam lampki choinkowe (załącznik). Mają przełącznik, dzięki któremu świecą w 8 różnych wariantach, w tym światłem stałym. Czy istnieje możliwość obejścia tej puszki? Połączenia przewodów tak, aby ciągle świeciły jednakowo? Widziałam dwa tematy na forum, już zamknięte i z innymi płytkami. Proszę o pomoc:)

0 8
  • #2 12 Sty 2016 12:45
    kindlar
    Poziom 38  

Jeśli masz lutownicę to tak można zrobić. Lampki choinkowe - Żeby świeciły światłem ciągłym.

0
  • #3 12 Sty 2016 12:49
    Metal_SC
    Poziom 2  

kindlar napisał:
    Jeśli masz lutownicę to tak można zrobić. Lampki choinkowe - Żeby świeciły światłem ciągłym.

Czyli te cztery kabelki z dołu przytulować do tego u góry?

0
  • #4 12 Sty 2016 12:53
    kindlar
    Poziom 38  

Tak ominiesz w ten sposób sterownik jednak lampki pracując w sposób ciągły pobierają większy prąd co może mieć znaczenie na żywotność ich i zasilacza.

0
  • #5 12 Sty 2016 13:07
    Metal_SC
    Poziom 2  

kindlar napisał:
    Tak ominiesz w ten sposób sterownik jednak lampki pracując w sposób ciągły pobierają większy prąd co może mieć znaczenie na żywotność ich i zasilacza.

Mimo tego, że producent przewidział stałą prace lampek w wyborze?

0
  • #6 12 Sty 2016 13:10
    kindlar
    Poziom 38  

Tego nie napisałaś wcześniej. Nie będzie więc problemu.

0
  • #7 12 Sty 2016 13:17
    Metal_SC
    Poziom 2  

kindlar napisał:
    Tego nie napisałaś wcześniej. Nie będzie więc problemu.

Czy oby na pewno? ;) "Mają przełącznik, dzięki któremu świecą w 8 różnych wariantach, w tym światłem stałym. "

Dziękuję <3 Dzisiaj zrobię tym sposobem i dam znać czy poszło zgodnie z planem:) Miłego dnia !

0
  • #8 14 Sty 2016 09:35
    jerzykkk
    Poziom 12  

Na sterowniku jest dioda prostownicza z filtrem. Z układu ścieżek widać, że lampki są zasilane poprzez elementy wykonawcze z napięcia stałego. Całkowite ominięcie sterownika może się źle skończyć dla lampek. Te cztery przewody należy przelutować nie w miejsce które proponuje kolega, a niżej (po drugiej stronie diody prostowniczej).

1
  • #9 14 Sty 2016 16:59
    mariann
    Poziom 35  

Witam
    Na ten temat było masę postów z rozwiązaniem tego problemu.
    Połącz tak i będą świecić ciągle.

Lampki choinkowe - Żeby świeciły światłem ciągłym.
    Pozdrawiam

1